Lot Osvalda

Wydawnictwo: Wydawnictwo TADAM
L'envol d'Oswaldo
Julia

Oswald wiódł spokojne życie bez niespodzianek i odpowiadało mu to. Ale pewnego dnia zniknął jego jedyny przyjaciel! Pełen obaw, wyrusza na poszukiwania do gęstej dżungli, która opanowała miasto…
A może ta niezwykła podróż pozwoli obu przyjaciołom oderwać się od ziemi i znaleźć szczęście?
Dwie rozkładane strony przeniosą Cię w samo serce dżungli!

źródło opisu: http://wydawnictwo-tadam.com.pl/lot-osvalda/

źródło okładki: http://wydawnictwo-tadam.com.pl/lot-osvalda/

Łaaaaaaał! Po trzykrotne łaaaał! Po pierwsze - kolory, intensywne i żywe ♥️, po drugie - wielki format, po trzecie - piękna opowiastka o prawdziwej przyjaźni i poszukiwaniu w życiu szczęścia. Jestem zachwycona! Ba! Nawet mój Mąż jak nigdy wziął ją w ręce i z zaciekawieniem chłonął!

Większość z nas jest typem, który czeka aż w jego życiu nadejdą jakieś wyjątkowe zmiany, które sprawią, że wszystko nabierze rozpędu i sensu. Taki właśnie jest Osvald - zwykły, samotny człowiek którego życie dzieliło się na pracę i czas spedzany z ptaszkiem o imieniu Fiu Fiu :). Niestety pewnego dnia przestaje on śpiewać. Osvald nie wie jak pomóc małemu przyjacielowi. Przypadkiem wchodzi do sklepiku i kupuje roślinkę dającą szczęście, a gdy wraca do domu idzie spać. Nad ranem czeka go niesamowita niespodzianka. Przygoda jakiej doświadczy już na zawsze odmieni jego życie.

Dzień dziecka zbliża się wielkimi krokami, a ta książka jest kolejną z tych, które z czystym sumieniem mogę Wam polecić!

Lot Osvalda to literacki odpowiednik jajka niespodzianki (tudzież kinder niespodzianki)=) Seledynowa rozkosz dla oka z wielką niespodzianką w środku =)

Osvaldo to zwyczajny, może troszkę nudny jegomość z cylindrem na głowie, okularami na nosie, subtelnym wąsikiem i pąsowymi policzkami. Jego jedynym przyjacielem jest ptaszek o wdzięcznym imieniu Fiu-Fiu, który każdego dnia Budził Osvalda swoimi wesołymi i głośnymi trelami. Ale pewnego dnia Fiu-Fiu przestał śpiewać. Smutek zagościł w małym mieszkanku Osvalda, który bezskutecznie starał się pocieszyć przyjaciela. Na nic zdała się zmiana klatki, bo większa przestrzeń nie uszczęśliwiła smutnego ptaszka... Przygnębiony Osvaldo natrafił, zupełnie przypadkiem, na dziwaczny sklep, w którym znalazł magiczną roślinkę, która podobno posiadała moc uszczęśliwiania każdego, kto dostanie ją w prezencie. Osvaldo natychmiast kupił tajemniczą i niepozorną doniczkową roślinkę i prędziutko obdarował nią Fiu-Fiu... Bez powodzenia =( Fiu-Fiu nadal nie...

Ervisha | 2018-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2018

Historia wydawać by się mogła banalna, jednak z ukrytym morałem. Opowieść o przyjaźni i więzi między dwoma istotami - tego do czego i do jakiś poświęceń jedno jest gotowe dla drugiego. Jednocześnie mówi o tym, że tracąc jedno, możemy zyskać coś innego równie cennego - coś co może nam się wydawać, ze spada spada na nas niespodziewanie a jest równie ważne i piękne.

Dla jednych książka może wydać się banalna i dziecinna - inni zauważą piękno w niej ukryte.

Cała recenzja dostępna na blogu

Netula_CK | 2017-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2017

Ufff… Zdążyłam przed gwiazdką! Na szczęście…

Nie planowałam przed świętami sięgać już po propozycje dla najmłodszych. Dokonawszy podsumowania moich tegorocznych odkryć na rynku literatury dziecięcej, zaproponowałam Wam sześć prawdziwych w moim odczuciu perełek. Pozostałe miały czekać na półce na swoją kolej, a ja miałam dokończyć książkę, którą aktualnie czytam i zająć się nowościami przeznaczonymi dla starszego wiekiem pokolenia Czytelników. I wtedy przyszła paczka. Duża, a przecież nie spodziewałam się aż tylu książek przed Bożym Narodzeniem. Otworzyłam i już wiedziałam, że się nie powstrzymam. Cała reszta musiała poczekać, bo przyszedł do mnie „Lot Osvalda”! On też miał czekać spokojnie, aż przyjdzie jego kolej, by wziąć go w swoje ręce, ale trafił w mój słaby punkt – uwielbiam, gdy książka przyciągnie mnie do siebie czymś nietypowym – kolorystyką, ilustracjami, formatem. Choć wcześniej tego nie sprawdziłam, ta zaskoczyła mnie wszystkimi z wymienionych rzeczy! Aż chciałoby się...

Dżin_z_tomikiem | 2017-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2017

Lot Osvalda to elegancko wydana książka w naprawdę dużym formacie (jeśli znacie Mapy Mizielińskich, to jest to właśnie taka wielkość!). Warstwa tekstowa nie robi aż tak dużego wrażenia, prostota tekstu nie przekłada się na jego liryczność i poetyckość. Tym, co wyróżnia Lot Osvalda pośród innych książek dla dzieci w wieku przedszkolnym, jest w największym stopniu oryginalna, ograniczona palet barw oraz wielkoformatowa rozkładówka z serca dżungli. To bardzo ładna książka, którą przeczytacie z większą lub mniejszą przyjemnością, ale do której raczej nie będziecie regularnie wracać; nietypowy wątek miłosny na drugim planie to trochę za mało, żeby przykuć na dłużej uwagę najmłodszych czytelników.

Całość recenzji na blogu: http://dzinztomikiem.pl/ksiazka-z-dwoma-kolorami-lot-osvalda-thomas-baas/

wNaszejBajce | 2017-11-02

Gdy zobaczyłam JĄ po raz pierwszy na 21 Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie to wiedziałam że nie przejdę obok NIEJ obojętnie. Świeża, jeszcze pachnąca drukiem czarowała zwiedzających i kusiła, aby do NIEJ zajrzeć. Jak już wzięłam JĄ do rąk to została w nich do dziś i cieszy oczy moje, oraz trójki moich dzieci.

„Lot Osvalda” to wielkoformatowa książka Thomasa Baas’a, która zachwyca od okładki, aż po ostatnią stronę. Wydawnictwo Tadam bardzo starannie wybiera swe publikacje, dlatego również teraz naszykujcie się na coś wspaniałego! Piękna, minimalistyczna okładka zaprasza dzieci w świat malowniczej opowieści, którą poznamy przy akompaniamencie zaledwie dwóch kolorów: zielonego i czerwonego. Dominująca w historii zieleń ma wymowne znaczenie. Barwa ta określana jest jako kolor nadziei, której główny bohater powieści miał w sobie dużo. Ponadto relaksuje, koi nerwy i odstresowuje, co również Osvaldowi było potrzebne, aż wreszcie w tym odcieniu jest dżungla, której rola w...

ewusiak89 | 2017-11-14

Cóż mogę o niej napisać ? Mój synek jest nią zachwycony od pierwszego czytania, a to najlepsza rekomendacja. :) Książka pięknie wydana, wielki format, cudowne ilustracje, w środku niespodzianka. ;) Opowieść o sile prawdziwej przyjaźni i o szukaniu szczęścia.

Tutamsiam | 2018-05-27
Penelopa | 2018-03-26