Wybrane zagadnienia z praktyki lekarza rodzinnego tom 6 - kardiologia, nefrologia, pulmonologia, ból i zespoły bólowe, aspekty społeczne i prawne

Wydawnictwo: Continuo
zdrowie, medycyna

Rozwój medycyny rodzinnej, jaki obserwujemy w ostatnich latach, stanowi wyzwanie zarówno dla szkolących się lekarzy, jak również dla zespołów nauczających. Dobry lekarz rodzinny ustawicznie pogłębia swą wiedzę medyczną, posiada duży zasób umiejętności w zakresie holistycznego podejścia do pacjentów, zna ich środowisko rodzinne, zawodowe i wszystkie czynniki mogące wpływać na ich zdrowie.
Zamierzeniem autorów Wybranych zagadnień z praktyki lekarza rodzinnego jest przekazywanie aktualnego stanu wiedzy i badań nad problemami, z którymi lekarz rodzinny spotyka się na co dzień w swej praktyce lekarskiej.
W tym tomie przedstawiono m.in. następujące zagadnienia: błędy diagnostyczne w onkologii, dziedziczny rak piersi, epidemiologia najczęstszych schorzeń sercowo-naczyniowych, rozpoznanie i leczenie stabilnej choroby niedokrwiennej serca i ostrych zespołów wieńcowych, przyczyny i diagnostyka wtórnego nadciśnienia tętniczego, nefropatia cukrzycowa, nietypowe zakażenia dróg moczowych przenoszone drogą płciową, zaburzenia erekcji u chorych na cukrzycę, transseksualizm -fakty i mity, niektóre problemy związane z uzależnieniami od narkotyków - zarys epidemiologiczny, skutki psychosomatycznych uzależnień od narkotyków.
Na podkreślenie zasługuje fakt, że tematyka artykułów zawartych w piątym tomie z tej serii została wybrana na podstawie sugestii lekarzy rodzinnych.

źródło opisu: www.medbook.com.pl