Benia Dampc i pewien ambitny prokurator

Wydawnictwo: timof i cisi wspólnicy
sensacyjny
komiksy
Pharas

Młoda kelnerka z Gdańska pakuje się w kłopoty. Z pomocą nadciąga jej rodzeństwo, ale ich interwencja powoduje, że Bernadetta wpada w jeszcze większe kłopoty. Fabuła tej opowieści nie jest specjalnie skomplikowana, ale jej niewątpliwym atutem są dynamiczne sceny akcji rewelacyjnie narysowane przez Łukasza Godlewskiego . Szyłak, jako scenarzysta, dodał do tego szczyptę cierpkiego humoru, a Tomasz Tomaszewski wypożyczył stworzonego przez siebie bohatera.

Jerzy Szyłak – pracownik naukowy Uniwersytetu Gdańskiego; publicysta, filmoznawca, literaturoznawca, scenarzysta; autor wielu książek na temat komiksu oraz wielu scenariuszy komiksowych – m. in. serii o detektywie Dampcu.

Łukasz Godlewski – rysownik komiksowy z Gdańska; autor ilustracji do takich komiksów jak Niesamowite opowieści Josepha Conrada, Rotmistrz Polonia, Kapitan Wrona. Można go obserwować pod tym adresem: www.facebook.com/godlewskiart/

źródło opisu: http://timof.pl/

źródło okładki: http://timof.pl/