Guadalupe. Objawienie, które zmieniło dzieje świata

Wydawnictwo: POLWEN
popularnonaukowa

Meksyk, 9 grudnia 1531 roku. Mija właśnie dziesięć lat od chwili, gdy Hiszpanie dokonali podboju kraju. Tego dnia na jednym z pagórków na obrzeżach meksykańskiej stolicy oczom starego Indianina, Juana Diego, ukazuje się niepojęte zjawisko: w blasku p...

źródło opisu: http://www.polwen.pl/idk-268/guadalupe

źródło okładki: http://www.polwen.pl/idk-268/guadalupe

dzerik | 2019-02-04
Przeczytana: listopad 2018

Druga książka tego autora którą przyczytałem. Równie niesamowita jak "Boskie oblicze". Autor opisuje dzieje powstania niesamowitego obrazu, który jest odwiedzany przez licznych pielgrzymów z całego świata. Liczniej niż razem wzięte Fatima i Lourdes nie wspominając polskiej Częstochowy. Autor próbuje jednocześnie odpowiedzieć na pytania, jakim celem obraz ten powstał właśnie w ledwo co odkrytej Ameryce i jakie są tego owoce. Polecam do przeczytania.

BIETKA | 2012-08-07
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 28 czerwca 2012

Autor jest znanym i uznanym, sławnym pisarzem, historykiem i dziennikarzem gazety Die Welt.
W poprzedniej książce, pt. "Boskie Oblicze", pisał o Całunie Turyńskim, fenomenalnej fotografii Jezusa z czasu po Jego Zmartwychwstaniu.

W książce " Guadalupe...", Badde zajmuje się innym Obrazem powstałym bez udziału człowieka, na którym nie ma śladów farby ani ruchów pędzla.
Autor angażuje w to całe swoje serce, umysł i duszę.

Bez przesady można powiedzieć, że zostaje pociągnięty przez meksykańską Panią w Jej wizerunku z Guadalupe. Matka Boża, klika wieków temu, dokładnie w grudniu 1531 roku, ukazała się starszemu Indianinowi imieniem Juan Diego, na wzgórzu Tepeyac.
Pisarz przytacza piękną i przejmującą historię tego objwienia, które miało miejsce w 10 lat po najeżdzie Hiszpanii na Meksyk.

Uświadamia czytelnikom wagę i doniosłość tego rewolucyjnego wydarzenia, historycznego przełomu w dziejach nie tylko Meksyku, ale i całego świata. Od tego nowoczesnego Obrazu - arcydzieła - czasy...

Patton | 2010-12-09
Przeczytana: 01 października 2010

Super książka, dobrze opisująca samą historię pojawienia się cudownego obrazu, jego "szczegóły techniczne" (odbicie w źrenicach, fakt utrzymania się samego płótna, widok gwiazd na szacie Maryi, itd.)
Dodatkowo wszystko wplecione w historię samego autora.