Lady S #5 - Kret w Waszyngtonie

Wydawnictwo: Kubusse
Une taupe à Washington
komiksy
giera

Wielkimi krokami zbliżają się wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych, tymczasem w Białym Domu pojawia się działający potajemnie „kret”, który podkopuje pozycję obecnej głowy państwa. Śledztwo prowadzone przez FBI bierze pod lupę między innymi Jamesa Fitzroya, doradcę i kochanka pani prezydent. Po nitce do kłębka śledczy trafiają na ślad nadużycia, jakiego Fitzroy dopuścił się, pomagając zdobyć obywatelstwo przybranej córce Suzan. Czy Lady S uda się uratować honor ojca oraz wyjść cało z intrygi, w którą została wplątana?

Ciąg dalszy szpiegowskiej serii, której scenarzystą jest Jean Van Hamme, a rysownikiem Philippe Aymond.

źródło opisu: https://www.gildia.pl/komiksy/327737-lady-s-5-kret-w-waszyngtonie

źródło okładki: https://www.gildia.pl/komiksy/327737-lady-s-5-kret-w-waszyngtonie

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Piąty tom serii Lady S, w której główną rolę gra atrakcyjna Suzan Fitzroy vel. Szania Rivkas, przynosi zasadniczą zmianę w sposobie prowadzenia fabuły. Jean Van Hamme zdecydował się wystąpić z utartych torów, które wypracował w uprzednich czterech częściach. Scenariusze oparte był na nośnym, acz prostym schemacie: protagonista przebywa z ojcem w delegacji lub na placówce dyplomatycznej gdzieś poza USA, tam odnajduje ją Orion, który zleca dziewczynie jakąś szpiegowską misję. Tymczasem w albumie Kret w Waszyngtonie całość rozegrana została zupełnie inaczej.

Początkowe sceny nie zapowiadają wolty. Akcja albumu rozpoczyna się pewnego słonecznego poranka w sypialni pani prezydent Stanów Zjednoczonych, gdzie gości dobrze nam znany James Fitzroy – przybrany rodzic Szani. Przy śniadaniu kochankowie rozmawiają o tym, że w Białym Domu ich związek nie jest żadną tajemnicą, ale mimo to muszą zachowywać pozory, czyli żadnych oficjalnych wspólnych wystąpień. Jednakże nie ich wzajemna relacja...

David | 2017-08-21
czechu | 2017-05-30