Dobry wilk

Okładka książki Dobry wilk Alexander Söderberg
Okładka książki Dobry wilk
Alexander Söderberg Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Sophie Brinkmann (tom 3) Seria: Czarna seria kryminał, sensacja, thriller
Sophie Brinkmann (tom 3)
Irena Muszalska
literatura szwedzka Irena Muszalska

Fajna

Fajna

Trzecia część to zakończenie całego cyklu. Części są ze sobą powiązane więc należy czytać wszystkie po kolei .
Ta część również wciągająca i pełna napięcia jak pozostałe.Cały cykl zdecydowanie zasługuje na polecenie. Wartka akcja barwni bohaterowie, sploty nieoczekiwanych i niebezpiecznych wydarzeń . Gorąco polecam.

Książka nadaje się na scenariusz filmu sensacyjnego. Wojny gangów, brutalne sceny przemocy, skorumpowany policjant, zabójstwa itd. Rozumiem, że to fikcja ale autor moim zadaniem przesadził w uzdrawianiu niemalże martwych bohaterów. Użycie narkotyków do rany po wyjęciu kuli, połatanie gościa zszywkami czy użycie lutownicy do zasklepienia naczyń krwionośnych to tylko niektóre przykłady "cudów", nawet dla mnie to za dużo. Po prostu" zabili go i uciekł". Pierwsze dwie części bardziej mi się podobały.

cz.3 ,szybka akcja ,pochłonęłam ją w kilka wieczorów i czuję niedosyt,zabrakło czegoś...i tak warto było przeczytac całą trylogie

Dobre, konkretne zwieńczenie całej serii, w której to akcja z każdą książką nabiera tempa. Co prawda jest tu parę niedociągnięć, które rażą w oczy. Sceny batalistyczne niczym w filmach akcji z Hollywood w latach 90 i to co najbardziej chyba przeszkadza to cudowne ozdrowienia po uszczerbkach na zdrowiu prawie równych ze zgonem. Jednak musimy pamiętać, że jest to fikcja i autorowi wolno wszystko. Mamy też nowych bohaterów, przez co cała intryga staje się bardziej złożona i brutalna.

www.facebook.com/BookShirt
www.instagram.com/book.shirt
www.bookshirt.cupsell.pl

Poznajemy pielęgniarkę Sophie Brinkman, która zostaje wciągnięta w porachunki mafijne, a na dodatek kobieta jest poszukiwana międzynarodowym listem gończym wraz ze swoim synem Albertem ukrywa się w Pradze, a Sztokholmski komisarz Tommy Jansson musi za wszelką cenę ją odnaleźć dowiedzieć się gdzie przebywa. Sophie wie i to bardzo za dużo o jego brudnych interesach, sprawach. Pragnie kobietę zabić, żeby mógł dalej już żyć w spokoju.
A tym zubożałym, szefem mafii Hector Guzman, on ukrywa się w klasztorze w samej Toskanii. Zamierza odzyskać syna i swoje imperium.

Prawdę powiedziawszy "Dobry wilk" jest znakomicie napisanym thrillerem, z ciekawą skonstruowaną fabułą, budującym napięciem od początku do samego końca, a akcja przyspiesza większego tempa.
Wywarł na mnie pozytywne wrażenie, zaintrygowana byłam okładką postanowiłam wypożyczyć tę książkę i jak okazało się trafiłam w dziesiątkę thriller jest świetny, po prostu genialny.
Z zaciekawieniem śledziłam losy głównej bohaterki Sophie jak zakończą się i potoczą.
Jestem niezmiernie zadowolona z książki, zachwycona z wydawnictwa Czarnej Owcy lubię czytać często takie książki, a ta była rewelacyjna.
Trylogię przeczytałam to była trzecia część i ostatnia, muszę poszukać drugiej części trylogii o Sophie Brinkman i komisarzu Hectorze Guzmanie jestem ciekawa kolejnej książki autora tak doskonałego,który napisał tak dobrą książkę.
Wciąga błyskawicznie jak magnes, ciężko było się oderwać, zdecydowanie przypadł mi do gustu.

„Dobry wilk” to powieść zamykająca sensacyjny cykl z Sophią Brinkmann.
Soderberg i tym razem nie zawiódł. Bez problemu udało mu się utrzymać poziom oraz zachować wszystkie atuty, którymi zachwycił mnie w dwóch pierwszych częściach. Wprawdzie trudno w tym gatunku literackim o zaskakujące zakończenie, ale i tak emocji nie brakowało do samego końca. Soderberg nie uznaje czegoś takiego jak przestoje, ale mimo że akcja toczy się w szaleńczym tempie i tak znajduje miejsce na chwile refleksji i zadumy nad skomplikowaną osobowością swoich bohaterów.
Autor nie bawi się w półśrodki czy eufemizmy. Jest mocno i brutalnie, trup ściele się gęsto, a krew płynie strumieniami. Ale nie może być inaczej, gdy trwa bezwzględna wojna między gangami, na dodatek z udziałem psychopatycznych policjantów.
Książka w swojej lidze jest więcej niż dobra i czyta się ją z zapartym tchem. Moja ocena byłaby wyższa gdyby nie to, że miałem spore kłopoty, żeby płynnie wejść w akcję, bo poprzednie części czytałem dwa i cztery lata temu.
Swoją drogą to już kolejny przykład takiego właśnie wydawania serii, w których każda kolejna część jest kontynuacją poprzedniej, a ukazują się w kilkuletnich odstępach. Dla mnie to jest nie do przyjęcia.
Abstrahując od powyższej dygresji uważam zarówno tę powieść, jak i cały cykl za bardzo dobry. W zalewie kryminałów i thrillerów powieści sensacyjne znalazły się na marginesie, ale ta z pewnością na to nie zasługuje.
Zachęcam do lektury, zwłaszcza miłośników dynamicznej akcji i mocnych wrażeń, ale radzę przeczytać całą trylogię jednym ciągiem.

„Dobry wilk” to powieść zamykająca sensacyjny cykl z Sophią Brinkmann.

Jestem świeżo po tomie drugim także tom trzeci czytało mi się niezwykle płynnie i pewne odniesienia do pozostałych części przez autora były wg mnie zbędne. W pewnych momentach nawet odnosiłam wrażenie, że są lakonicznie napisane i odbierają przyjemność z czytania..

Akcja skupia się na porachunkach mafijnych, na tym co dobre i złe...i szczerze powiedziawszy w książce były takie momenty, że aż przechodziły mnie ciarki..Z drugiej strony kilka nieprzewidzianych akcji..i trochę komicznych sytuacji, ale autor ma to do siebie, że jak ktoś ma zginąć to okazuje się, że w magiczny sposób zostaje uzdrowiony :)

Czyta się błyskawicznie, choć poczułam lekki niedosyt literacki, dwie pozostałe pozycje zdecydowanie bardziej przypadły mi do gustu.

Tyle czasu czekałam na trzecią część trylogii i niestety po przeczytaniu tej ostatniej książki czuję się lekko rozczarowana. Zabrakło mi elementu zaciekawienia jaki występował przy poprzednich częściach.

Sophie pielęgniarka która przez przypadek poznaję Hectora Guzmana i zostaje wciągnięta do mafii. Dalsza kontynuacja ich losu, trzecia i ostatnia część trylogii. Polecam

• 2017
  • Czytnik
  • E-booki
  • Moi mali książęta :)
  • Alexander Söderberg/Sophie Brinkmann
  • W bibliotece

Dodaj cytat z książki Dobry wilk