Pogoda ładna, aż żal wyjeżdżać

Wydawnictwo: Ha!art
poradniki

Album ‘‘Pogoda ładna’‘ to kolekcja stu trzydziestu letnich pocztówek z lat 70. i 80. Przedstawiają wakacyjną i słoneczną Polskę tamtych czasów...

wintermute | 2017-02-01

cóż ciężko mówić o czytaniu ale to niezwykły zbiór fotografii pocztówkowych. Niezwykłych w swej niecodzienności czy amatorszczyźnie. Próżno tu szukać ładnych kadrów i poprawnej kompozycji. To są zdjęcia które pocztówkami być nie powinny a jednak były co czyni z nich swego rodzaju dowód siermiężności i brzydoty życia oraz wypoczynku w PRL. Bo czy dzisiaj ktokolwiek by pomyślałby iż wczasowicz zechciałby by wysłać bliskim pocztówkę na której uwieczniony został dom handlowy albo restauracja „Jubilatka”?

Krzysztof Konieczny | 2016-07-27
Dagestan | 2014-01-18