Panda i duchy

Tłumaczenie: Daria Kuczyńska-Szymala
Wydawnictwo: Debit
Zen Ghosts
tearsens

Halloween. Drzewa mienią się ognistą czerwienią. Uradowane dzieci przebierają się w kolorowe kostiumy. A za każdym rogiem czekają na nich niespodzianki i tajemnice! Addy, Michael i Karl zebrali mnóstwo łakoci. Ale to nie koniec zabawy. Ich dobry przyjaciel Tafla, panda olbrzymia, ma dla nich jeszcze specjalną niespodziankę. Tajemniczy ktoś opowie im przedziwną historię, historię, która wprawi...

Addy, Michael i Karl zebrali mnóstwo łakoci. Ale to nie koniec zabawy. Ich dobry przyjaciel Tafla, panda olbrzymia, ma dla nich jeszcze specjalną niespodziankę. Tajemniczy ktoś opowie im przedziwną historię, historię, która wprawi w zdumienie każdego czytelnika.

„Panda i duchy” to wyjątkowa i mądra książka dla czytelników w każdym wieku, zilustrowana przez autora żywymi akwarelami i wytwornymi rysunkami tuszem, w której świat współczesny przeplata się mądrością starożytnych nauk zen.

Jon J. Muth, amerykański pisarz i ilustrator, jest autorem licznych przepięknych bajek, w tym wydanych w wielu krajach i nagrodzonych przez Związek Bibliotek Amerykańskich Zdumiewających opowieści pandy (Sonia Draga, 2008) oraz Nowych przygód pandy (Sonia Draga, 2009). Jego oparte na utworze Lwa Tołstoja Trzy pytania (Sonia Draga, 2006) opisano w „The New York Times Book Review” jako książkę, która niepostrzeżenie zmienia całe życie czytelnika. Ilustrowane przez Mutha książki otrzymały wiele prestiżowych nagród, w tym Złoty Medal Stowarzyszenia Ilustratorów.

źródło opisu: http://wydawnictwo-debit.pl/6-9-lat/431-panda-i-duchy.html

źródło okładki: http://wydawnictwo-debit.pl/6-9-lat/431-panda-i-duchy.html

Grazia_czytaninka_ | 2017-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2017

Pomimo iż jestem już dorosła, zobaczywszy piękną okładkę tejże bajki, postanowiłam ją przeczytać i napisać kilka słów o niej. W moim życiu zawsze dominowały zwierzęta, dlatego też z chęcią sięgnęłam po bajeczkę o Pandzie.

Bajka opowiada o dwoistości ludzkiej natury. Autor odwołuje się do starożytnych nauk zen, które zapewne dla wielu z Was są zagadką. Akcja toczy się podczas Halloween, ale to nie on odgrywa tutaj istotną rolę. Po Halloween wszyscy zbierają się wspólnie i tajemniczy ktoś opowiada historię, która wprowadzi w zdumienie każdego czytelnika. Po jej przeczytaniu nasunie się wiele pytań, przede wszystkim czy jest jedna czy też dwie Senjo?

Książeczka zawiera przepiękne ilustracje, które przyciągają uwagę czytelnika - z całą pewnością nie tylko tego najmłodszego. Jedyne do czego mogłabym się przyczepić to do czcionki, która moim zdaniem powinna być ciut większa. W niektórych miejscach jest ciemne tło i czarna czcionka, którą może być trudno odczytać. Ilość tekstu nie...

tearsens | 2017-07-06

W przeciwieństwie do „Zdumiewających opowieści pandy”, w tej książce nie ma trzech krótkich przypowieści, jest za to jedna, dłuższa, opowieść-zagadka – tzw. koan – którą każdy czytelnik powinien rozwikłać sam. I choć rzecz dzieje się w czasie Halloween, tak naprawdę wcale nie chodzi o mrożące krew w żyłach straszydła, lecz o dwoistość ludzkiej natury. To kolejna wspaniała publikacja Mutha, mądra i z pięknymi ilustracjami, którą warto mieć w swojej biblioteczce i do której na pewno często będę zaglądać.

Pełna recenzja na moim blogu: http://www.kulinarnaczytelnia.pl/2017/06/panda-i-dwoistosc-natury-muth.html

rotten_apple | 2017-09-12
Na półkach: Przeczytane, 2017, Dla dzieci