Okładka książki Choroby serca i naczyń Poradnik lekarza rodzinnego - Opolski Grzegorz, Lukas Witold, Steciwko Andrzej (red.) Witold Lukas, Grzegorz Opolski, Andrzej Steciwko
Witold LukasGrzegorz Opolski Wydawnictwo: Via Medica zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Via Medica
2006-01-01
2006-01-01

Okładka książki Agresja w opiece zdrowotnej Jarosław Barański, Agnieszka Mastalerz-Migas, Andrzej Steciwko
Agresja w opie... Jarosław Barański,&...
Okładka książki Relacja lekarz-pacjent. Zrozumienie i współpraca Jarosław Barański, Andrzej Steciwko
Relacja lekarz... Jarosław Barański,&...

Schorzenia sercowo-naczyniowe stanowią nadal najważniejszą przyczynę zgonów w Polsce i w innych krajach Unii Europejskiej. Dzięki osiąganiu określonych celów terapeutycznych oraz stosowaniu nowoczesnych leków zmniejszających ryzyko incydentów sercowo-naczyniowych można zapobiegać wielu powikłaniom tych chorób.
Książka miała i jest pomocna w uporządkowaniu wiedzy o współczesnych zasadach postępowania z pacjentami z dużego ryzyka sercowo-naczyniowego w praktyce ambulatoryjnej.

Rozdziały:
1. Badania przesiewowe w kierunku czynników ryzyka sercowo-naczyniowego - zalecenia.
2. Cele terapii i algorytmy postępowania - najpowszechniejsze czynniki ryzyka
3. Przykładowi pacjenci w gabinecie lekarza rodzinnego
4. Zasady rozgraniczania kompetencji między lekarzem rodzinnym a specjalistami z zakresu chorób serca i naczyń.
5. Czynniki ryzyka chorób sercowo-naczyniowych w populacji dorosłych mieszkańców Polski - podsumowanie.
6. Indeks haseł.

Ten poradnik lekarza rodzinnego zawiera rewelacyjne ryciny, tabelki, skrótowy spis najważniejszych zagadnień.
Przedawnił się w niewielkim stopniu.
Pomocna rzecz w pracy lekarzy różnych specjalizacji.

Książka miała i jest pomocna w uporządkowaniu wiedzy o...