Nie ma miejsca jak dąb

Okładka książki Nie ma miejsca jak dąb Piotr Nowacki, Bartosz Sztybor
Okładka książki Nie ma miejsca jak dąb
Piotr NowackiBartosz Sztybor Wydawnictwo: Wydawnictwo TADAM Cykl: W koronie (tom 1) literatura dziecięca
52 str. 52 min.
Kategoria:
literatura dziecięca
Cykl:
W koronie (tom 1)
Wydawnictwo:
Wydawnictwo TADAM
Data wydania:
2017-05-22
Data 1. wyd. pol.:
2017-05-22
Liczba stron:
52
Czas czytania
52 min.
Język:
polski
ISBN:
9788394633097
Tagi:
komiks
Średnia ocen

7,7 7,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Warchlaki na dyskotece: BLACK METAL Aleksandra Basak, Maciej Bobula, Ewa Ciałowicz, Ernesto Gonzales, Wojciech Gunia, Rafa Janko, Tomasz Kaczkowski, Cat Kaczmarek, Maciej Kamuda, Justyna Konopka, Kosiara, Kosmiczna ekspedycja kube, Jacek Kuziemski, Jerzy Łanuszewski, Leszczyk, Igor Myszkiewicz, Piotr Nowacki, Jakub Oleksów, Maciej Pałka, Karol Patoła, Mateusz Piątkowski, Beata Pytko, Mateusz Siemion, Robert Sienicki, Adam Święcki, Łukasz Traczuk, Przemysław Wideł, Mateusz Wiśniewski
Ocena 5,5
Warchlaki na d... Aleksandra Basak, M...
Okładka książki Encyklopedia kreskówek wyssanych z miętówek. W podziękowaniu dla Tadeusza Baranowskiego Marcin Bałczewski, Nikodem Cabala, Patryk Cabała, Wojciech Cichoń, Ryszard Dąbrowski, Dominika Dziapa, Mieczysław Fijał, Paweł Gierczak, Daniel Grzeszkiewicz, Olga Jackiewicz, Andrzej Janicki, Maciej Jasiński, Tomasz Kaczkowski, Karol Kalinowski, Sławomir Kiełbus, Mirosław Korkus, Jarosław Kostrzewa, Daniel Koziarski, Łukasz Kuciński, Maciej Kur, Mateusz Kurczoba, Zbigniew Larwa, Tomasz Lew Leśniak, Krzysztof Leszczewski, Ryszard Łobos, Szymon Majewski, Jakub Martewicz, Maciej Mazur, Piotr Nowacki, Wojciech Olszówka (ilustrator), Marcin Osuch, Radosław Owczarek, Krzysztof Owedyk, Maciej Pałka, Janusz Pawlak, Mariusz Podleś, Adam Polkowski, Hubert Ronek, Artur Ruducha, Rafał Skarżycki, Jacek Skrzydlewski, Michał Śledziński, Kamil Śmiałkowski, Adam Święcki, Maciej Szatko, Mateusz Szlachtycz, Rafał Szłapa, Witold Tkaczyk, Przemysław Truściński, Marek Turek, Grzegorz Wawrzyńczak, Emilia Wójcik, Patryk Wójcik, Jarosław Wojtasiński, Janusz Wyrzykowski, Mariusz Zabdyr, Wojciech Żółkiewicz
Ocena 8,5
Encyklopedia k... Marcin Bałczewski,&...
Okładka książki Zeszyty Komiksowe #35 Papcio Chmiel Dawid Bordewicz, Michał Czajkowski, Jarosław Ejsymont, Michał Gasewicz, Dominika Gracz-Moskwa, Wojciech Jama, Jakub Jankowski, Karol Jesiołkiewicz, Marek Jeziński, Leszek Kaczanowski, Damian Kaja, Rafał Kołsut, Marcin Lisiecki, Grzegorz Niemiec, Tomasz Niewiadomski, Piotr Nowacki, Paweł Piechnik, Tomáš Prokůpek, Michał Romański, Adam Rusek, Tomasz Soroka, Anna Maria Sutkowska, Rafał Otoczak Tomczak, Michał Traczyk, Vanitachi, Artur Wabik, Grzegorz Wawrzyńczak, Patryk Wójcik, Dennis Wojda, Jarosław Wojtasiński, Przemysław Zawrotny
Ocena 8,0
Zeszyty Komiks... Dawid Bordewicz, Mi...
Okładka książki Nieustraszeni Łowcy Strachów. Zjawa z jeziora Tikitaka Maciej Jasiński, Piotr Nowacki
Ocena 0,0
Nieustraszeni ... Maciej Jasiński, Pi...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Była sobie dziewczynka Piotr Dobry, Łukasz Majewski
Ocena 8,2
Była sobie dzi... Piotr Dobry, Łukasz...
Okładka książki Rysiek i Królik. W szortach, tom 1 Krzysztof Budziejewski, Łukasz Piotrkowski, Katarzyna Urbaniak
Ocena 6,5
Rysiek i Króli... Krzysztof Budziejew...
Okładka książki Dom, który się przebudził Emilia Dziubak, Martin Widmark
Ocena 8,3
Dom, który się... Emilia Dziubak, Mar...

Oceny

Średnia ocen
7,7 / 10
19 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
502
55

Na półkach: ,

Manipulacje, ksenofobia, polityka - brzmi jak opis Wiadomości lub Faktów, a jednak są to główne tematy... komiksu dla dzieci. Wszystko to podane jest jednak tak przystępnie, że dzieci chłoną przygody TUDO z wypiekami na twarzy, przy okazji ucząc się życia w społeczeństwie.

Manipulacje, ksenofobia, polityka - brzmi jak opis Wiadomości lub Faktów, a jednak są to główne tematy... komiksu dla dzieci. Wszystko to podane jest jednak tak przystępnie, że dzieci chłoną przygody TUDO z wypiekami na twarzy, przy okazji ucząc się życia w społeczeństwie.

Pokaż mimo to

avatar
862
752

Na półkach: , ,

Tudo dowiaduje się od przyjaciela, że oto pierwszy żółwi prezydent ma zamiar spotkać się ze swoimi wyborcami i przedstawicielami gatunku na spotkaniu. Dość sceptycznie nastawiony do hasła wyborczego „Marzę by zostać Twoim przyjacielem” oraz obietnicy domu dla każdego żółwia (sprytne!) Tudo jednak stwierdza, że może warto wybrać się na zgromadzenie. Przed tak ważnym wydarzeniem warto jednak wziąć kąpiel. W trakcie pluskania w rzece jednak zdarza się nieprzyjemna sytuacja: ktoś kradnie skorupę Tudo. Chcąc nie chcąc żółw idzie więc na spotkanie bez niej, za to z zamiarem otrzymania wedle obietnicy wyborczej nowego lokum.

Więcej na http://www.monime.pl/w-koronie-komiks-dla-dzieci-o-demokracji/

Tudo dowiaduje się od przyjaciela, że oto pierwszy żółwi prezydent ma zamiar spotkać się ze swoimi wyborcami i przedstawicielami gatunku na spotkaniu. Dość sceptycznie nastawiony do hasła wyborczego „Marzę by zostać Twoim przyjacielem” oraz obietnicy domu dla każdego żółwia (sprytne!) Tudo jednak stwierdza, że może warto wybrać się na zgromadzenie. Przed tak ważnym...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1333
1111

Na półkach: ,

Tudo zaprasza wszystkie dzieciaczki na pierwszą lekcję WOS-u =)

Tudo to spoko gość, a dokładnie – spoko żółw. Ceni sobie własną przestrzeń życiową i spokój. I jedno i drugie zostało mu w sposób bezczelny zabrane! Ktoś buchnął mu bowiem jego własne, prywatne i osobiste mieszkanie – skorupę! To właśnie to niecne przestępstwo zainicjowało ciąg wydarzeń, dzięki którym:
a) Tudo odnajdzie nowy dom
b) Tudo doceni niezależność i własną, niepubliczną przestrzeń życiową
c) Zacznie dostrzegać zależności, interakcje oraz odnajdzie sposoby zażegnania sporu z innymi zwierzętami.

A my, niczego nieświadomi czytelnicy, zostaniemy poczęstowani solidną porcją wiedzy o społeczeństwie, przysposobienia do życia w rodzinie i instrukcji życia w grupie. Pan Sztybor, Nowacki i Mazur połączywszy siły w sposób naturalny i dobrze przyswajalny wyłuszczyli nam filary funkcjonowania państwa. No bo: Tudo został obrabowany (zajumano mu mieszkanie),czyli, jakby nie patrzeć, wylądował na bruku, bez grosza przy duszy i bez skorupy na plecach. Ponieważ reszta żółwiowej społeczności, na czele z nowym prezydentem, nie uwierzyła, że Tudo jest żółwiem (bo przecież żółw ma skorupę!) Tudo wyrusza na poszukiwanie nowego domu. I znajduje – piękny, rozłożysty, zielony dąb. Niestety, jak się okaże, już zamieszkany. Na dokładkę (w drugiej części przygód roztropnego Tudo i jego przyjaciół) na gałęzie dębu zawitają niespodziewani, egzotyczni goście – papugi, których dom został niszczony, a one szukają azylu i pomocy wśród wyrozumiałych i empatycznych zwierząt.

Aby życie na dębie funkcjonowało bez zgrzytów, kłótni i swar należy wybrać prezydenta, który będzie przestrzegał prawa tegoż dębu, podejmował słuszne decyzje i słuchał głosu mieszańców. Prezydent musi zostać wybrany w wolnych, demokratycznych wyborach – czyli w głosowaniu (w tym przypadku – jawnym) i być "wodzem i szefem" na dobre i na złe. A co z przyjmowaniem imigrantów – uchodźców? Czy można takim ufać? Czy w ochronie swojego domu najlepszym rozwiązaniem będzie atak – wojna? Czy pertraktacje są możliwe nawet z bojowo nastawionymi przeciwnikami?

Z dziećmi nie da się rozmawiać o polityce? Da =) ten komiks jest idealną propozycją na pierwszą lekcję WOS-u. Humorystyczny komiks, z solidną garścią ważnych informacji łatwych do zrozumienia i zapamiętania. Autorzy w pozornie zwyczajną historię przedstawiającą perypetie luzaka Tudo wtłoczyli kwintesencję merytorycznych podstaw funkcjonowania państwa. Szata graficzna tych komiksów idealnie komponuje się z treścią – o ważnych rzeczach, ale na luzie – czyli pozornie niedbała kreska, ale z zachowaniem dbałości o szczegóły.

Cykl w Koronie to bardzo ważny i potrzebny zbiór dopracowanych komiksów dla dzieci, które nie tylko cieszą oko, ale karmią intelekt oraz tworzą fundamenty do budowania państwa. Bo w dzieciach i w ich świadomości, mądrości i wrażliwości siła naszego państwa =).

Polecam!=)

Tudo zaprasza wszystkie dzieciaczki na pierwszą lekcję WOS-u =)

Tudo to spoko gość, a dokładnie – spoko żółw. Ceni sobie własną przestrzeń życiową i spokój. I jedno i drugie zostało mu w sposób bezczelny zabrane! Ktoś buchnął mu bowiem jego własne, prywatne i osobiste mieszkanie – skorupę! To właśnie to niecne przestępstwo zainicjowało ciąg wydarzeń, dzięki którym:
a) Tudo...

więcej Pokaż mimo to

avatar
30
30

Na półkach: ,

Książka z wyborów – „W koronie. Nie ma miejsca jak dąb” Bartosz Sztybor

Słowo „dom”, mimo że składa się z zaledwie trzech liter, mieści w sobie całe spektrum definicji, emocji i wspomnień. Choćby najskromniejszy dom zbudowany jest na fundamentach miłości i wzajemnego szacunku. Domownicy mogą mieć inny kolor skóry, być innego wyznania, mieć odmienne zdanie na różne tematy i lubić zupełnie inne jedzenie. A jednak pomimo różnic każdy czuje się w domu tolerowany, wysłuchany i bezpieczny. Życie pokazuje, że czasem wystarczy jedna chwila, by dom wraz z całym pakietem towarzyszących mu przywilejów i wolności utracić.

Żółw Tudo akurat odpoczywał na hamaku, kiedy znienacka pojawił się jego przyjaciel Chelon, by ogłosić radosną nowinę:

"W krainie żółwi wybrano pierwszego żółwiego prezydenta!"

Żółwi elektorat zapewne uległ czarowi kandydata, który uśmiechał się z wyborczych plakatów i głosił populistyczne hasła. Tuż po wybraniu go na urząd prezydent zarządził spotkanie, podczas którego niejako kontynuował kampanię wyborczą. Mówił wiele, jednocześnie nie mówiąc nic konkretnego. Podkreślał, że żółwie muszą pozostać żółwiami, obiecywał każdemu mieszkańcowi nowy dom i informował, przekłamując rzeczywistość, że to on stworzył krainę, w której żyją. Brzmi znajomo, prawda?

To tylko część recenzji, którą przygotował Dżin. Więcej znajdziecie na stronie: http://dzinztomikiem.pl/ksiazka-z-wyborow-w-koronie-1-nie-ma-miejsca-jak-dab-bartosz-sztybor/

Książka z wyborów – „W koronie. Nie ma miejsca jak dąb” Bartosz Sztybor

Słowo „dom”, mimo że składa się z zaledwie trzech liter, mieści w sobie całe spektrum definicji, emocji i wspomnień. Choćby najskromniejszy dom zbudowany jest na fundamentach miłości i wzajemnego szacunku. Domownicy mogą mieć inny kolor skóry, być innego wyznania, mieć odmienne zdanie na różne tematy i...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1601
485

Na półkach: ,

(...) W koronie to wspólne dzieło trójki panów, którzy dość regularnie ze sobą współpracują w ramach kolektywu Pokembry. Podczas przygotowywania publikacji podział zadań przedstawiał się następująco: Bartosz Sztybor – scenariusz i dialogi, Piotr Nowacki – rysunki i liternictwo, Łukasz Mazur – kolory i skład.

Pierwszy tom nosi intrygujący podtytuł Nie ma miejsca jak dąb, który mimowolnie kojarzy mi się z piosenką Nie ma miejsca jak dom rapera Piha (właśc. Adam Piechocki).

(...) Głównym bohaterem powieści jest żółw Tudo, który rzekomo wcale nie jest żółwiem, a wroną. Tak przynajmniej twierdzi kandydat na prezydenta wszystkich żółwi. Trochę to absurdalne. Całe zamieszanie bierze się z tego, że gdy Tudo się kąpał, ktoś zajumał jego skorupę i przez to został zmuszony do opuszczenia gadziej społeczności. Nieposiadanie skorupy wiąże się z jeszcze jednym wielkim utrapieniem. Nasz bohater nagle staje się bezdomnym. Okoliczności sprawiają, że musi wyruszyć w świat, aby znaleźć nowy dom. I w tym miejscu pojawia się tytułowy "Dąb", który, jak nie trudno się domyślić, zostaje zaanektowany przez protagonistę na nowe siedlisko. Po drodze małoletni żółwik spotyka kreta i małpę, z którymi się zaprzyjaźnia. Cała trójka "wynajmuje" mieszkanie w tej samej leśnej "kamienicy".

Dużo dobrej roboty wykonali rysownik i kolorysta. Z albumu na album kreska Nowackiego ewoluuje (w dobrym kierunku!). Dobrze wiemy, że artysta potrafi tak narysować postaci, że z miejsca (tj. od pierwszego spojrzenia) wzbudzają w czytelniku sympatię. Tudo i Simia to prawdziwe mistrzostwo przedstawienia. Wskazana para tak mi się podoba, ponieważ widać pewne odejście od cartoonowej stylistyki. Co prawda nadal postaci są wyraźnie uproszczone, ale kreska jest jakby mniej obła. Dzięki wprowadzonym zmianom rysownik zyskuje możliwość wprowadzenia bardziej rozbudowanej mimiki i większej gestykulacji. A to przemawia na korzyść. Warto wspomnieć o jeszcze jednym novum: plansze zbudowano bez użycia ramek. Nadal są kadry, zwykle cztery na stronie, ale nie linia a kolor separuje je od siebie. W tym aspekcie przypomina mi to metodę zastosowaną przez Delphine Bournay w serii Chrupek i Miętus (Przy okazji kolejny raz chciałbym wyrazić swój żal, że wydawnictwo Dwie Siostry przerwało prezentację tego świetnego cyklu.).

Ważnym elementem fabuły, o którym do tej pory nie wspominałem, jest wątek "polityczny”. Jeśli spojrzymy na W koronie pod tym kontem, to okaże się, że obok opowieści stricte przygodowej, otrzymaliśmy podstawową lekcję demokracji bezpośredniej....

- - -
cały tekst do przeczytania tu:
https://dybuk.wordpress.com/2017/07/21/w-koronie-1-nie-ma-miejsca-jak-dab/

(...) W koronie to wspólne dzieło trójki panów, którzy dość regularnie ze sobą współpracują w ramach kolektywu Pokembry. Podczas przygotowywania publikacji podział zadań przedstawiał się następująco: Bartosz Sztybor – scenariusz i dialogi, Piotr Nowacki – rysunki i liternictwo, Łukasz Mazur – kolory i skład.

Pierwszy tom nosi intrygujący podtytuł Nie ma miejsca jak dąb,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1012
143

Na półkach: , , , , ,

proste krótkie a genialne. błyskotliwe, przenikliwe i tak cholernie prawdziwe. polityka i demagogia i filizofia dla dzieci. och ach i wow.

proste krótkie a genialne. błyskotliwe, przenikliwe i tak cholernie prawdziwe. polityka i demagogia i filizofia dla dzieci. och ach i wow.

Pokaż mimo to

avatar
554
346

Na półkach:

Zawsze uważałam, że polityka to temat, o którym z dziećmi nie da się rozmawiać, a jeśli już ktoś podejmuje taką próbę, to prędzej czy później skończy się to kompletną klapą. Zbyt to poważne, skomplikowane, czasem wątpliwe moralnie i przede wszystkim zbyt nudne, żeby zainteresować kogoś, kto ma lat kilka czy nawet kilkanaście. Autorzy tej książki wyprowadzili mnie z błędu. Z dziećmi można mówić o polityce i to w sposób humorystyczny, może nieco przerysowany, ale jednak idealnie obrazujący pewne prawidłowości rządzące światem.

Głównym bohaterem książki „W koronie. Nie ma miejsca jak dąb” jest mały żółw, któremu ktoś ukradł skorupę i został przez to wykluczony z żółwiej społeczności. W końcu co to za żółw bez skorupy, przecież każdy mógłby się podawać za żółwia i to właśnie skorupa jest tym, co je wyróżnia. I takimi właśnie zabawnymi absurdami i sytuacjami wypełniona jest ta książka. Od demokracji, przez niespełnione (a jakże!) obietnice wyborcze, po wybory prezydenckie w świecie zwierząt.

Ale książka dotyka jeszcze jednego ważnego problemu – inności i wykluczenia. Autor pokazuje, że nie wszyscy muszą być tacy sami i że gdyby tak właśnie było, świat byłby nudny. To właśnie nasza różnorodność, różne talenty i predyspozycje czynią nas wyjątkowymi. Nauka płynąca z lektury jest budująca – lepiej spędzać czas pośród tych, którzy nas akceptują, niż na siłę starać się dopasować do otoczenia. Takie prawdziwe i takie mądre, w sam raz do przekazania młodemu pokoleniu Czytelników.

Duży plus za formę publikacji, tj. komiks. Dawno po komiksy nie sięgałam, ale dzięki „W koronie. Nie ma miejsca jak dąb” to się zmieni. Szczerze polecam, dużo śmiechu i życiowych mądrości, dostosowanych pod względem przekazu do ludzi młodych.

zaczytana.com.pl

Zawsze uważałam, że polityka to temat, o którym z dziećmi nie da się rozmawiać, a jeśli już ktoś podejmuje taką próbę, to prędzej czy później skończy się to kompletną klapą. Zbyt to poważne, skomplikowane, czasem wątpliwe moralnie i przede wszystkim zbyt nudne, żeby zainteresować kogoś, kto ma lat kilka czy nawet kilkanaście. Autorzy tej książki wyprowadzili mnie z błędu....

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    23
  • Chcę przeczytać
    6
  • Komiksy
    4
  • Komiks
    4
  • Posiadam
    4
  • Dla dzieci
    3
  • Literatura polska
    2
  • Niny
    1
  • Dla dzieci mam
    1
  • 2020
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Nie ma miejsca jak dąb


Podobne książki

Okładka książki Edek pomaga Thomas Brunstrøm, Thorbjørn Christoffersen
Ocena 10,0
Edek pomaga Thomas Brunstrøm, T...
Okładka książki Książka o górach Patricija Bliuj-Stodulska, Robb Maciąg
Ocena 9,2
Książka o górach Patricija Bliuj-Sto...
Okładka książki Flora szuka skarbów Gabriela Rzepecka-Weiss, Maciej Szymanowicz
Ocena 9,4
Flora szuka sk... Gabriela Rzepecka-W...

Przeczytaj także