Karo i szalone wyzwania

Okładka książki Karo i szalone wyzwania Anna Makowska
Okładka książki Karo i szalone wyzwania
Anna Makowska Wydawnictwo: Zysk i S-ka literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Zysk i S-ka
2017-05-22
2017-05-22

Książka o ciut nietypowym formacie, bo byłaś dość niewymiarowa, ale z fajnymi dodatkowymi rysunkami w środku, które umilały lektur, nadając jej swój charakter. Historia była śmieszna i zabawna. Bardzo szybko i super mi się ją czytało oraz ogólnie rzecz biorąc, bardzo mi przypadła do gustu. Była taka lekka i przyjemna, można się było niezłe ubawić i ciekawiło nas co będzie dalej i co tym razem niestworzonego wykombinuje bohaterka. Wesoła i humorystyczna książka, którą watro przeczytać kiedy wam się nudzi i chcecie jakieś rozrywki. Książka była bardzo przyjazna i sympatyczna oraz z czystym sumieniem mogę wam podpowiedzieć, że wręcz ją pochłonęłam przy czytaniu.

Książka jest ciekawa, pełna przygód i przyjaźni. Opowiada o Karolinie która dąży za pragnieniami i ciągle podejmuje ryzyko ujawnienia swoich tajemnic. Jest w piątej klasie, i ma dużo przyjaciół między innymi: Zu, Kasię, Ankę, Bellę, i Martę. Dziewczyna pragnie być sławna więc wraz z przyjaciółkami tworzą filmik, ale dochodzi do awantury i niestety muszą odłożyć wyzwania oraz filmik. Gorąco Wam polecam!

Na półkach: , , , , , ,

Przeczytanie przeze mnie Karo i szalone wyzwania było całkowitym przypadkiem. Czy był to mile spędzony czas?

Jeżeli szukacie pełnej humoru książki dla nastolatków nie musicie szukać dalej! Karo i jej szalone wyzwania nie pozwolą Wam się nudzić ani przez chwilę! Zapnijcie więc pasy i mocno się trzymajcie, ta powieść pędzi szybciej niż rollercoaster.

Zdarzyło Wam się planować coś i nie zrealizować tego do końca? A może notorycznie porzucacie niedokończone pomysły, odkładając je na później? Jeżeli tak, z pewnością od razu poczujecie bliską więź z Karoliną, nazywaną przez wszystkich Karo – to pełna energii uczennica piątej klasy, której głowa buzuje od pomysłów, szkoda tylko, że gorzej idzie jej ich realizacja. A lista rzeczy do zrobienia staje się coraz dłuższa: Karo chce znaleźć prawdziwą przyjaciółkę, stać się sławna i wiele, wiele innych… Jak wiele z tych planów uda jej się spełnić w osiem dni, opisanych w książce? O tym będziecie musieli przekonać się sami, jedno jest jednak pewne – bohaterkę czeka wiele szalonych wyzwań!

Akcja książki zamyka się w ośmiu dniach, obejmujących okres od Andrzejek do Mikołajek, a całość zapisana w formie pamiętnika Karo skupia się na jej staraniach w zdobyciu w szkole sławy i przyjaciółki. Jak szybko się okaże, ani jedno, ani drugie nie jest łatwe w realizacji, a kapryśny los nie raz nie pozwala na realizację nawet najlepszych pomysłów.

Do tego wszystkiego należy także dodać tytułowe szalone wyzwania – klasową zabawę w wyzwania i pytania, które wraz z rozwojem fabuły stają się coraz bardziej wymagające, pozwalając uczestnikom zabawy na zdobycie coraz to większej liczby punktów, ale także narażając ich na stanie się pośmiewiskiem wśród pozostałych uczniów.

Całość czyta się szybko i nad wyraz przyjemnie, a lekturę umilają liczne grafiki, które dodają uroku pamiętnikowym zapisom losów nastoletniej Karo. I choć szkolne przygody dziewczynki pędzą do przodu niczym rakieta, nie zabrakło w nich także miejsca na refleksje nad życiem i relacjami nie tylko ze szkolnymi rówieśnikami.

Karo i szalone wyzwania to wciągająca, pełna humoru i stanowiąca przyjemną lekturę książka, która w szczególności przypadnie do gustu rówieśniczkom głównej bohaterki.

Książka „Karo i szalone wyzwania” Anny Makowskiej to pamiętnik nastolatki. Przez kilka dni śledzimy perypetie Karoliny i jej klasy. Choć książka skierowana jest do młodszych czytelników tak 10-14 lat, bardzo przyjemnie mi się ją czytało, wybuchałam nawet śmiechem, śledząc poczytania głównej bohaterki.
Czytaj dalej: http://www.szkolnyklubrecenzenta.pl/2017/10/karo-i-szalone-wyzwania-anna-makowska.html

Czytaj dalej:...

Jest to genialna książka! Zainteresowała mnie ona między innymi dlatego ,że bohaterka była z tego samego wieku co ja ;) Lecz nie tylko dlatego sięgnęłam po tę książkę po prostu streszczenie mnie bardzo zaciekawiło, więc kupiłam i przeczytałam tę książkę! Bardzo polecam;)

Szkoła to szczególne miejsce, w którym dzieci i młodzież w kontakcie z innymi uczą się siebie, innych, nabywają umiejętności społecznych. Tak właśnie jest z bohaterami książki „Karo i szalone wyzwania” Anny Makowskiej. Tytułowa Karo (od Karolina) chodzi do piątej klasy szkoły podstawowej, poszukuje prawdziwej przyjaciółki, chce być sławna, najlepiej się uczyć i ma wiele planów na teraźniejszość. Akcja zaczyna się od Andrzejek, a kończy w Mikołajki, czyli trwa osiem dni. Mogłoby się wydawać, że w tak krótkim czasie w szkole nie dzieje się nic ciekawego. Nic bardziej mylnego. Dzieje się naprawdę bardzo wiele. Wszystko zaczyna się od andrzejkowych wróżb jako nagrody dla dziewcząt. Chłopcy z klasy w tym czasie muszą za karę sprzątać boisko. W czasie dziewczęcej zabawy zorganizowanej przez panią od historii nie zabraknie lania wosku, zabawy z butami, losowania przyszłego męża.
Inną zabawą pojawiającą się w książce są klasowe wyzwania i pytania. Z każdą stroną zabawa jest coraz dziwniejsza i bardziej niebezpieczna, ponieważ coraz bardziej naraża uczestników na ośmieszenie w imię zdobycia odpowiedniej ilości punktów.
Motywem przewodnim pamiętnika Karo jest poszukiwanie prawdziwej przyjaciółki i chęć stania się sławną. Na początku wydaje jej się, że żadna z tych rzeczy nie jest trudna do zdobycia, a już na pewno nie przyjaciółka. W ciągu ośmiu dni odkrywa jak bardzo się myliła i jak kapryśny bywa los, bo czasami na sławę wcale nie trzeba zapracować. Wystarczy zbieg okoliczności. Natomiast przyjaźń wymaga wytężonej pracy, zrozumienia i akceptacji dwóch stron.
Karo jest przeciętną nastolatką, chodzącą do przeciętnej szkoły, starającą uczyć się jak najlepiej i robiącą niesamowity bałagan oraz odkrywającą, że rodzeństwo jest na dobre i na złe, zwłaszcza kiedy jest to studiująca starsza siostra. Zabawna bohaterka z wieloma zwariowanymi pomysłami i planami i równie zakręconymi kolegami i koleżankami, próbującymi umilić sobie szkolną nudę. W książce nie zabraknie też konfliktów rówieśniczych oraz nieporozumień z dorosłymi.
Szybka fabuła, forma pamiętnika, do tego duża ilość grafiki, odpowiednio rozmieszczony tekst sprawiają, że książkę czyta się bardzo szybko. Pouczająca przygoda Karo pozwoli nastolatkom nieco inaczej spojrzeć na świat i własne relacje z innymi osobami.
Książkę polecam uczniom szkoły podstawowej. Ze względu na bohaterkę szczególnie powinna przypaść do gustu dziewczynką, które poszukują opowieści o dziewczynach takie jak one.

Inteligentna, ambitna i zabawna główna bohaterka - dwunastoletnia Karo - ma talent do pakowania się w niecodzienne kłopoty. Na szczęście może liczyć na pomoc grupy przyjaciół z klasy oraz starszej siostry, studentki psychologii, która podpowiada jak sobie radzić w życiu.

W tej książce wyjątkowo dużo się dzieje: jest szkolna rywalizacja, są andrzejkowe wróżby, wątek kryminalny, występ w telewizji, ciekawie przedstawiona wiedza psychologiczna i duża dawka humoru i pozytywnej energii. Książkę bardzo dobrze się czyta i przegląda ze względu na niestandardowe grafiki.

• Polscy autorzy
  • Literatura młodzieżowa
  • Sekretny kącik
  • Wyd. Zysk i s-ka
  • Posiadam - inne ;)
  • Literatura dziecięca

Dodaj cytat z książki Karo i szalone wyzwania