Drugi syn

Okładka książki Drugi syn Alexander Söderberg
Okładka książki Drugi syn
Alexander Söderberg Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Sophie Brinkmann (tom 2) Seria: Czarna seria kryminał, sensacja, thriller
Sophie Brinkmann (tom 2)
Czarna seria
Den andre sonen
Czarna Owca
2015-05-06
2015-05-06
Irena Muszalska
literatura szwedzka Irena Muszalska

Pierwszą część przygód Hectora Guzmana czytałam dobre parę lat temu i pamiętam, że powieść mocno przyprawiła mnie o ciarki. Za to "Drugi syn" no... niekoniecznie.

Byłam bardzo pogubiona w nazwiskach, ksywkach, historii i naprawdę wszystkich wydarzeniach, które zapoczątkowały falę wojny i morderstw gangów. Wiem, że po części to troszkę moja wina ale sam fakt tego, sprawiał że dosyć się nudziłam. Gdybym była mocniej zżyta z głównymi bohaterami, na pewno większość przeżywałabym razem z nimi.

5/10

Drugi tom jak dla mnie rewelacja. Wciągająca akcja sprawia że tą część po prostu pochłonęła. Gorąco polecam!

Ewentualnie może być. Choć za dużo poplątanych akcji, Za dużo bohaterów. Za mało o nich wiem. Często nijakie dialogi. Trochę chaosu. Ale być może moja opinia byłaby inna, gdybym znał pierwszą część opowieści. Zapewne jej zresztą nie poznam, bo jakoś po tej lekturze nie mam ochoty po nią sięgnąć.

Styl 2 tomu trzyma bardzo dobry poziom, siadła natomiast akcja. Jest co prawda dalej wartka jak karabin maszynowy, ale kręci się fabuła trochę w kółko. Ranni, zabici, porywani. Zły glina, dobry glina, skorumpowany glina, duński glina, szwedzki glina i francuski... monsieur le commissaire ;-) Uff! Czyta się to bardzo dobrze, ale jeżeli ktoś się nastawia na jakieś głębokie przemyślenia egzystencjalne to niech wybierze jakąś inną pozycję. To jest powieść typu "Leon zawodowiec", "ojciec chrzestny", "chłopcy z ferajny". Świat socjopatów w pigułce. Interesujący i przerażający!

kontynuacja pierwszej części ,zdecydowanie lepsza mocniejsza,szybsza akcja.bardzo emocjonalna

Druga, jakże inna od tej w pierwszym tomie, odsłona losów Sophie Brinkmann i Hectora Guzmana za mną. Odnoszę wrażenie, że pomiędzy pierwszą, a drugą cześcią trylogii jest mega kamień milowy. O ile pierwsza część była poniekąd nijaka, przegadana, pełna stagnacji i tak naprawdę ciężko było ją jakoś gatunkowo sklasyfikować (bo hasło thriller na okładce w ogóle do mnie nie przemawiało) o tyle w drugiej części mamy do czynienia z pełnokrwistym międzynarodowym thrillerem. Są tu wątki kryminalne i szpiegowskie oraz to czego zdecydowanie zabrakło w pierwszym tomie czyli akcji na wysokim poziomie, w której biorą udział główni bohaterowie.
Zdecydowanie warto było sięgnąć po pierwszy tom trylogii, który możemy potraktować jako wstęp do całej historii, by się przekonać co było dalej, a dzieje się wiele. :)
Z niecierpliwością sięgam po finał trylogii.
Polecam

www.facebook.com/BookShirt
www.instagram.com/book.shirt
www.bookshirt.cupsell.pl

Bardzo dobra powieść sensacyjna. Akcja rozkręca się z każdą stroną, na chwilę nie zwalnia. Wojna gangów, dużo krwi, skorumpowani policjanci, zaciskająca się pętla wokół szyi głównych bohaterów i zapowiedź kontynuacji. I mimo, że postać Sophie Brinkmann nabrała mocnego kolorytu w porównaniu z pierwszą częścią to nadal uważam za nieuzasadnione porównywanie jej do Lisbet Salander.

Pierwszą część czytałam dawno temu i pamiętam, że zrobiła na mnie dobre wrażenie..z drygą częścią jednak zwlekałam, aż nadszedł ten magiczny moment gdy okazało się, że wkrótce pojawi się trzeci tom :)

Książka mnie nie zawiodła, cały czas trzymała w napięciu, przedstawiała postacie znane z pierwszej części, ich historię, perypetie i przestępczy świat w którym chcąc nie chcąc Sophie utkwiła. Dużo niedopowiedzeń, które są w konsekwencji dość drastyczne dla obu stron konfliktu. Świat przestępczy w którym nie ma skrupułów.

Potrzebowałam takiego dobrego literackiego bodźca, który nie nużył i który sprawił, że książkę czyta się błyskawicznie.

Pierwsze część lepsza ale dobrze opisana akcja, dużo się dzieje. Niezły kryminał.

Bardzo dobra książka. Początkowe strony nie wciągnęły mnie, a po przeczytaniu kolejnych stron nie mogłam się już oderwać.
Sophie, tkwi w świecie z którego tak naprawdę chciałaby uciec. Z jednej strony chęć powrotu do normalności, a z drugiej swoista lojalność wobec Hectora. Jakie rozwiązanie wybierze Sophie? Otóż weźmie sprawy w swoje ręce i ta decyzja pociągnie za sobą wiele konsekwencji..

Na trzeci tom przyjdzie mi pewnie znowu długo czekać..
Miłego czytania :)

• Thriller/sensacja/kryminał
  • Czytnik
  • Czarna seria
  • 2016
  • Czarna Seria

Dodaj cytat z książki Drugi syn