Mała syrenka. Złota księga

Wydawnictwo: Egmont Polska
The Little Mermaid
ariel, syrenka
Northman

Dawno, dawno temu, kiedy jeszcze ryby umiały mówić, w głębinach oceanu istniało podwodne królestwo – Atlantyka. W zgodzie i szczęściu żyły tam syreny, ryby, kraby, płaszczki i inne morskie stworzenia. Krainą władał sprawiedliwy król Tryton. Król bezgranicznie kochał swoją córkę Ariel, którą fascynował świat ludzi. Była ciekawa, jak to jest mieć stopy, chodzić, skakać i tańczyć… Pewnego wieczoru Ariel zauważyła statek. Gdy podpłynęła bliżej, na pokładzie zobaczyła pięknego księcia Eryka. Zakochała się w nim od pierwszego wejrzenia! Nagle morze wzburzyło się, fale uderzyły w statek i książę Eryk wypadł za burtę! Ariel wyciągnęła nieprzytomnego księcia na brzeg. Kiedy król Tryton dowiedział się, co zrobiła jego córka, wpadł w straszny gniew i zabronił małej syrence wypływać na powierzchnię. Czy Ariel spotka jeszcze kiedyś ukochanego księcia i pozna bliżej świat ludzi?

źródło opisu: www.egmont.pl

źródło okładki: www.egmont.pl

Northman | 2017-04-17
Przeczytana: 16 kwietnia 2017

Klasyka Disneya w nowej odsłonie.

Ariel i jej przygody zna chyba każdy ;) Można to stwierdzić z dużą dozą prawdopodobieństwa. To czysta przyjemność móc wrócić do tej bajki dzięki wznowieniu od Egmont Polska :) A jeszcze większą przyjemnością jest pokazać tę książeczkę własnemu dziecku!

W skrócie (jeśli nie pamiętacie): mała syrenka zakochuje się w księciu, ojciec odmawia jej prawa do widywania się z ludźmi, zawiera więc pakt ze złą morską wiedźmą i za cenę własnego głosu zamienia syreni ogon na nogi; książę jest już bliski zakochania się w niej, lecz zła wiedźma Urszula wkracza do akcji; wiedźma triumfuje, lecz nie na długo... ostatecznie wszystko dobrze się kończy (nie będę spoilerował jak i dlaczego). Bajka cudna ;) A wydana w nowej odsłonie - przepiękna; piękne ilustracje po prostu cieszą oczy.

Dziękuję Egmont Polska za egzemplarz recenzencki.

Recenzja znajduje się także na moim blogu:
Zapraszam!

Monika Szulc | 2017-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2017

W głębinach oceanu istnieje podwodne królestwo, gdzie syreny, ryby, kraby i inne morskie stworzenia, mówią i żyją w zgodzie oraz szczęściu. Atlantyka to niezwykła morska kraina, którą włada król Tryton, cieszący się poparciem swoich poddanych. Ariel jest jego ukochaną córką, która jest zafascynowana ludzkim światem, pewnego dnia ryzykuję podpływając do statku i zauważa pięknego księcia Eryka. Gwałtowna zmiana pogody odmienia losy Ariel na zawsze. Syrenka ratuję księcia z czeluści wzburzonego oceanu, czym ściąga na siebie gniew ojca. Czy bezwzględny zakaz zbliżania się do ludzi okiełzna ciekawość Ariel?

Od pierwszej strony moja córeczka zakochała się w tej książce, a ja sama nie pozostałam obojętna na losy Ariel. „Mała syrenka” to bajka, która była stałabym elementem mojego dzieciństwa, dlatego z wielką radością przeczytałam ją mojej córce.

Piękne wydanie kusi młodego czytelnika. Twarda okładka z gąbką jest wytrzymała, a strony, w całości pokryte barwnymi ilustracjami całkowicie...

grejfrutoowa | 2017-05-01
Przeczytana: 01 maja 2017

Podczas uroczystego koncertu na dworze króla Trytona poddani mają w końcu usłyszeń piękny głos jego najmłodszej córki, Ariel. Okazuje się jednak, że dziewczyny nie ma na występie. W tym czasie syrenka pływa po morzu i szuka w starym wraku statku ludzkich przedmiotów. By ocenić, co znalazła, udaje się na powierzchnię do zaprzyjaźnionej mewy. Dopiero tam Ariel przypomina sobie o koncercie. Ojciec jest zły, uważa, że dziewczyna nie powinna interesować się światem ludzi, bo jest on niebezpieczny. Ariel jednak nic nie robi sobie z ostrzeżeń ojca.

Mała syrenka. Złota księga to kolejna pozycja wydawnictwa Egmont, która opowiada bajki Disneya. W serii znajdziemy Gdzie jest Dory, Krainę lodu i Dzwoneczka.

Książka streszcza to, co widzieliśmy w filmie. Fabuła jest ta sama, na kartach opisano konkretne sytuacje, ale bez wchodzenia w szczegóły. Niektóre wydarzenia są pominięte. Tekstu jest niewiele, w sam raz dla najmłodszego czytelnika. Na dodatek treść wkomponowano w obrazki, co wygląda...

miraga_ | 2017-05-29
Przeczytana: 01 czerwca 2017