Łukasz Kuć

Nasza książka jest zapisem fascynującej rozmowy z wybitnym artystą, publicystą historycznym, człowiekiem o ogromnej wiedzy i szerokich horyzontach. Rozmowa z takim Autorem to sama przyjemność. Spotykamy się bowiem z kimś, kto na serio traktuje swoją przynależność do Kościoła, jest konserwatystą i realnie patrzy na świat polityki. Kto ma naprawdę dużo do powiedzenia. Ten wywiad to także podróż w czasy, w których ukształtowała się wrażliwość naszego Rozmówcy i ugruntował Jego pogląd na rzeczywistość. Warto przeczytać!

źródło opisu: Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, 2017

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Anna | 2018-01-14

Podobno to, w jakim miejscu w życiu będziesz za 5 lat zależy od tego z kim przebywasz i jakie książki czytasz.
Na pewno warto przebywać z Grzegorzem Braunem, nadrobisz/uzupełnisz wiedzę historyczną w szybki, wygodny sposób a i w wolniejszy, i dogłębny jeśli chcesz, jeśli sięgniesz po lekturę, do której odsyła. Jeżeli tak jak ja uczyłeś się historii w szkole podstawowej na przełomie lat '70 i '80 i w liceum w latach '80 akurat do 89 roku :-), a także jeśli współcześnie miałeś marnego nauczyciela historii - to wiesz, że owszem, poznałeś trochę dat wydarzeń historycznych, ale nikt nie uczył cię wyciągać prawdziwie lekcji z tych wydarzeń. Sięgnij po tę książkę, szybko nadrobisz zaległości, wiele zrozumiesz. W żadnym wypadu nie chodzi o to abyś przyjął "interpretację" Grzegorza Brauna, nie, poznasz źródła, które przed tobą zatajano, aby wpuszczać cię ciągle "w ten sam kanał". Polecam bardzo.

Przemysław Zyra | 2017-10-06
Na półkach: X2017, Przeczytane, Posiadam, Polecam
Przeczytana: 05 października 2017

Jako człowiek przekonany o swojej słuszności w wielu sprawach nie zawsze chętnie sięgam po wywiady. Wszak wtedy trzeba słuchać czyjejś wizji świata. Wizję Grzegorza Brauna czytało mi się jednak wyjątkowo przyjemnie. I to nie ze względu na to, że pokrywa się z moją, ale ze względu na to, że jest motywacją. Wypowiedzi autora jasno wskazują na jego wszechstronną wiedzę i przemyślany, jasny światopogląd. Udzielane odpowiedzi robią duże wrażenie zarówno wyszukanym językiem jak i wielością przekazywanych informacji. Urzekł mnie też brak zacietrzewienia u Pana Brauna. W czym się to przejawia? Autor potrafi rozdzielić uznanie dla kunsztu pisarza, poety, reżysera od wyrażanych przez nich poglądów.
Pan Grzegorz opowiada o swojej rodzinie, wykształceniu i pracy reżysera. Wśród opowieści o swoim wykształceniu i pracy wymienia wiele książek i filmów, które spisałem w specjalną listę "Braun poleca".
Jedyny minus, jaki mógłbym znaleźć to pewna przewidywalność. Z racji, że wysłuchałem już wielu...

Jarek Kaszuba | 2017-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2017

Grzegorz Braun to niewątpliwie postać nietuzinkowa, o wyrazistych i sprecyzowanych poglądach na wiele spraw. I z racji tych poglądów nieco zepchnięta na margines życia publicznego przez szeroko pojęty establishment (lub też, jeśli ktoś woli - ,,Salon"). Książka ta jest zapisem rozmowy, jaką z Grzegorzem Braunem przeprowadzili Piotr Doerre oraz Krystian Kratiuk - redaktorzy i publicyści magazynu ,,Polonia Christiana" i portalu PCh24.pl.

Kiedy sięgałem po tę książkę Grzegorz Braun nie był mi postacią nieznaną - wręcz przeciwnie, jego poglądy doskonale znam i cenię, a z większością zgadzam się w stu procentach. Czytałem więc ,,Świat według Brauna" w myśl przysłowia, że mądrego to i warto posłuchać. I nie zawiodłem się - książkę tę czyta się szybko i przyjemnie. Czytanie ułatwia fakt, iż jest ona podzielona na kilkanaście części, poświęconych odrębnym tematom, możemy zatem dowiedzieć się, co Grzegorz Braun sądzi o Polsce i Polakach, Kościele, polityce, rozmaitych postaciach polskiego...

Tybero | 2017-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2017

Książka jest raczej zapisem rozmów z Grzegorzem Braunem i jego wizją świata, poglądów i podejście do chrześcijaństwa. Książka jest wspaniale napisana i czytelnie, miło i przyjemnie się ją czyta. Jest przy tym niezwykle pasjonująca, pozwala nam poznać bliżej Grzegorza Brauna, jego cele, życie, poglądy i podejście do spraw nie tylko politycznych, ale i religijnych, kulturowych i historycznych. Książka jest równie pasjonująca co jej autor, postawia nam także wiele przemyśleń i stawia nam człowieka, polityka który szczerze i prawdziwie wchodzi w pewne sprawy. Który wiarę, prawdę i takie wartości jak monarchizm traktuje bardzo poważnie. Serdecznie polecam i zachęcam każdego do przeczytania tej książki

1travel | 2018-12-17
missWatson92 | 2018-10-06