83-89378-10-8
Lebenstein, Demony, Sztuka, Katalogi
sztuka
Iluzja

Katalog prezentuje 156 barwnych ilustracji dzieł Jana Lebensteina, powstających na wszystkich etapach jego twórczości. Pochodzą one zarówno z kolekcji muzealnych, jak również ze zbiorów prywatnych, niektóre z nich prezentowane są po raz pierwszy (m.in. prace z czasów studiów na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, wczesne figury osiowe oraz karykatury polityczne z 1968 roku). W części...

W części tekstowej obok wspomnień osób znających Artystę prywatnie – Marka Nowakowskiego, Piotra Kłoczowskiego i Bronisława Wildsteina – pojawiają się artykuły historyków sztuki, analizujące dogłębnie twórczość Jana Lebensteina

Katalog w polsko-angielskiej wersji językowej. Kalendarium opracowała Jola Gola

źródło opisu: http://muzeumliteratury.pl/jan-lebenstein-demony/