Akt 5 listopada 1916 roku i jego konsekwencje dla Polski i Europy

9788380196018
I wojna światowa, 1916
historia
arnoldlayne

"Rekomendowana do druku praca została przygotowana bardzo starannie. Całość, w dużym stopniu oparta na szerokiej kwerendzie źródłowej, opatrzona jest aparatem naukowym, indeksem osobowym i bibliografią, co czyni z niej opracowanie w pełni naukowe, godzące przy tym wymagania profesjonalistów i szerszego grona miłośników dziejów najnowszych". fragment recenzji prof. zw. dra hab. Ryszarda...

fragment recenzji prof. zw. dra hab. Ryszarda Sudzińskiego

"Recenzowany tekst Akt 5 listopada 1916 roku i jego konsekwencje dla Polski i Europy oceniam jako jedną z najlepszych prac spośród ostatnio przeze mni ocenianych a dotyczących Polski i Polaków w czasie I wojny światowej. Praca ta została napisana przystępnym językiem, który ułatwia jej odbiór. Dotyczy tematów ważkich i interesujących, choć wciąż mało znanych i trochę zapomnianych z punktu widzenia najnowszych dziejów Polski".
fragment recenzji prof. zw. dra hab. Mieczysława Wojciechowskiego

Wydano dzięki dotacji Urzędu Miasta Torunia i Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych

źródło opisu: www.marszalek.com.pl/

źródło okładki: www.marszalek.com.pl/