Chciałabym, chciała... O czym Polki marzą w łóżku

Wydawnictwo: Wielka Litera
poradniki

Wyobraźnia w miłości jest potężną siłą inicjującą, przyciągającą i utrzymującą jej trwałość, ale wyobraźnię trzeba kształtować i rozwijać... – Michalina Wisłocka, Sztuka kochania Polscy seksuolodzy, dr Andrzej Depko i dr Sylwia Jędrzejewska, cieszą się wyjątkowym zaufaniem kobiet. Na tyle wyjątkowym, że zdecydowały się powierzyć im swoje najintymniejsze fantazje erotyczne. Kilkadziesiąt...

Polscy seksuolodzy, dr Andrzej Depko i dr Sylwia Jędrzejewska, cieszą się wyjątkowym zaufaniem kobiet. Na tyle wyjątkowym, że zdecydowały się powierzyć im swoje najintymniejsze fantazje erotyczne. Kilkadziesiąt prawdziwych zwierzeń polskich kobiet pokazuje, jak nieskrępowaną mają wyobraźnię, ale także, jak niezaspokojone są ich potrzeby.

W rozmowie z Sylwią Jędrzejewską Andrzej Depko tłumaczy, skąd się biorą ukryte pragnienia, o czym świadczą, jak szukać ich zaspokojenia, jak wpływają na związek z partnerem, czy warto zamieniać erotyczne marzenia w rzeczywistość i po co nam w ogóle fantazja w łóżku.

Ta książka powinna powstać! Potrzebują jej kobiety, żeby przekonać się, że nie są jakieś inne, nienormalne. Potrzebują jej też mężczyźni – to byłaby dla nich podpowiedź, czego partnerka może oczekiwać, prowokacja do ważnej rozmowy, oraz wytłumaczenie, że czasami fantazje, to tylko myśli, które nie zawsze muszą doczekać się spełnienia. — Ania K., autorka fantazji

Andrzej Depko – doktor nauk medycznych, neurolog, specjalista seksuolog, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Członek Europejskiego oraz Światowego Towarzystwa Medycyny Seksualnej. Jest najpopularniejszym ekspertem w dziedzinie seksuologii, który uczestniczy w audycjach radiowych i telewizyjnych. W latach 2007-2012 w radiu Tok FM razem z Ewą Wanat prowadził audycję „Kochaj się długo i zdrowo”, która zaowocowała książka pod tym samym tytułem. Jest również autorem książki Chuć czyli normalne rozmowy o perwersyjnym seksie.

Sylwia Jędrzejewska – doktor nauk o zdrowiu, seksuolog kliniczny, terapeuta zaburzeń seksualnych. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Uczestniczka wielu konferencji, sympozjów krajowych i międzynarodowych dotyczących seksualności człowieka. Autorka wielu wystąpień dotyczących zaburzeń seksualnych kobiet i mężczyzn. Współautorka prac i publikacji obejmujących problematykę dysfunkcji seksualnych, nietypowych zachowań seksualnych oraz przestępczości seksualnej. Wykładowca akademicki. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z pacjentami w Poradniach Seksuologicznych. Od wielu lat prowadzi badania nad uwarunkowaniami zdrowia seksualnego kobiet i jego wpływem na jakość ich życia seksualnego.

źródło opisu: http://www.wielkalitera.pl/zapowiedzi/id,172/chcialabym-chciala.html

źródło okładki: http://www.wielkalitera.pl/zapowiedzi/id,172/chcialabym-chciala.html

Michelle | 2017-06-26
Przeczytana: 24 czerwca 2017

Seks nadal jest dla wielu osób tematem tabu. Tematem, który ucina się, nim zdąży się o nim pomyśleć. Dlaczego? W większości winy można szukać w kulturze, w której się wychowaliśmy, normach społecznych, które traktują otwarte rozmowy na ten temat, jako coś nienormalnego. A czy naprawdę tak jest?
I jak ma się sprawa z fantazjami erotycznymi…? Społeczeństwo „wybacza”, ba! uznaje za całkiem normalne fantazje seksualne mężczyzn – stereotypowo to oni myślą „o TYM non stop” i nie jest to naganne… A kobiety? Tutaj sprawa wygląda inaczej…

I o tym właśnie jest ta książka! Chciałabym, chciała… jest odpowiedzią na niepisany zakaz, ba! tabu dotyczący kobiecej seksualności. Kobiecego prawa do czerpania z seksu przyjemności i fantazjowaniu o nim – bez skrępowania i wyrzucania sobie „jestem nienormalna, bo myślę o seksie”, toż to najnormalniejsza rzecz na świecie…

Seksuolodzy, dr Andrzej Depko oraz dr Sylwia Jędrzejewska przez 10 lat zebrali ponad 300 fantazji erotycznych Polek, z czego...

Czytaj_na_walizkach | 2017-06-23

O seksie w Polsce mówi się mało, a o seksie kobiet jeszcze mniej. Zazwyczaj w otoczce grzechu, skandalu lub niezbyt przyjemnych przepychanek politycznych. Andrzej Depko i Sylwia Jędrzejewska pokazują inny wymiar sfery seksualnej Polek – fantazje seksualne. Autorzy książki prowadzili w radiu TOK FM audycję Kochaj się długo i zdrowo, gdzie opowiadali o zdrowiu seksualnym, radości z doznań cielesnych i relacji partnerskich, a także zachęcili słuchaczki do wysyłania swoich fantazji erotycznych wszystkie zainteresowane kobiety.
Autorzy, to długoletni seksuologowie, którzy zapragnęli pokazać czytelnikom, że kobiety mają fantazję, że nie tylko mężczyźni wyobrażają sobie rozebrane koleżanki, czy nieznajome, które mogą dla nich zrobić wszystko. Prof. Depko i Sylwia Jędrzejowska uświadamiają, że kobiety również tworzą swoje własne obrazy seksualne, mają one podłoże w dzieciństwie i życiu nastoletnim, ewoluują wraz z wiekiem, jedne kobiety je akceptują, inne nie, ale nie ulega wątpliwości, że...

BookParadise | 2017-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2017

Nie  jest tajemnicą, że Polacy lubią seks, ale czy potrafią o nim rozmawiać?  Ostatnie miesiące pokazują, że chętnie sięgamy po książki poświęcone tej tematyce. Nie jesteśmy również obojętni na ciekawe wizualizację. Na początku roku w kinach zrobiło się gorąco za sprawą dwóch produkcji z czego każda przedstawiała miłość fizyczną w zupełnie inny sposób.

Więcej na: http://www.bookparadise.pl/2017/06/chciaabym-chciaao-czym-polki-marza-w.html

Wera2604 | 2017-06-08
Przeczytana: 05 czerwca 2017

Zbiór kobiecych fantazji z opisami seksuologa. Chyba moje fantazje są ok, jak nic zadziwiającego w tym nie znalazłam. Każdy ma inne, ale większość pokryła się z moimi. Ale raczej nie odważyłabym się ich napisać do gazety czy do książki. Powierzyć tak intymne sprawy. Z tematem seksu nie mam problemu, ale jakieś fantazje i sekrety intymne warto mieć dla siebie, dla pikanterii związku.

Ocenyan | 2017-06-20
Justyna_78 | 2017-06-20