Bolek i Lolek zwiedzają Polskę

Wydawnictwo: Znak
palalela

Uwaga. Smok Wawelski poszukiwany. Wyszedł z domu i nikt nie wie, gdzie jest. Bolek i Lolek już spakowali plecaki. Nie bój się i wyrusz z nimi na poszukiwanie Smoka. Kto wie, jakie przygody czekają was po drodze!

Kultowi bohaterowie najbardziej znanej bajki na tropie Smoka Wawelskiego. Zwiedzaj Polskę z Bolkiem i Lolkiem!

źródło opisu: http://www.empik.com/bolek-i-lolek-zwiedzaja-polsk...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/bolek-i-lolek-zwiedzaja-polsk...»

janielka | 2017-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2017

„Bolek i Lolek zwiedzają Polskę” to nowa propozycja dla dzieci Wydawnictwa Znak.
Jak wszyscy wiemy Bolek i Lolek to kultowe postacie z kreskówek, które zna chyba każdy. Od tych starszych do najmłodszych. Są to postacie jak dla mnie, które odnajdują się wszędzie. Serial o dwóch chłopcach powstał w 1962 roku i w zasadzie są oni znani do dzisiaj. Pamiętam jak razem z braćmi, oglądaliśmy parę tych zwariowanych chłopaków w „Wieczorynce”. Później już jako dorosła kobieta podsunęłam film o Bolku i Lolku mojej córce i co okazało się to strzałem w dziesiątkę. Polubiła tych dwóch urwisów. Potem przyszła pora na syna (różnica wieku 10 lat), no cóż ….. Bolek i Lolek znowu...

palalela | 2017-04-26
Na półkach: Przeczytane, Dziecionkowe
Przeczytana: 26 kwietnia 2017

Spodziewałam się po tej książce czegoś dużo lepszego. Bolek Lolek niby ganiają po Polsce, ale: brak mi pomiędzy poszczególnymi etapami ich podróży związku. Przewracałam kolejne strony a oni już tam byli. W jaki sposób? W niemal każdej podróży "po prostu". Ilustracje są piękne, fajnie nawiązują do rzeczywistych miejsc, ale brak mi ich opisu, chociaż krótkiego. Myślałam, że w oparciu o tę książkę będę mogła zrobić cykl zajęć o naszym kraju dla przedszkolaków, ale się przeliczyłam. Szkoda.

Stefan | 2018-01-04

Bardzo ciekawie opisana podróż po całej Polsce, każde miejsce ma swoją historię i jakąś małą magię w sobie. Zagadki na końcu książki zapewniają świetną zabawę po jej przeczytaniu. Pozycja warta uwagi każdego małego odkrywcy.

Dorota | 2017-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2017
Dominika7684 | 2017-07-30
Na półkach: Przeczytane, Dla synów
Przeczytana: 27 lipca 2017
kasia2409 | 2017-07-14