Rita - patronka pokoju

Wydawnictwo: Novae Res
religia
NovaeRes

Gdy w życiu spotkamy przeszkody i los się od nas odwróci, nie lękajmy się do świętej Rity zwrócić. Święta Rita urodziła się w średniowieczu, w niezamożnej rodzinie włoskiej. Jej narodziny to wymodlony przez wieśniaczkę upragniony dar, który okazuje się błogosławieństwem dla całej gminy Cascia. Dziewczynka bowiem jest wybrana przez Boga i dzięki Jego łasce sprowadza na ziemię cud...

Święta Rita urodziła się w średniowieczu, w niezamożnej rodzinie włoskiej. Jej narodziny to wymodlony przez wieśniaczkę upragniony dar, który okazuje się błogosławieństwem dla całej gminy Cascia. Dziewczynka bowiem jest wybrana przez Boga i dzięki Jego łasce sprowadza na ziemię cud pokoju.

Niniejsza książeczka w krótki i przystępny sposób opisuje najważniejsze wydarzenia z życia Rity, zachęcając każdego – nie tylko najmłodszych – do bliższego poznania historii patronki spraw trudnych. Jaki kwiat jest symbolem tej świętej, kto może zwracać się do niej z modlitwą i dlaczego obrazy przedstawiają ją z raną na czole – wszystkiego tego dowiecie się na kartach poświęconych tej prostej, lecz nader pobożnej, niezwykłej kobiecie.

źródło opisu: zaczytani.pl

źródło okładki: zaczytani.pl