Rywalizacja rodzeństwa. Zakończ kłótnie i ciesz się spokojem w domu

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
LubimyCzytać

„Dlaczego on może, a ja nie?”, „Zostaw to! To moje!”, „Nie ruszaj, bo popsujesz!”, „Daj, ja to zrobię lepiej. Ty tego nie umiesz!”, „Teraz moja kolej!” – rodzice dwójki bądź większej gromadki dzieci często słyszą te zdania, przeważnie wykrzyczane ze złością i zniecierpliwieniem. Kłótnie wynikające z rywalizacji rodzeństwa zaburzają spokój w domu, przysparzają zmartwień dorosłym i z reguły uniemożliwiają dzieciom osiągnięcie tego, czego tak naprawdę pragną. Jak zatem je zakończyć? Najlepiej skorzystać z rad specjalistów – Thomasa B. Brazeltona i Joshuy D. Sparrowa, którzy krok po kroku wyjaśniają, jak nauczyć dzieci porozumiewania się w jasny i zrozumiały sposób oraz jak dostrzec w konfliktach szansę do nauki i ją właściwie wykorzystać. Rywalizacja jest najlepszą okazją do tego, żeby dzieci poznały się nawzajem i nauczyły zgodnie żyć. Jest naturalnym elementem codziennego życia. Jednak zarówno ty, jak i twoje dzieci musicie wiedzieć, jakie zachowania są dopuszczalne, a jakie nie. Dzięki zaproponowanym w poradniku metodom: * zakończysz uporczywe kłótnie między dziećmi;* nauczysz je zdrowej i motywującej rywalizacji;* w twoim domu zapanują spokój i zgoda; * wychowasz szczęśliwe i ambitne dzieci.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!