AION - Szkice u końca czasów

Wydawnictwo: 3DOM
9 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
popularnonaukowa

Książka Pana Nikt "AION - Szkice u końca czasów" to obowiązkowa pozycja każdego, kto choć w drobnym stopniu interesuje się polityką i mechanizmami jakie nią rządzą. Najlepszą rekomendację wystawił autorowi i książce Grzegorz Braun: "Nie wiem, czy ktokolwiek już tak pisał u nas o geopolityce: z tak okrutną (aż do sadyzmu) szczerością – na którą pozwolić może sobie tylko człowiek całkowicie...

Najlepszą rekomendację wystawił autorowi i książce Grzegorz Braun:

"Nie wiem, czy ktokolwiek już tak pisał u nas o geopolityce: z tak okrutną (aż do sadyzmu) szczerością – na którą pozwolić może sobie tylko człowiek całkowicie wyzbyty poprawiających samopoczucie złudzeń, a jednocześnie niepodlegający politycznym uzależnieniom odejmującym śmiałość. Z tak kompletną dezynwolturą – do której pełną legitymację daje tylko nieprzeciętna erudycja, kultura literacka i żelazna logika analizy. (...)

Pan Nikt jest żołnierzem Wielkiej Polski– żołnierzem z własnego zaciągu, samotnym szermierzem, a nie kondotierem użyczającym niebagatelnych zasobów swego intelektu tej czy innej sitwie, temu czy innemu mocodawcy. W jego osobie polska polityka zyskała jednego z najtęższych analityków, a polska literatura polityczna jedno z najlepszych piór."

Ze Wstępu Grzegorza Brauna.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa 3DOM.

źródło opisu: https://www.3dom.pro/pokaz/20/aion_szkice_u_konca_czasow_pan_nikt.html

źródło okładki: https://www.3dom.pro/pokaz/20/aion_szkice_u_konca_czasow_pan_nikt.html

3DOMpro | 2017-01-30
Przeczytana: 01 lipca 2016

Nic nie jest takie, jakie nam się wydaje. Na nasze decyzje i obserwacje ma wpływ wiele rzeczy, jednak dla mnie najważniejszy – bo bardzo trudno dostrzegalny – jest punkt czy też pryzmat widzenia danej sprawy. Bo przecież stare porzekadło mówi: „punkt widzenia zależy od punktu siedzenia” i nie sposób się z nim nie zgodzić.
Jeszcze półtora roku temu, zanim poznałem Pana Nikt zastanawiałem się dlaczego Rzeczpospolita Polska jest państwem nawet nie opiekuńczym, lecz opresyjnym w stosunku do swoich obywateli – głównie przedsiębiorców, ale też zwykłych szarych mieszkańców. Niejasne prawo podatkowe, które może interpretować (i nakładać kary) jak chce szeregowy urzędnik, sądy, których wyroki są niezbadane niczym wyroki Boskie. Łyżkę, a raczej wiadro dziegciu do tego dokładają media, te polskojęzyczne z niemieckimi właścicielami, oraz polskie, które realizujące politykę niezgodną z polską racją stanu.
Wszystko to było to dla mnie niejasne, zastanawiałem się dlaczego nie ma takiej siły...

Michu | 2017-03-21
Przeczytana: 21 marca 2017