Światło i oświetlenie w fotografii cyfrowej

Wydawnictwo: G+J
poradniki

Ta książka stanowi znakomite wprowadzenie do zagadnień światła i oświetlenia. Jest przeznaczona zarówno dla początkujących fotografów, jak i dla entuzjastów fotografii chcących zmienić technikę tradycyjną na cyfrową. zagadnienia zostały omówione zarówno z perspektywy fotografa świadomego wpływu światła na charakter zdjęcia, jak i z punktu widzenia użytkownika aparatu cyfrowego, który powinien odpowiednio zmodyfikować efekty oświetlenia dostępnymi środkami techniki cyfrowej. zawarto w niej szeroki zakres zagadnień a od oświetlenia fotografowanego obiektu i wprowadzenia niezbędnych ustawień w menu opcji aparatu, aż po zaawansowane techniki manipulacji obrazem na etapie postprocessingu. Autor przedstawia pełen zakres umiejętności operowania światłem, a ponadto dzieli się rozważaniami dotyczącymi najnowszych technik cyfrowych a od funkcji wbudowanych w aparat, po komputerową obróbkę obrazu, a także przekazuje praktyczne wskazówki. Jest to również przekrojowy przewodnik po interesujących dostępnych technikach i możliwościach a pomaga uniknąć pułapek związanych m.in. z balansem bieli, obcinaniem wartości najwyższych świateł, czy rozpiętością tonalną obrazu, a także ułatwia maksymalne wykorzystanie każdej sytuacji.

Joanne | 2010-10-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Podstawa w biblioteczce każdego fotografa. Proste i czytelne opisy oraz fotografie. Super oprawa, może za duży format ale książka bardzo przejrzysta !!

dwski | 2014-01-09
bronxtarr | 2012-01-26