Zgłosuj na książki roku 2017

830701722X
MrGwyn

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Kuro Neko | 2017-04-15

Opowiadania paryskie - grono mniej lub bardziej ekscentrycznych mieszkańców Paryża w rozmaitych, często niecodziennych sytuacjach. Dzięki narratorowi, którym jest polski student, poznajemy fascynującą, otoczoną stadkiem jamników hrabinę de Strogoff, oddaną ofiarom gilotyny wróżkę, bądź twórczynię nieco kontrowersyjnej grupy baletowej rodem z Afryki...
Przyznam, że ta książka mnie urzekła: barwne postaci, przystępny (ale nie banalny!) język, ciekawe historie mieszkających we Francji obcokrajowców, tworzą lekką lekturę, która nieraz wywołała u mnie uśmiech na twarzy. Zdecydowanie warto sięgnąć po "Cocktail u księżny Gieorgijew" i spędzić z nią kilka przyjemnych chwil.

problem | 2016-11-15
fosia | 2017-06-09