Chciałabym, chciała... O czym Polki marzą w łóżku

poradniki
Wielka Litera
2017-05-25
2017-05-25

Okładka książki Kobiety, które pragną więcej. Życie seksualne Polek – historie prawdziwe Andrzej Depko, Sylwia Jędrzejewska
Ocena 6,5
Kobiety, które... Andrzej Depko, Sylw...
Okładka książki Chuć, czyli normalne rozmowy o perwersyjnym seksie Andrzej Depko, Ewa Wanat
Ocena 6,8
Chuć, czyli no... Andrzej Depko, Ewa ...
Okładka książki Zbrodnia i seks Dellfina Dellert, Andrzej Depko
Ocena 7,3
Zbrodnia i seks Dellfina Dellert, A...
Okładka książki Intymność. Co robić i czego nie robić, żeby być razem i cieszyć się sobą Andrzej Depko, Anna Golan
Ocena 7,1
Intymność. Co ... Andrzej Depko, Anna...

44/52/2022

44/52/2022

Kolejna pozycja z półki psychoterapeutycznej. Zachęcam do przeczytania pozbywając się niepotrzebnych pęt formalizmu i "to nie wypada". Czytając należy przyjąć założenie, które świetnie zostało opisane i wyjaśnione w książce: "Fantazje - zrozumienie różnicy pomiędzy fantazjami a najgłębszymi marzeniami jest bardzo ważne. Fantazje to cudowne bezproblemowe wakacje od codzienności. Marzenia to pragnienia serca". Nie bójmy się fantazjować...

Tej książki nie miałam w planach w ogóle czytać. Będąc jednak na wakacjach w czerwcu wypatrzyłam ją. Zainteresowała mnie okładka oraz opis. Stwierdziłam, że a co mi tam, może się nie zawiodę. I słusznie! Po raz pierwszy czytałam książkę, w której analiza dot. ludzkiej seksuologii mieszała się z wyznaniami różnych kobiet. Autorzy zebrali blisko 300 kobiecych fantazji i przekazali je czytelnikom. To ciekawe zajrzeć do cudzej psychiki i dowiedzieć się, co go kręci. Intrygujące doświadczenie, polecam. Książka jest napisana bardzo lekko, więc szybko i przyjemnie się przez nią brnie. 🙂

Niech pierwsza rzuci kamieniem ta, która nie miewa fantazji seksualnych. Ta, która zamykając oczy, nie tworzy scen przypominających te oglądane w filmach pornograficznych, scen, które chciałaby przeżyć naprawdę, bądź takich, których się wstydzi i nie dąży do ich realizacji.
Jak się okazuje, wachlarz erotycznych imaginacji Polek jest bardzo zróżnicowany. I chociaż pragnienia kobiet są powtarzalne, zdarzają się też takie, które najbardziej świadomym seksualnie kobietom nawet się nie śniły.

"Chciałabym, chciała... O czym Polki marzą w łóżku." została stworzona dzięki mailom nadesłanym przez słuchaczki radia TOK FM, w odpowiedzi na audycję "Kochaj się długo i zdrowo" prowadzoną przez dr Andrzeja Depko i Ewę Wanat. Okazuje się, że nasze koleżanki rodaczki mają dużą potrzebę przelania wytworów swoich wyobraźni na przysłowiowy papier i podzielenia się nimi ze światem. Do redakcji przyszło bowiem około 300 wiadomości mailowych.

Siegąjąc po tę książkę poznamy fantazje seksualne kobiet mieszczących się w przedziale wiekowym 15-64 lata, przeplatane rozmowami dr Andrzeja Depko z dr Sylwią Jędrzejewską. Przeczytamy historie kobiet fantazjujących o stosunku płciowym, także oralnym, z inną kobietą, czy stosunku w kościele. Znajdziemy krótkie, ale również obszerne opisy kobiet spragnionych brutalności, pozorowanych gwałtów, pełnych sadyzmu uniesień, czy będących przejawem ekshibizjonizmu aktów seksualnych w bramie.
Książka jest zdecydowanym dowodem na to, że ludzka, w tym przypadku kobieca, wyobraźnia nie ma granic. Bo czy nie wyjątkową jest fantazja o stosunku na słynnych hiszpański schodach przy Piazza di Spagna w Rzymie? Albo pragnienie współżycia z wyimaginowaną, odnalezioną po latach siostrą bliźniaczką? A może oralne pieszczoty z psem, które też pojawiły się w tej pozycji?

Muszę przyznać, że spodziewałam się po tej książce czegoś innego. Liczyłam na rzeczywiste marzenia kobiet, które pragną ich realizacji w tytułowym łóżku. Nawiązując do pełnego cytatu (tutaj tytułu recenzji): "Zrozumienie różnicy pomiędzy fantazjami, a najgłębszymi marzeniami jest bardzo ważne. Fantazje to cudowne, bezproblemowe wakacje od codzienności. Marzenia to pragnienia serca." dopełnieniem tytułu książki powinna być informacja nie o tym, o czym Polki marzą w łóżku, ale o czym fantazjują, i to niekoniecznie w łóżku. Ponadto, większa część autorek historii zamieszczała notkę czy swoje fantazje akceptuje, czy chciałaby je zrealizować, czy może nie pragnie ich urzeczywistnienia bądź w ogóle ich nie akceptuje. Wnioskuję z tego, że nie każda fantazja erotyczna wiąże się z jej ucieleśnieniem.
Niemniej jednak, tak jak wspomniałam wcześniej, chociaż spodziewałam się dostać inny materiał, wnioski płynące z tej książki są ważne i wartościowe.
Mamy tu bowiem poruszonych kilka problemów, zaczynając od pragnienia bardziej agresywnego stosunku i idącym za tym wstydem części kobiet, które nie potrafią rozmawiać o tym z partnerami, nie potrafią otwarcie mówić o tym co je podnieca, nie mają odwagi na przejęcie kontroli nad własnym pożyciem seksualnym. Międzyczasie mamy tutaj też fantazje i związki kobiet starszych z młodszymi mężczyznami, a także płynącym za tym brakiem akceptacji społeczeństwa. Mimo wszechobecnego rozwoju na różnych płaszczyznach życia, my kobiety wciąż nie możemy być do końca wolne, bo za rogiem czycha na nas agresywne, nietolerancyjna społeczność.

Wartym zwrócenia uwagi jest bardzo ciekawy spis treści i pogrupowanie kobiecych fantazji. Ich intensywność przyrównana została do siły wiatru. Stopień w skali Beauforta informuje o intensywności doznań i śmiałości w ich opisywaniu.

Polecam. Po prostu.

Polecam. Po prostu.

Nie pamiętam odkąd fantazjuję. Tworzenie seksualnych wizji było nieodłącznym elementem stawania się przeze mnie kobietą. Wpierw były to romantyczne obrazy: piękne scenerie, ukryte spojrzenia, nieśmiało skradzione pocałunki. Wraz z odkrywaniem swojej seksualności – fantazje stawały się coraz odważniejsze. Urwane momenty, migawki z podniecenia z czasem zaczęły w mojej głowie układać się w całe historie: z fabułą, głównymi bohaterami, określonymi scenariuszami…

Podziel się fantazją
Nie chcę napisać standardowej recenzji książki “Chciałabym, chciała… O czym Polki marzą w łóżku” autorstwa Andrzeja Depko i Sylwii Jędrzejewskiej, bowiem zbyt wiele refleksji przyszło do mnie podczas jej czytania, z którymi pragnę się z Wami podzielić. Lecz słowem wstępu muszę wyjaśnić na jakim pomyśle książka została oparta. Podczas jednej z audycji “Kochaj się długo i zdrowo” prowadzonej przez pana Andrzeja i Ewę Wanat, słuchaczki zostały poproszone o przesłanie swoich fantazji erotycznych. Na tę prośbę odpowiedziało ponad trzysta czytelniczek, a ich listy stały się inspiracją do stworzenia książki.

Za bardzo trafny zabieg uważam ułożenie tychże listów według skali Beauforta – od najbardziej nieśmiałych do coraz bardziej odważniejszych. Stopniowanie napięcia powodowało, że kartki książki umykały pod palcami niczym mgnienie oka.

Tak wiele nas łączy
Początkowo byłam zawiedziona lekturą, gdyż od pierwszych stron poszukiwałam tekstów wywołujących u mnie dreszcz podniecenia. I dopiero tak naprawdę w połowie czytania natrafiłam na listy pobudzające moją wyobraźnię i stymulujące powstawanie nowych wizji. Ale jeden wniosek był dla mnie zaskakujący – że my kobiety nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo jesteśmy do siebie podobne. Byłam przekonana, że w wielu swoich fantazjach jestem odosobnionym przypadkiem, a tymczasem okazało się, że jest zupełnie inaczej. I te łączące nas podobieństwa są po prostu piękne.

Zrozumienie różnicy pomiędzy fantazjami a najgłębszymi marzeniami jest bardzo ważne. Fantazje to cudowne, bezproblemowe wakacje od codzienności. Marzenia to pragnienia serca.
Smak wspomnień
Czy często fantazjuję? Ach, w moim przypadku należałoby się zapytać raczej kiedy nie fantazjuję. Uwielbiam to robić: podczas masturbacji, gdy kocham się z mężem czy nawet jak… jadę autobusem. Jako swingerka wiele już swoich wizji spełniłam, ale w mojej głowie także kumulują się fantazje, do których spełnienia wiem, że nigdy nie dojdzie (zresztą pisałam o tym jakiś czas temu – KLIK). I chyba właśnie te najbardziej pielęgnuję w swojej świadomości i to one umożliwiają mi jak najszybsze osiągnięcie rozkoszy. Ale w mych wspomnieniach przewijają się również obrazy z naszych seksualnych przeżyć: zabaw w klubach, orgazmów poruszających szyby w apartamentach, widoków roznegliżowanych ciał kochanków i kochanek. Wówczas smakuję te wspomnienia na nowo, delektując się nimi powoli i nabierając apetytu na kolejne przygody.

Z moimi fantazjami i pragnieniami jestem szczęśliwa, jestem dumna, że zostałam wychowana na kobietę, która całkowicie akceptuje siebie, swoje ciało i swoją seksualność. Moja ciekawość pozwala mi poszukiwać, być otwartą i dalej rozwijać swoją seksualność.
Pokochać siebie
To zdanie jednej z autorek listów doskonale także opisuje moje zapatrywanie się na fantazje. Wszak fantazje to wizualizacja naszych najskrytszych pragnień. Wyzwolenie umysłu od ciążących na nim schematów myślowych i często ograniczających norm społecznych. Zrzucenie kajdan codzienności i bieg myślami ku seksualnej wolności. Fantazje to także próba odkrywania siebie, własnych potrzeb oraz swojej cielesności. To pokochanie siebie takimi jakimi jesteśmy.

Swing w mych snach
Zatem o czym kobiety fantazjują najczęściej? Zazwyczaj o seksie z nieznajomym oraz odbywaniu stosunków w nietypowych miejscach. Nie zabrakło również wizji związanej z dominacją, bólem i przemocą, a także biseksualnością i miłosnych uniesień w romantycznych sceneriach. Ale to, co najbardziej zwróciło moją uwagę, to fakt, że pod względem “popularności” fantazji znalazły się pragnienia o seksie grupowym. Czyżby Polki coraz bardziej dojrzewały do postrzegania świata swingerskiego nie jawiącego się jako świat nieczysty czy przez niektórych traktowanych wręcz jako patologiczny, a jako formę jedynego w swoim rodzaju spełnienia?

FANTAZJE TO JA
“Chciałabym, chciała… O czym Polki marzą w łóżku” to wspaniała podróż po kobiecych pragnieniach, ubrana w różne słowa i opisująca różnorodne emocje. Dlaczego warto ją przeczytać? Bo czytając zawarte w niej listy odkryjecie w nich… siebie. Dokładnie tak jak mi się to udało. Bowiem nigdy nie jest za późno, jak i za wcześnie na eksplorowanie tajników swojego “seksualnego jestestwa”. A na koniec odpowiedz na pytanie – czy akceptujesz swoje fantazje?

Bo ja swoje kocham i życzę Ci, abyś też obdarzyła uczuciem i zrozumieniem własne pragnienia. Zobaczysz jak lekko będziesz się wtedy czuła 😉

"O czym Polki marzą w łóżku", o fantazjach kobiet i ich próbie interpretacji ale takiej pobieżnej oczywiście bo każda kobieta jest inna.
Co dominowało w fantazjach kobiet - statystyki i podsumowania, tak jak w przypadku męskich fantazji kobiece fantazje bywają podobne.
I dla kobiet i dla mężczyzn książka.
I może będą kolejne części jeśli kobiety będą chciały podzielić się swoimi fantazjami z autorami książki.

I dla kobiet i dla mężczyzn książka.
I może będą kolejne części jeśli kobiety będą chciały podzielić...

Książka potrzebna naszemu społeczeństwu, chociaż w mojej opini zbyt powściągliwa.

Powstaje pierwsza w Polsce książka o Fantazjach Seksualnych Polek. Każda kobieta może przesłać anonimowo swoją fantazję i po opublikowaniu otrzyma książkę za darmo. szczególy na portalu damskomeska. a jeśli można tutaj podać link to konkretniej na stronie: http://damskomeska.pl/fantazje-polek/

Moja ulubiona książka Doktora Depko. Bardzo dużo w niej prostych i skomplikowanych, fantazji Polek. Niektóre przypominają mi się do tej pory :)

Bardzo dobrze napisana książka, wciąga i pozwala poznać, co siedzi w myślach kobiet. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, o czym marzą Polki w łóżku, to ta książka jest dla Ciebie!

Dodaj cytat z książki Chciałabym, chciała... O czym Polki marzą w łóżku