Efektowna katastrofa

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wydanie pierwsze". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Muza
Glamorous Disasters
978-83-7495-300-9
Eliot, katastrofa, Noah, Manhattan
Aga

Dwudziestopięcioletni Noah szuka własnej drogi życiowej. Zdobył już awans społeczny, wyrwał się z biednej Wirginii i skończył studia w Princeton kosztem zaciągnięcia ogromnego kredytu. By podołać finansowym zobowiązaniom, pracuje jako prywatny korepetytor dzieci bogaczy z Manhattanu. Z bliska przyglada się ich życiu, które tak bardzo kontrastuje z tym w Harlemie, gdzie wynajmuje mieszkanie. Czy świat Piątej Alei rzeczywiście jest aż tak pociągający? I czy Noah naprawdę chciałby być jednym z jej mieszkańców?

PABLOPAN | 2015-08-29

Muszę przyznać, że całkiem mi się spodobała. Na początku trochę nudna, ale potem akcja stopniowo się rozkręca, a bohaterowie zyskują zarówno sympatię jak i antypatię. Rozterki Noaha rozumiem też z tego względu, że sam udzielałem korepetycji. Nie żałuję czasu poświęconego tej książce.

Meszuge | 2014-01-18
Przeczytana: 17 lipca 2009

Bohaterem jest Noah, młody człowiek z Wirginii (w naszych warunkach byłby to odpowiednik określeń takich, jak pipidówa, Polska C, lub głęboka prowincja), który zaciągając ogromny dług bankowy kończy elitarną uczelnię w Princeton. Treścią natomiast – nieustanna frustracja, zawód i rozczarowanie tegoż Noaha.

Noah mieszka w Harlemie i samo to jest już wysoce deprymujące. Pracuje jako korepetytor w domach ludzi zamożnych na Manhattanie, ale w apartamentach przy Piątej Alei też nie czuje się dobrze, ani u siebie. Uczy nastolatki, a dokładnie to przygotowuje je do różnych testów, ale ta praca – choć bardzo dobrze płatna – zupełnie go nie satysfakcjonuje. Swoim uczniom trochę zazdrości, a trochę się nad nimi lituje i rozczula. Próbuje wchodzić w rolę ich wychowawcy, może nawet zastępować wiecznie zajętych robieniem kariery rodziców, ale z tego też nic dobrego nie wynika.

Całość przypomina mi powiedzenie, które, jeśli czegoś nie poplątałem, brzmiało zdaje się mniej więcej tak: „jeśliś...

Fraukabuki | 2012-02-21

Ksiązka hmm.. pisana prostym, przystępnym językiem. Dosyć lekka, i przyjemna czyta się szybciutko.

Aga | 2011-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2011

Książka dość przeciętna, akcja jest dość monotonna, pozbawiona jednak jakoichkolwiek wniosków, czy przemyśleń. Czyta się ją łatwo, napisana jest wyjątkowo prostym i przystępnym językiem, nie jest nudna, aczkolwiek czegoś brakuje, czytając książkę nie czułam nici porozumienia z żadną z postaci.

Justyna-0902 | 2012-07-16
Przeczytana: marzec 2012

Książka troszkę nudna. Opisująca młodego chłopaka oraz środowisko nastolatków, które go otacza. Bohaterowie występujący w "Efektownej katastrofie" kierują się różnymi priorytetami, nie koniecznie dobrymi. Książkę czyta się dość lekko i szybko.

Moni | 2012-01-08
Przeczytana: 07 stycznia 2012

Bardzo ciekawa książka, interesuję się Nowym Jorkiem, więc bardzo mi się podobała :)

Ewa | 2011-03-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2011

Nuda, delikatnie mówiąc. Nie wytrwałam do końca.

katka | 2016-06-23
Przeczytana: 24 czerwca 2016