Zgłosuj na książki roku 2017

Złość i agresja u dzieci

Tłumaczenie: Agnieszka Cioch
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Mastering anger and aggression. The Brazelton way
Mala_ja

Złość to naturalne uczucie, które towarzyszy każdemu z nas. Tego, jak nad nią panować, uczymy się przez całe życie. Autorzy wnikliwie omawiają proces pojawiania i uzewnętrzniania się złości – już od momentu narodzin. Przekonują przy tym, że najważniejsze jest to, by poznać jej prawdziwe powody. A może być ich dużo, miedzy innymi niezaspokojone potrzeby, pojawienie się młodszego rodzeństwa, zła atmosfera między rodzicami czy napięcia wśród rówieśników. Ten napisany z humorem poradnik doskonale uczy, jak zrozumieć gniew swojego dziecka i jak sobie z nim poradzić.

Dzięki tej książce dowiesz się:
• jakie są przyczyny wybuchów gniewu u dziecka,
• dlaczego twoje dziecko reaguje w taki, a nie inny sposób,
• jak radzić sobie z agresją najmłodszych,
• jak nauczyć dziecko rozładowywać złość,
• jak wspomagać dziecko w pokonywaniu czekających je wyzwań,
• jak panować nad gniewem w codziennych sytuacjach.

źródło opisu: http://www.gwp.pl/dzieci-pelne-zlosci.html

źródło okładki: http://www.gwp.pl/dzieci-pelne-zlosci.html