Pan Łasuch Miś

Okładka książki Zeszyty komiksowe #37: Horror Artur Biernacki, Michał Błażejczyk, Mar Bogdanis, Dawid Bordewicz, Paweł Chmielewski, Michał Czajkowski, Kamil Dukiewicz, Daniel Gizicki, Dominika Gracz-Moskwa, Karol Jesiołkiewicz, Damian Kaja, Tomasz Kontny, Marta Kostecka, Daniel Koziarski, Piotr Marzec, Tomasz Niewiadomski, Unka Odya, Marcin Ponomarew, Tomáš Prokupek, Artur Ruducha, Adam Rusek, Marcin Rustecki, Antoni Serkowski, Anna Maria Sutkowska, Adam Święcki, Piotr Szulc, Jerzy Szyłak, Michał Traczyk, Marek Turek, Anna Turkiewicz, Grzegorz Wawrzyńczak, Karol Weber, Anna Wieszczyk, Dennis Wojda, Przemysław Zawrotny, Zvyrke, anka.marja, xuh
Zeszyty komiks... Artur Biernacki, Mi...
Okładka książki Warchlaki na dyskotece: BLACK METAL Aleksandra Basak, Maciej Bobula, Ewa Ciałowicz, Ernesto Gonzales, Wojciech Gunia, Rafa Janko, Tomasz Kaczkowski, Cat Kaczmarek, Maciej Kamuda, Justyna Konopka, Kosiara, Kosmiczna ekspedycja kube, Jacek Kuziemski, Jerzy Łanuszewski, Leszczyk, Igor Myszkiewicz, Piotr Nowacki, Jakub Oleksów, Maciej Pałka, Karol Patoła, Mateusz Piątkowski, Beata Pytko, Mateusz Siemion, Robert Sienicki, Adam Święcki, Łukasz Traczuk, Przemysław Wideł, Mateusz Wiśniewski
Warchlaki na d... Aleksandra Basak, M...
Okładka książki Popolupo zin komiksowy. Numer 1 Marcin Bałczewski, Kamil Baran, Jarosław Ejsymont, Roman Gajewski, Mateusz Kluska, Krzysztof Krzysztof, Miroslav Lee, Piotr Markowski, Paweł Przygoda, Mateusz Siemion, Beata Sosnowska, Adam Święcki, Elżbieta Wancław-Chłopik, Grzegorz Wawrzyńczak, Andrzej Włudecki, Wojtek Zieliński
Popolupo zin k... Marcin Bałczewski,&...

Okładka książki Ładnie, Bolusiu! Olof Landström, Barbro Lindgren
Ładnie, Bolusiu! Olof Landström, Bar...
Okładka książki Uśmiech dla Żabki Emilia Dziubak, Przemysław Wechterowicz
Uśmiech dla Żabki Emilia Dziubak, Prz...
Okładka książki Koala nie pozwala! Emilia Dziubak, Rafał Witek
Koala nie pozw... Emilia Dziubak, Raf...
Okładka książki Kto się kryje w lesie? Andy Mansfield, Eryl Norris
Kto się kryje ... Andy Mansfield, Ery...

Bardzo zabawna historia o misiu, który trochę narozrabiał. Rymowany wierszyk spodobał się mojemu trzylatkowi. Ilustracje też. Mnie trochę mniej, chyba nie przemawia do mnie ta komiksowa konwencja strony graficznej. Ale myślę, że warto przeczytać.

To całkiem przyjazna seria dla każdego małego zwierzo- i bibliofila. Charakterystyczne okładki z wizerunkiem przedstawianego zwierzęcia i lasu w dwukolorowej tonacji tła oraz wesołe rysunki zachęcają małych czytelników do sięgnięcia po nie. A co w środku? W „Pan łasuch Miś” znajdziemy rymowaną historię o brawurowym napadzie na ul w pniu drzewa.
Więcej na: https://konfabula.pl/najciekawsze-komiksy-dla-dzieci-tadam/

Więcej na:...

Ależ ten Misio narozrabiał! Wpadł do pszczelego domku, poczęstował się pokaźną porcją tego czegoś żółtego, lepkiego i słodziutkiego. I czem prędzej czmychnął aby przygotować ze swojego łupu coś pysznego. Ale zaraz, zaraz, zaraz! Wszak to miodek, własność pszczółek! Pszczółki się zdenerwowały nie nażarty, że ten Łasuch, wielki Łasuch zabrał im tyle miodku! Ruszyły w pogoń za Misiem. Czy odnajdą tego psotnika? Czy pościg za Łasuchem zakończy się sukcesem?

Łasuch Miś to uroczy, lekko gapowaty, mały niedźwiadek, który nie zdaje sobie sprawy z tego, że ulegając podszeptom głodnego brzuszka bardzo, ale to bardzo rozgniewa pszczółki. Pszczółki latają po całym lesie i szukają niesfornego Łasucha. Zarówno uciekający Miś jak i rój pszczół spotyka na swojej drodze wiele zwierząt i przezywają przygody. Ale nikt nie spodziewa się takiego zakończenia tego pościgu.

Wydawnictwo TADAM stworzyło bardzo ciekawy projekt zatytułowany "Mój pierwszy komiks". Książeczka skierowana jest dla dzieci powyżej pierwszego roku życia. Ale nie tylko. O ile grafika zachwyci maluszka, to sam komiks i rymowanki zainteresują dużo starsze dzieci. Mój Czterolatek pokochał zarówno rysunki jak i zabawne rymowanki. Przezabawne perypetie uciekającego psotnego bohatera, jak i pościg zdenerwowanych i zdeterminowanych pszczółek obfituje w komizm sytuacyjny (jeleń, wilk i żabka wiedzą o co chodzi;)),któremu towarzyszy mnóstwo pytań dodatkowych ze strony małego czytelnika: "a dlaczego?", "czy to możliwe?". Książeczka ma nie tylko bawić, ale inicjować dyskusję i rodzić pytania. Przeprawa przez leśną gęstwinę gwarantuje nie tylko mnóstwo zabawy i śmiechu, ale także zmusza do myślenia i pogłębiania wiedzy. I to największy atut książki - pobudza wyobraźnie, inicjuje rozmowę i sprawia, że czas z tą niepozorną, małą książeczką przeniesie nas w świat wyobraźni.

Wyrazista kolorystyka zachwyci najmłodszych czytelników, a sztywne, grube kartki gwarantują wytrzymałość na malutkie dziecięce, psotne paluszki =)

Polecam bardzo =) Pan Łasuch Miś zachwyci nawet bardzo wybredne dziecko. I wybredną mamę. Z resztą, wystarczy spojrzeć na te ilustracje:

Pan Łasuch Miś to jedna z książek z serii Mój Pierwszy Komiks.

Moje dzieciaki rewelacyjnie odebrały tą książeczkę. Zarówno sześciolatek, jak i niemal czterolatek oraz niespełna dwulatka. Każde wyciągnęło z tej książeczki co innego, ale jednocześnie, każde z nich znalazło coś dla siebie. Jak dla mnie – przedział wiekowy 1,5-6 lat na pewno 🙂

Książeczka jest piękna, kolorowa, wydrukowana na twardych tekturowych kartach. Mnie w niej urzekły dwie rzeczy: fantastyczne rysunki i zakończenie historii.
Rysunki są mega 🙂 Rzadko można zobaczyć w książkach dla dzieci taki sposób rysowania. Każda strona jest bardzo kolorowa, ale jednocześnie prosta. Jest na nich czystość, nic nie „zaśmieca” odbioru. Dodatkowo, pięknie dobrane kolory, każda strona niemalże w innej gamie kolorystycznej. Mnie one zachwycają. Kolejną kwestią, która mi się bardzo spodobała to zakończenie. W wielu bajkach, opowiadaniach występuje motyw misia kradnącego miodek (tak i tu),ale zakończenie tej historii jest zupełnie inne niż zwykle. Jest morał, jest jakiś sens. Oczywiście nie można uważać, że można kraść cokolwiek, gdy są ku temu powody, ale… zakończenie mi się podoba. Najfajniejsze jest to, że przez niemal całą książeczkę jest pokazywana standardowa historia: miś kradnie miód, pszczoły go gonią, miś ucieka, pszczoły próbują się zemścić… ale koniec – bardzo fajny.

Lubię tą książeczkę, za jeszcze jedną rzecz. Można ją przeczytać w dwie minuty, a można oprócz czytania rozmawiać o każdej stronie niezliczoną ilość czasu. Przekazać dziecku coś, co nie jest zapisane, coś czego tam niby nie ma, ale można zasiać ziarno.

więcej na: http://www.projekt-rodzina.pl/pan-lasuch-mis-komiks-dla-dzieci-jakich-malo/

Pan Łasuch Miś to jedna z książek z serii Mój Pierwszy Komiks.

Książeczka jest piękna,...

Gdy idę do sklepu po zakupy spożywcze z dziećmi, oczywiście, że mam kłopot z "zachciewajkami" dzieci. Cukierki nęcą, żelki kuszą, a jajka niespodzianki wołają wielkim głosem "weź mnie". Mam jednak sposób na takie zachcianki. Wyznaczam limit, jedna słodycz w określonej kwocie, każde wybiera sobie samo, wrzuca do koszyka i już. Na resztę jest stanowcza odmowa.

Nie potrafię odmówić jednak kupna książki.
Gdy usłyszałam "Mamo, a możemy kupić książkę? Zobacz, ta jest o misiu, a jeszcze nie mamy o misiu, mamy tylko o sowie i lisku, MUSIMY kupić o misiu, żeby mieć KOMPLET!", to nie miałam innego wyjścia, jak wrzucić książkę o misiu do koszyka.

Pan Miś jest łasuchem, a pszczółki są zawzięte. On im rabuje miód, a one go ścigają. Proszę się jednak nie obawiać, żaden miś ani żadna pszczoła nie ucierpiała podczas rysowania tego komiksu, co więcej, koniec książeczki jest tak miły i słodki, że aż trzeba się uśmiechnąć.

Pięknie, panie Adamie!

Nie potrafię...

"Pan Łasuch Miś" jest łasuchem, jak sama nazwa wskazuje, ale łasuchem bardzo aktywnym. Tuż po wschodzie słońca kieruje się, by… nie, nie najeść się do syta, ale poćwiczyć! Po udanym treningu siłowym niedźwiadek zagląda do wielkiej dziupli i chowa coś w tajemniczym pakunku w celu przygotowania (równie tajemniczej) niespodzianki. Trzymając pakunek w łapie, kontynuuje gimnastykę. Tym razem jest to bieg długodystansowy, ale już nie w pojedynkę, a z pszczołami na ogonie. Te są przekonane, że miś ma coś, co należy do nich. Zdeterminowane ścigają niedźwiadka po całym lesie, ale czy uda im się go dogonić?

Pełna recenzja opublikowana z okazji Światowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów dostępna tutaj:

Każde dziecko (i wielu dorosłych) lub misie. A co lubią misie? Miodek! Adam Święcki w komiksie dla najmłodszych czytelników dobrze o tym wie. „Pan łasuch miś” to wierszowana, pięknie zilustrowana historia o pewnym sympatycznym niedźwiedziu, który po przebudzeniu zabiera się od razu za najważniejsze rzeczy - najpierw trochę się gimnastykuje, a później wyrusza na poszukiwanie śniadania. Czy niedźwiedź znajdzie ukochany miodek? Czy pszczoły nie będą miały nic przeciwko, by się nim podzielić? Jak zakończy się ta historia?

Pełna recenzja na moim blogu: http://www.kulinarnaczytelnia.pl/2017/05/pan-mis-i-miodek-swiecki.html

• Dla dzieci
  • Komiks
  • Książka
  • Mini Biblioteczka Gabriela (dla małych dzieci)
  • 2017
  • Ani