A Perfect Evil

Cykl: Maggie O'Dell (tom 1)
Wydawnictwo: Mira Books
angielski

Inne wydania

A killer is watching . . . The brutal murders of three young boys paralyze the citizens of Platte City, Nebraska. What's worse is the grim realization that the man recently executed for the crimes was a copycat. When Sheriff Nick Morrelli is called to the scene of another grisly murder, it becomes clear that the real predator is still at large, waiting to kill again. Morreli understands the...

A killer is watching . . .

Morreli understands the urgency of the case terrorizing his community, but it's the experienced eye of FBI criminal profiler Maggie O'Dell that pinpoints the true nature of the evil behind the killings -- a revelation made all the more horrific when Morrelli's own nephew goes missing.

Maggie understands something else: the killer is enjoying himself, relishing his ability to stay one step ahead of her, making this case more personal by the hour. Because out there, watching, is a killer with a heart of pure and perfect evil.

źródło opisu: https://www.goodreads.com/book/show/390305.A_Perfect_Evil

źródło okładki: https://www.goodreads.com/book/show/390305.A_Perfect_Evil

Jeśli do tej pory omijaliście książki Alex Kava szerokim łukiem, to czas najwyższy naprawić swój błąd i sięgnąć po serię z Meggie O'Dell w roli głównej.

I choć książki pisane przez autorkę są ewidentnie z gatunku kryminał, to główna bohaterka zdecydowanie wzbudzi sympatię i niejednokrotnie rozbawi was do łez.

"Dotyk zła" to przede wszystkim mieszanina wartkiej akcji, szybkiego tempa, systematycznie podnoszącego się napięcia i niepewności.

Doskonale wpleciony wątek miłosny idealnie komponuje się z treścią książki.

Autorka do ostatnich chwil wodzi czytelnika za nos mieszając mu w głowie.

Jedyny minus "Dotyku zła" to taki, że zbyt szybko się czyta.

Polecam.

LelandLester | 2016-03-10

Nieduże amerykańskie miasteczko w Nebrasce. Trzy miesiące temu schwytano tam i skazano seryjnego mordercę dzieci. Powrót do normalności wśród lokalnej społeczności nie trwa jednak długo. Zostają znalezione kolejne zwłoki chłopca, a modus operandi sprawcy jest praktycznie identyczny jak skazanego. Z pomocą miejscowemu szeryfowi przyjeżdża agentka O’Dell, specjalistka od tworzenia portretów psychologicznych morderców i osoba z bagażem własnych problemów osobistych. Na miejscu spotyka nieprzygotowanego na taką tragedię młodego szeryfa, któremu bardziej w głowie kwestie towarzyskie niż prowadzenie dochodzenia kryminalnego.

Jasność:

Dzięki tej książce, spowiedź w konfesjonale nabiera nowego, niekoniecznie pożądanego dla księży, spojrzenia… To właśnie jedna z tych rzeczy, która zostaje z nami po lekturze.
Jeszcze nigdy 500 str. – ta mała cegiełka, którą trzymałem – nie było dla mnie tak dalekie od poczucia przytłoczenia już na sam widok grubości, a co dopiero snucia w głowie obliczeń z...

Marago | 2016-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2016

Nie zostanę wielbicielką Alex Kavy. Czytając książkę "Dotyk zła" miałam poczucie marnowanego czasu. Nie jest to moja ulubiona literatura, chociaż rozumiem, że innym czytelnikom może się podobać.

aerien | 2013-08-17
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2013
Przeczytana: 17 sierpnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

O mamo! Świetna książka! Nareszcie rozumiem fenomen Alex Kavy. Czyta się super. Polubiłam główną bohaterkę i cieszę się, że to dopiero początek mojej przygody z agentką specjalną Maggie O'Dell.
Podobało mi się niemal wszystko: żywy, potoczny język, plejada barwnie wykreowanych postaci, możliwość śledzenia akcji z wielu perspektyw, bo autorka oddaje głos kilku bohaterom (wgląd w ich psychikę - w tym w psychikę mordercy - bezcenny), wiarygodny wątek miłosny, no i fabuła, oczywiście. Mimo że sprawcę brutalnych zabójstw małych chłopców możemy wytypować bardzo szybko, nie przeszkadza to cieszyć się odkrywaniem coraz to nowych faktów, i kibicować śledczym. Napięcie, które towarzyszy nam od początku, nie zniknie do ostatniej strony - a lepszego zakończenia nie mogłam sobie wymarzyć. Świetne jest. I zachęca do sięgnięcia po kolejny tom cyklu.
Kurcze, sama nie wierzę, że to robię, wszak to tylko lekkie kryminalne czytadło - ale dodaję do ulubionych. A co! Świetnie się bawiłam.

Magdalena | 2014-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zdecydowanie polubiłam książki tej autorki. Przez cały czas trzymał mnie w napięciu ten thriller psychologiczny. Dochodzi do morderstwa małego chłopca. Był poszukiwany przez kilka dni, aż w końcu znaleziono jego ciało. Ma kilka cięć nożem i został nasmarowany olejem. Jakby morderca dał mu ostatnie namaszczenie. Później dochodzi do kolejnego porwania i morderstwa. Nick ( szeryf ) i agentka specjalna Maggie O'Dell starają się rozwikłać tę zagadkę. Seria morderstw jest podobna do wcześniejszych przypadków, tylko że wtedy morderca został uchwycony i stracony. Z zza grobu chyba nie wyszedł i nie zaczął znów zabijać. Temperatura rośnie. Całe miasteczko żyje w napięciu. Sprawa staje się jeszcze bardziej dramatyczna, gdy porwany zostaje siostrzeniec szeryfa. O dziwo morderca wybiera chłopców z rozbitych rodzin, wychowywanych tylko przez matkę. Ów seryjny zabójca chce uchronić swoje ofiary mordując je. Polecam : >

Przebudzona | 2015-10-26
Przeczytana: 24 października 2015

Ach Kava, Kava... jest jak najlepsza kawa na świecie ;). Z pewnością podniesie ciśnienie i nie da za bardzo odetchnąć :). Tempo akcji mknie z zawrotna prędkością, a to dzięki krótkim rozdziałom i oczywiście interesującej zbrodni a raczej zbrodniom.

Pani Kava, a nie Pan, taa z początku myślałam, że jest facetem ;), zaserwowała świetną ucztę dla czytelników. Z premedytacją dała jak na tacy pewne podejrzenia kto jest tym złym, a potem umiejętnie motała i uśpiła moją czujność.

Zdecydowanie podobał mi się opis napięcia seksualnego, które wytworzyło się między Maggie O'Dell i Nickiem Morrelli - iskrzyło :), a przez playboy'owy styl bycia Nicka nie było mu łatwo podczas takich "spięć", ale trzymał się dzielnie, póki co ;).

Sama historia była świetna i trzymała w napięciu, A 512 str. to pestka, aż szkoda mi było, gdy musiałam odrywać się od książki, tak bardzo byłam ją pochłonięta.

Z całego serducha Polecam, bo Kavy nigdy dość i ja już zamówiłam sobie drugą dawkę owej przyjemności...

Grażyna | 2011-03-11
Przeczytana: 01 marca 2011

jak to się mówi "czytadło", ale napisane super wartko i nie można się oderwać aż do ostatniej strony, super relax, chociaż temat niełatwy, polecam

Stokrotka | 2016-07-19
Przeczytana: 14 lipca 2016

Senne miasteczko Platte City w Nebrasce było oazą spokoju. Policja interweniowała tylko w przypadku bójki lub kolizji samochodowej. Morderstwo? Nie, dziękujemy! Nie u nas! I nagle … trach! Strach paraliżuje mieszkańców. Ofiarą mordercy psychopaty zaczynają padać dziesięcioletni chłopcy. Na pomoc lokalnemu szeryfowi przybywa agentka FBI - Maggie O'Dell.

Moje pierwsze spotkanie z Kavą nastąpiło w pociągu. Dziewięciogodzinna podróż i „Dotyk zła”.
Po przeczytaniu ostatniej strony odłożyłam książkę z postanowieniem zdobycia kolejnego tomu. Powieść wciąga i zaciekawia, choć daje się odczuć, że to początek cyklu. Widać niedociągnięcia, miejscami napięcie siada, a para głównych bohaterów zachowuje się jak żywcem wyjęta z Harlequina. Maggie O'Dell nie do końca mi się spodobała jako agentka FBI. Czasem odnosiłam wrażenie, że nie jest zbyt bystra, a innym razem miałam jej za złe jakąś taką kluchowatą miękkość. Zachowania i „profesjonalizmu” szeryfa Nicka Morrelliego nie skomentuję. Brak...

Roland | 2013-10-15
Przeczytana: 12 października 2013

Pierwsza powieść autorki, w której występuje agentka specjalna Maggie O’Dell.
Tym razem nasza agentka trafia do Platte City w Nebrasce, gdzie pomaga lokalnemu szeryfowi Nickowi Morrelli schwytać seryjnego mordercę młodych chłopców. Maggie na podstawie poszlak i dowód tworzy portret psychologiczny, który utwierdza ją w przekonaniu, że wcześniej złapany i skazany na śmierć seryjny morderca, nie był odpowiedzialny za wszystkie zbrodnie. Czyżby miał naśladowcę? Czy też wszystko zostało ściśle zaplanowane przez bardziej makabryczny umysł? Tymczasem ginie następna ofiara, a kolejny chłopiec zostaje uprowadzony. Sprawdzając kolejne tropy, Maggie nabiera przekonania, iż osobą odpowiedzialną za zbrodnie jest człowiek blisko związany z kościołem, ale czy ktoś jej uwierzy? Już raz Maggie zaufała swemu przeczuciu i trafiła w sidła mordercy, który zostawił na jej ciel krwawą pamiątkę , tym samym nadszarpując jej psychikę. Czy tym razem kierując się przeczuciem Maggie złapie mordercę? Czy wygra...

SeVIIen | 2016-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2016

B.:

„...nawet Bóg nie uratuje głupca.”

To było moje pierwsze spotkanie z twórczością Alex Kavy. Zaliczam je do wyjątkowo udanych. Po zakończeniu aż chce się sięgnąć po kolejną książkę o Maggie O’Dell. Ale po kolei…

Śmierć dziecka jest czymś niewyobrażalnym dla rodzica. Czymś, czego nikt nie chce przeżywać. Bo w jaki sposób te małe istoty, które nie zdążyły poznać jeszcze świata, zasłużyły sobie na tak szybkie pożegnanie z życiem? A już naprawdę ciężko to zrozumieć, kiedy okazuje się, że dziecko wpadło w ręce seryjnego mordercy, który czerpiąc przyjemność ze swoich okrutnych czynów, z dziką bezwzględnością odbierał małym obywatelom życie, ich marzenia. Ale nie tylko tym dzieciakom, bo przecież w dużej mierze dotyka to rodziców, którym pozostaje tylko bezsilność i tłukące się w głowie myśli o niesprawiedliwości tego świata…

„Dotyk zła” to jak już wspomniałam pierwsza książka autorstwa Alex Kavy, który miałam okazję przeczytać. Jestem pod naprawdę wielkim wrażeniem. Autorka w...