Lady S #2 - Na zdrowie, Suzie!

Okładka książki Lady S #2 - Na zdrowie, Suzie! Philippe Aymond, Jean Van Hamme
Okładka książki Lady S #2 - Na zdrowie, Suzie!
Philippe AymondJean Van Hamme Wydawnictwo: Kubusse Cykl: Lady S. (tom 2) komiksy
48 str. 48 min.
Kategoria:
komiksy
Cykl:
Lady S. (tom 2)
Tytuł oryginału:
À ta santé, Suzie!
Wydawnictwo:
Kubusse
Data wydania:
2015-05-01
Data 1. wyd. pol.:
2015-05-01
Liczba stron:
48
Czas czytania
48 min.
Język:
polski
ISBN:
9788394148027
Tłumacz:
Jakub Syty
Tagi:
szpiegowski sensacyjny
Średnia ocen

6,8 6,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Fortuna Winczlavów 3. Danica 1965 Philippe Berthet, Jean Van Hamme
Ocena 7,3
Fortuna Winczl... Philippe Berthet, J...
Okładka książki RELAX nr 45 Boris Bakliža, Łukasz Bogacz, Daniel Chmielewski, Djief, Roman Gajewski, Gir, Piotr Herla, Grzegorz Janusz, Tomasz Kontny, Jacques Lob, Andreas Martens, Bartosz Minkiewicz, Tomasz Niewiadomski, Daniel Odija, Yanick Paquette, Tomasz Piorunowski, Mark Russell, Antoni Serkowski, Liam Sharp, Wojciech Stefaniec, Marko Stojanović, Jakub Topor, Jean Van Hamme, Robert Waga, Bernie Wrightson
Ocena 7,0
RELAX nr 45 Boris Bakliža, Łuka...
Okładka książki Historia bez bohatera / Dwadzieścia lat później Daniel Henrotin, Jean Van Hamme
Ocena 6,8
Historia bez b... Daniel Henrotin, Je...
Okładka książki Fortuna Winczlavów 2. Tom&Lisa, 1910 Philippe Berthet, Jean Van Hamme
Ocena 7,0
Fortuna Winczl... Philippe Berthet, J...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Black Science #02: Teraz, Nigdzie Rick Remender, Matteo Scalera, Dean White
Ocena 7,2
Black Science ... Rick Remender, Matt...
Okładka książki Lady S #3 - 59° szerokości północnej Philippe Aymond, Jean Van Hamme
Ocena 6,3
Lady S #3 - 59... Philippe Aymond, Je...
Okładka książki Legendy Mrocznego Rycerza Darwyn Cooke, Alan Grant, Kelley Puckett, James Robinson, Tim Sale
Ocena 6,6
Legendy Mroczn... Darwyn Cooke, Alan ...
Okładka książki Silas Corey - 4 - Testament Zarkoff 2/2 Pierre Alary, Fabien Nury
Ocena 6,9
Silas Corey - ... Pierre Alary, Fabie...
Okładka książki Dorwać Jiro! Anthony Bourdain, Langdon Foss, Joel Rose, José Villarrubia
Ocena 6,0
Dorwać Jiro! Anthony Bourdain, L...

Oceny

Średnia ocen
6,8 / 10
18 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1178
1146

Na półkach:

Drugi tom "Lady S" przybliża nam na pierwszych stronach wydarzenia z pierwszego albumu. Dzięki temu wiemy, gdzie zakończyła się akcja poprzedniego odcinka, gdyż ten jest jej płynną kontynuacją, z ciekawym finałem. Nasza bohaterka została, wbrew swej woli, wplątana w polityczne rozgrywki szpiegów. Każda ze stron chce położyć łapę na tajnym dossier tureckiego wywiadu, mającego zawierać informacje o sprzedaży broni jądrowej terrorystom. Laur jest zatem znaczny, bo ten kto będzie posiadał owe dokumenty, może rozdawać karty. Do tego sytuacja pomiędzy USA a Turcją, jest, delikatnie mówiąc, napięta. Oliwy do ognia dolewa pewien nieudolny szpieg, który daje się złapać na gorącym uczynku. Niestety Suzan, czy też raczej Szania, wraz z swym wspólnikiem, też czystych rąk nie mają. Wpadają przez to w jeszcze większe kłopoty, co skutkuje nieoczekiwanym zwrotem wydarzeń.

Seria od pierwszego albumu prezentowała wyższy poziom, niż jakikolwiek film z agentem 007. Nie inaczej jest i tym razem, stawiając nacisk na pomysłowość obu walczących stron. Nie spotkamy zatem tutaj superszpiegów, z pasami pełnymi gadżetów niczym u Batman. Z tego powodu, w moich oczach "Lady S" stoi o kilka szczebli wyżej od takiego "Velvet", czy pokrewnych komiksów. Tutaj mamy bardzo przemyślaną fabułę, nieawizującą do realnej sceny politycznej oraz ciekawie pokazane działania, jakie podejmują poszczególne strony. Bliżej temu zatem do takich filmowych hitów, jak "Zdrada" czy "Czas patriotów" z Harrisonem Fordem w rolach głównych. Zresztą chętnie zobaczyłbym serialową ekranizację "Lady S" właśnie w takiej formie.

Jeśli idzie o poszczególne postacie, to nikt, nawet główna bohaterka, nie są tutaj łatwe do przewidzenia w swoich poczynaniach. Każdy potrafi czymś zaskoczyć, skrywać jakiś sekret lub grać na dwa fronty. Jednocześnie w tych rozgrywkach, duży nacisk jest postawiony na sztukę blefu oraz dyplomacji. Oczywiście też sięga się po inne argumenty, jak broń, porwanie czy szantaż, jednak to pierwsze dwa dominują w całym komiksie. Zatem nie mamy tutaj stosu trupów, wysadzania całych budynków, niedorzecznego tańca pomiędzy promieniami laserowymi, czy monologów prowadzonych przez "tych złych".

Zresztą ciężko też tutaj wskazać konkretnego antagonistę, co jest wielką zaletą. Każdy z obozów ma brudne ręce i stara się zrzucić winę na przeciwnika. Na tym polu widać to bardzo dobrze, w odniesieniu do areny międzynarodowej z 2005 roku. Tarcia w NATO pomiędzy Turcją, a innymi krajami członkowskimi, USA w roli mediatora, o niekoniecznie czystych intencjach, do tego postawionego pod murem, czy tajemnicza organizacja, pragnąca utrzymać pokój na świecie. Każda z tych stron ma swoje argumenty, ale też chwyta się brudnych zagrywek. Wiedzą jednak jedno - trup zawsze przyciąga media, zatem zabijanie rzadko kiedy się opłaca. Właśnie za ten element pokochałem tą serię od pierwszego albumu, a ten tylko podsycił moją miłość.

Świetnie opracowano też finał całej przygody. Mamy tu definitywne zakończenie wątków rozpoczętych w pierwszym tomie. Co będzie dalej? Trudno powiedzieć. Jednak ostatnia scena, omawiająca całe wydarzenie, daje do myślenia. Pokazuje czytelnikowi na co może liczyć w kolejnych rozdziałach, z jakim zagrożeniem może zetknąć się Lady S oraz czemu taki, a nie inny przydomek został jej nadany. Jeśli ktoś uwielbia rasowe powieści szpiegowskie, lub kryminały, napisane z sensem, gdzie to logika, tajemnica oraz realizm, dominują nad szczeniacką brawurą, to niech śmiało sięga po tą serię. Z pewnością się nie zawiedzie. "Lady S" to rasowy przedstawiciel kina szpiegowskiego z najwyższej półki. Jednak nie ma czemu się dziwić, skoro za scenariusz odpowiada Jean Van Hamme.

Drugi tom "Lady S" przybliża nam na pierwszych stronach wydarzenia z pierwszego albumu. Dzięki temu wiemy, gdzie zakończyła się akcja poprzedniego odcinka, gdyż ten jest jej płynną kontynuacją, z ciekawym finałem. Nasza bohaterka została, wbrew swej woli, wplątana w polityczne rozgrywki szpiegów. Każda ze stron chce położyć łapę na tajnym dossier tureckiego wywiadu,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
134
28

Na półkach:

Bardzo przyjemnie i szybko się czyta. Akcja prowadzona w odpowiednim tempie, zawiązana intryga budzi ciekawość i ciężko się oderwać, aż do samego końca. Sam zeszyt składa się z 44 stron w formacie A4. Dwie pierwsze strony to skrót poprzedniej części (właściwie wprowadzenie do historii) dlatego, jeżeli ktoś zacznie historię od drugiego zeszytu to powinien się szybko połapać co i jak. Oprawa graficzna stoi również na wysokim poziomie, rysunki ogląda się z przyjemnością. Jeżeli ktoś lubi klimaty polityczno-szpiegowskie to z pewnością powinien sięgnąć po tę pozycję!

Bardzo przyjemnie i szybko się czyta. Akcja prowadzona w odpowiednim tempie, zawiązana intryga budzi ciekawość i ciężko się oderwać, aż do samego końca. Sam zeszyt składa się z 44 stron w formacie A4. Dwie pierwsze strony to skrót poprzedniej części (właściwie wprowadzenie do historii) dlatego, jeżeli ktoś zacznie historię od drugiego zeszytu to powinien się szybko połapać...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1601
485

Na półkach: , ,

(...) Suzan Fitzroy vel Szania Rivkas to córka zamordowanych przez KGB Estery i Abla Rivkasów, którą po ich śmieci umieszczono w sierocińcu. Po ucieczce z domu dla sierot przez kilka lat była złodziejką najpierw w ZSRR, a potem na Lazurowym Wybrzeżu. Sporą część komiksu nadal zajmują retrospekcje, które przedstawiają różne etapy z życia przybranej córki amerykańskiego ambasadora. Dowiadujemy się m.in. dlaczego James Fitzroy tak mocno zaangażował się w opiekę nad pasierbicą. Okazuje się, że mężczyzna obwinia się za śmierć Abla i Estery, która była następstwem nieudanej akcji wywozu.

W Na zdrowie, Suzie! wielka polityka, w której główne skrzypce grają amerykańscy i tureccy dyplomaci, rozgrywa się na salonach podczas przyjęcia zorganizowanego przez ambasadora Turcji. Podobno w sejfie ambasady znajdują się obciążające dokumenty, z których wynika, że kraj z Azji Mniejszej handlował bronią z gruzińską mafią. Amerykanie chcieliby zdobyć wspomniany raport, gdyż może okazać się on kartą przetargową w pertraktacjach między krajami. Zresztą nie tylko oni są zainteresowani tajną teczką. Suzan Fitzroy zostaje wynajęta, a właściwie przymuszona szantażem (o czym wiemy już z lektury pierwszego tomu),aby także zdobyła tekę dla tajemniczego starszego pana, określanego mianem Siwowłosego. O nim samym tymczasem niewiele wiadomo, w każdym razie to on jest agentem prowadzącym Lady S.


Lady S. #2: Na zdrowie, Suzie!

01/07/2015 § Dodaj komentarz

Suzie z misją na salonach

LadyS_2_okladkaNiedawno miała miejsce druga odsłona serialu Lady S., który produkowany jest przez Jeana Van Hamme’a (scenariusz) i Philippa Aymonda (rysunki). Na zdrowie, Suzie!, bo taki tytuł nosi omawiany album, to bezpośrednia kontynuacja wydarzeń przedstawionych (i zapowiedzianych) w poprzednim tomie (o nim pisałem tu: klik! klik!). Akcja rozgrywa się w Brukseli na szczycie NATO. Dla tych, którzy nie mieli okazji przeczytać poprzedniego tomu lub już zapomnieli, co się działo, autorzy przygotowali ściągawkę – dwie pierwsze plansze rekapitulują zawiłości fabuły oraz przedstawiają najważniejsze wydarzenia z życia głównej bohaterki.

Suzan Fitzroy vel Szania Rivkas to córka zamordowanych przez KGB Estery i Abla Rivkasów, którą po ich śmieciJean Van Hamme umieszczono w sierocińcu. Po ucieczce z domu dla sierot przez kilka lat była złodziejką najpierw w ZSRR, a potem na Lazurowym Wybrzeżu. Sporą część komiksu nadal zajmują retrospekcje, które przedstawiają różne etapy z życia przybranej córki amerykańskiego ambasadora. Dowiadujemy się m.in. dlaczego James Fitzroy tak mocno zaangażował się w opiekę nad pasierbicą. Okazuje się, że mężczyzna obwinia się za śmierć Abla i Estery, która była następstwem nieudanej akcji wywozu.

W Na zdrowie, Suzie! wielka polityka, w której główne skrzypce grają amerykańscy i tureccy dyplomaci, rozgrywa się na salonach podczas przyjęcia zorganizowanego przez ambasadora Turcji. Podobno w sejfie ambasady znajdują się obciążające dokumenty, z których wynika, że kraj z Azji Mniejszej handlował bronią z gruzińską mafią. Amerykanie chcieliby zdobyć wspomniany raport, gdyż może okazać się on kartą przetargową w pertraktacjach między krajami. Zresztą nie tylko oni są zainteresowani tajną teczką. Suzan Fitzroy zostaje wynajęta, a właściwie przymuszona szantażem (o czym wiemy już z lektury pierwszego tomu),aby także zdobyła tekę dla tajemniczego starszego pana, określanego mianem Siwowłosego. O nim samym tymczasem niewiele wiadomo, w każdym razie to on jest agentem prowadzącym Lady S.

Scenariusz recenzowanej pozycji zbudowany jest wyjątkowo misternie – prawdziwa pajęcza szpiegowska sieć wzajemnych zobowiązań i zależności. Jean Van Hamme wyśmienicie prowadzi czytelnika, często nie sposób odgadnąć, co jest prawdą, a co jedynie zasłoną dymną...

(...) To dopiero drugi z dziecięciu tomów, a już mogę powiedzieć, że pozycja autorstwa Jeana van Hamme’a oraz Philippe’a Aymonda świetnie się zapowiada: narracja nie jest przekombinowana, za to wciąga i ma odpowiednią dozę komplikacji. Myślę, że serial na stałe (do ostatniego tomu) wpisze się w krąg moich czytelniczych zainteresowań.

- - -
cały tekst można przeczytać tu:
https://dybuk.wordpress.com/2015/07/01/lady-s-2-na-zdrowie-suzie/

(...) Suzan Fitzroy vel Szania Rivkas to córka zamordowanych przez KGB Estery i Abla Rivkasów, którą po ich śmieci umieszczono w sierocińcu. Po ucieczce z domu dla sierot przez kilka lat była złodziejką najpierw w ZSRR, a potem na Lazurowym Wybrzeżu. Sporą część komiksu nadal zajmują retrospekcje, które przedstawiają różne etapy z życia przybranej córki amerykańskiego...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    21
  • Posiadam
    8
  • Komiksy
    6
  • Chcę przeczytać
    2
  • Komiks+manga
    1
  • Przeczytane w 2015
    1
  • Komiksy 2016
    1
  • Komiks
    1
  • @)!^
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Lady S #2 - Na zdrowie, Suzie!


Podobne książki

Okładka książki Siostry Niezapominajki: 4. Kozica i kometa Alessandro Barbucci, Giovanni Di Gregorio
Ocena 8,0
Siostry Niezap... Alessandro Barbucci...
Okładka książki Thorgal Saga: Wendigo. Tom 02 Fred Duval, Corentin Rouge
Ocena 7,0
Thorgal Saga: ... Fred Duval, Corenti...
Okładka książki Pan Borsuk i pani Lisica. Talizman Brigitte Luciani, Eve Tharlet
Ocena 10,0
Pan Borsuk i p... Brigitte Luciani, E...

Przeczytaj także