Dobry wilk

Cykl: Sophie Brinkmann (tom 3) | Seria: Czarna seria
Wydawnictwo: Czarna Owca
Den gode vargen
Ag2S

Pielęgniarka Sophie Brinkman została wciągnięta do świata przestępczego wbrew własnej woli. Jest teraz poszukiwana międzynarodowym listem gończym i razem z synem Albertem ukrywa się w Pradze. Sztokholmski komisarz Tommy Jansson musi ją odnaleźć. Sophie wie o wiele za dużo o jego brudnych sprawkach. Chce ją zabić, żeby dalej żyć w spokoju. Zubożały szef mafii Hector Guzman ukrywa się w...

Zubożały szef mafii Hector Guzman ukrywa się w klasztorze w Toskanii. Ma zamiar odzyskać imperium i syna. Nienawiść i żądza zemsty są większe niż dobroć mnichów, wśród których żyje. Hector zbiera siły do ostatniej bitwy.
Dobry wilk to trzecia i ostatnia części trylogii Alexandra Söderberga o Sophie Brinkman i Hectorze Guzmanie. Akcja powieści nieubłaganie zmierza ku mrocznemu końcowi.

źródło opisu: https://www.czarnaowca.pl/kryminaly/dobry_wilk,p351120678

źródło okładki: https://www.czarnaowca.pl/kryminaly/dobry_wilk,p351120678

Poznajemy pielęgniarkę Sophie Brinkman, która zostaje wciągnięta w porachunki mafijne, a na dodatek kobieta jest poszukiwana międzynarodowym listem gończym wraz ze swoim synem Albertem ukrywa się w Pradze, a Sztokholmski komisarz Tommy Jansson musi za wszelką cenę ją odnaleźć dowiedzieć się gdzie przebywa. Sophie wie i to bardzo za dużo o jego brudnych interesach, sprawach. Pragnie kobietę zabić, żeby mógł dalej już żyć w spokoju.
A tym zubożałym, szefem mafii Hector Guzman, on ukrywa się w klasztorze w samej Toskanii. Zamierza odzyskać syna i swoje imperium.

Prawdę powiedziawszy "Dobry wilk" jest znakomicie napisanym thrillerem, z ciekawą skonstruowaną fabułą, budującym napięciem od początku do samego końca, a akcja przyspiesza większego tempa.
Wywarł na mnie pozytywne wrażenie, zaintrygowana byłam okładką postanowiłam wypożyczyć tę książkę i jak okazało się trafiłam w dziesiątkę thriller jest świetny, po prostu genialny.
Z zaciekawieniem śledziłam losy głównej bohaterki Sophie...

emindflow | 2017-10-11
Przeczytana: 10 października 2017

„Dobry wilk” to powieść zamykająca sensacyjny cykl z Sophią Brinkmann.
Soderberg i tym razem nie zawiódł. Bez problemu udało mu się utrzymać poziom oraz zachować wszystkie atuty, którymi zachwycił mnie w dwóch pierwszych częściach. Wprawdzie trudno w tym gatunku literackim o zaskakujące zakończenie, ale i tak emocji nie brakowało do samego końca. Soderberg nie uznaje czegoś takiego jak przestoje, ale mimo że akcja toczy się w szaleńczym tempie i tak znajduje miejsce na chwile refleksji i zadumy nad skomplikowaną osobowością swoich bohaterów.
Autor nie bawi się w półśrodki czy eufemizmy. Jest mocno i brutalnie, trup ściele się gęsto, a krew płynie strumieniami. Ale nie może być inaczej, gdy trwa bezwzględna wojna między gangami, na dodatek z udziałem psychopatycznych policjantów.
Książka w swojej lidze jest więcej niż dobra i czyta się ją z zapartym tchem. Moja ocena byłaby wyższa gdyby nie to, że miałem spore kłopoty, żeby płynnie wejść w akcję, bo poprzednie części czytałem dwa...

Klio | 2017-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2017

Jestem świeżo po tomie drugim także tom trzeci czytało mi się niezwykle płynnie i pewne odniesienia do pozostałych części przez autora były wg mnie zbędne. W pewnych momentach nawet odnosiłam wrażenie, że są lakonicznie napisane i odbierają przyjemność z czytania..

Akcja skupia się na porachunkach mafijnych, na tym co dobre i złe...i szczerze powiedziawszy w książce były takie momenty, że aż przechodziły mnie ciarki..Z drugiej strony kilka nieprzewidzianych akcji..i trochę komicznych sytuacji, ale autor ma to do siebie, że jak ktoś ma zginąć to okazuje się, że w magiczny sposób zostaje uzdrowiony :)

Czyta się błyskawicznie, choć poczułam lekki niedosyt literacki, dwie pozostałe pozycje zdecydowanie bardziej przypadły mi do gustu.

powiew_lata | 2017-10-19
Na półkach: 2017, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 19 października 2017

Tyle czasu czekałam na trzecią część trylogii i niestety po przeczytaniu tej ostatniej książki czuję się lekko rozczarowana. Zabrakło mi elementu zaciekawienia jaki występował przy poprzednich częściach.

Kuba | 2017-08-26
Na półkach: 2017, Przeczytane