Witkacy

Witkacy
978-83-7576-153-5
albumy
Edytka

Album prezentuje najważniejsze prace Witkacego, jednego z najbardziej nowatorskich i niezwykłych malarzy polskich, podzielone na okresy twórczości artysty. Tekst znanego witkacologa - dr Anny Żakiewicz prowadzi czytelnika przez koleje losu Witkacego i wprowadza w świat wyobraźni artystycznej twórcy. Oglądamy różne typy portretów Witkacego, jego liczne autoportrety, rzadsze w jego twórczości pejzaże, sceny fantastyczne, szkice.

źródło opisu: www.bosz.com.pl

źródło okładki: www.bosz.com.pl

Wojciech Gołębiewski | 2015-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2015

UWAGA!! JA PISZĘ O WYDANIU Z 2004 R. WYDAWNICTWO DOLNOŚLĄSKIE SP. Z O.O. ISBN 83-7384-155-5

Anna ŻAKIEWICZ - "Witkacy"

Książka genialna, a ja nie potrafiłem wiele dowiedzieć się o autorce. Anna Żakiewicz skończyła historię sztuki na UW w 1983, a doktorat z Witkacego obroniła w 2007. I to wszystko. A dokonała rzeczy niebywałej: na 80 stronach stworzyła kompendium wiedzy o Witkacym. Część miejsca zajmują reprodukcje, tak, że wszystko, co polski inteligent winien wiedzieć o tym geniuszu zajmuje nie więcej nż 50 stron. Mało tego, mamy też wyjaśnienia postaci literackich i złośliwości pod ich kierunkiem, i to już poczynając od "622 upadków Bunga", a kończy rewelacje o Witkacym na hecy z jego pogrzebem.

To się czuje, że Żakiewcz kocha Witkacego i potrafi wszystkim czytelnikom przekazać fascynację nim. Trzeba pamiętać, że zakochana kobieta jest niebezpieczna, o ...

farbenka | 2017-02-25

Zbiór najważniejszych dzieł Witkacego i interesujących historii z biografii artysty.

fokajednooka | 2017-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2017