AStronomiczna orbita

Cykl: Toruń SPACErkiem (tom 3)
Wydawnictwo: Stowarzyszenie Historyków Sztuki
historia
PoTORUNIU

Kolejny tom z serii mini przewodników po dziedzictwie kulturowym Torunia. Tym razem Katarzyna Kluczwajd zaprasza na spacer śladami Mikołaja Kopernika. Począwszy od domu astronoma prowadzi czytelników szlakiem architektonicznych pamiątek jego czasów i obiektów przywołujących jego imię. Razem z autorką liczymy pomniki Mikołaja Kopernika, szukamy zegara słonecznego, zwiedzamy kampus Uniwersytetu...

Razem z autorką liczymy pomniki Mikołaja Kopernika, szukamy zegara słonecznego, zwiedzamy kampus Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i poznajemy astronomiczną stronę miasta.
Z książki dowiemy się ponadto skąd pochodził ród Koperników, gdzie w Toruniu kwitnie układ słoneczny, jak w Toruniu świętuje się urodziny Kopernika, gdzie można było dostać "żebro Astronoma", czy Krzywa Wieża ma coś wspólnego z Kopernikiem i gdzie jest Narzeczona Kopernika.
Całość wzbogacona jest licznymi ciekawostkami astronomicznymi i pięknymi ilustracjami.

źródło opisu: opis wydawcy

źródło okładki: skan by © PoToruniu.blogspot.com