Latem w mieście. Summer in the city.

Wydawnictwo: Fundacja Bęc Zmiana
Inne

Album Mikołaja Długosza Latem w mieście to zbiór fotografii wybranych z zawierającego kilkadziesiąt tysięcy zdjęć archiwum instytucji produkującej pocztówki w czasach PRL. Na pocztówkach zwykle przedstawia się atrakcje turystyczne lub to, czym mieszkańcy danej miejscowości chcą się pochwalić. W latach 70., z których pochodzi ta kolekcja, socjalistyczne władze zaciągnęły ogromne długi na...

Na pocztówkach zwykle przedstawia się atrakcje turystyczne lub to, czym mieszkańcy danej miejscowości chcą się pochwalić. W latach 70., z których pochodzi ta kolekcja, socjalistyczne władze zaciągnęły ogromne długi na modernizację państwa. Powstało wtedy wiele nowoczesnych budynków o różnej funkcji, często w zaskakujący sposób wkomponowanych w miejski krajobraz. Ich wizerunki stanowią rdzeń tego albumu, w tle zaś pojawiają się scenki z życia, ciekawe detale: typografia, szyldy, neony, rzadko widywane dziś samochody.

Latem w mieście zawiera też informacje o położeniu geograficznym przedstawionych obiektów oraz mapy. Pełni więc nie tylko rolę fotograficznego albumu, ale i architektonicznego przewodnika. Tekst do książki napisała Dorota Masłowska.

źródło opisu: http://www.beczmiana.pl

źródło okładki: http://www.beczmiana.pl