Efektowna katastrofa

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wydanie pierwsze". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Muza
Glamorous Disasters
978-83-7495-300-9
Eliot, katastrofa, Noah, Manhattan
Aga

Dwudziestopięcioletni Noah szuka własnej drogi życiowej. Zdobył już awans społeczny, wyrwał się z biednej Wirginii i skończył studia w Princeton kosztem zaciągnięcia ogromnego kredytu. By podołać finansowym zobowiązaniom, pracuje jako prywatny korepetytor dzieci bogaczy z Manhattanu. Z bliska przyglada się ich życiu, które tak bardzo kontrastuje z tym w Harlemie, gdzie wynajmuje mieszkanie. Czy świat Piątej Alei rzeczywiście jest aż tak pociągający? I czy Noah naprawdę chciałby być jednym z jej mieszkańców?

PABLOPAN | 2015-08-29

Muszę przyznać, że całkiem mi się spodobała. Na początku trochę nudna, ale potem akcja stopniowo się rozkręca, a bohaterowie zyskują zarówno sympatię jak i antypatię. Rozterki Noaha rozumiem też z tego względu, że sam udzielałem korepetycji. Nie żałuję czasu poświęconego tej książce.

romeo | 2017-04-05
Przeczytana: 25 marca 2017

Fabułę tej niczym szczególnie niewyróżniającej się powieści stanowią perypetie Noaha, absolwenta Princeton, który podejmuje pracę jako korepetytor dzieci bogaczy z Manhatanu. A nie jest mu łatwo, bo prestiżową uczelni ukończył kosztem zaciągnięcia sporego kredytu, który musi teraz spłacać.Wynajmuje więc tanie lokum w Harlemie, co tylko uwydatnia kontrasty życiowe.
W powieści najciekawsze jest zakończenie.Nie lubię spoilerów, więc nie podam żadnych szczegółów, nadmienię jeno,że może ono dla wielu być ważną przestrogą.Bo daje cierpki instruktaż jak spaprać sobie życie.
Ogólnie jednak książkę czyta się jednym ślizgiem, bez większych oporów, ale i bez szczególnych uniesień. Ot, przeciętny debiut literacki, jakich pewno wiele za Oceanem. Można przeczytać, ale niekoniecznie trzeba.

Meszuge | 2014-01-18
Przeczytana: 17 lipca 2009

Bohaterem jest Noah, młody człowiek z Wirginii (w naszych warunkach byłby to odpowiednik określeń takich, jak pipidówa, Polska C, lub głęboka prowincja), który zaciągając ogromny dług bankowy kończy elitarną uczelnię w Princeton. Treścią natomiast – nieustanna frustracja, zawód i rozczarowanie tegoż Noaha.

Noah mieszka w Harlemie i samo to jest już wysoce deprymujące. Pracuje jako korepetytor w domach ludzi zamożnych na Manhattanie, ale w apartamentach przy Piątej Alei też nie czuje się dobrze, ani u siebie. Uczy nastolatki, a dokładnie to przygotowuje je do różnych testów, ale ta praca – choć bardzo dobrze płatna – zupełnie go nie satysfakcjonuje. Swoim uczniom trochę zazdrości, a trochę się nad nimi lituje i rozczula. Próbuje wchodzić w rolę ich wychowawcy, może nawet zastępować wiecznie zajętych robieniem kariery rodziców, ale z tego też nic dobrego nie wynika.

Całość przypomina mi powiedzenie, które, jeśli czegoś nie poplątałem, brzmiało zdaje się mniej więcej tak: „jeśliś...

Fraukabuki | 2012-02-21

Ksiązka hmm.. pisana prostym, przystępnym językiem. Dosyć lekka, i przyjemna czyta się szybciutko.

Aga | 2011-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2011

Książka dość przeciętna, akcja jest dość monotonna, pozbawiona jednak jakoichkolwiek wniosków, czy przemyśleń. Czyta się ją łatwo, napisana jest wyjątkowo prostym i przystępnym językiem, nie jest nudna, aczkolwiek czegoś brakuje, czytając książkę nie czułam nici porozumienia z żadną z postaci.

Justyna-0902 | 2012-07-16
Przeczytana: marzec 2012

Książka troszkę nudna. Opisująca młodego chłopaka oraz środowisko nastolatków, które go otacza. Bohaterowie występujący w "Efektownej katastrofie" kierują się różnymi priorytetami, nie koniecznie dobrymi. Książkę czyta się dość lekko i szybko.

Moni | 2012-01-08
Przeczytana: 07 stycznia 2012

Bardzo ciekawa książka, interesuję się Nowym Jorkiem, więc bardzo mi się podobała :)

Ewa | 2011-03-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2011

Nuda, delikatnie mówiąc. Nie wytrwałam do końca.

katka | 2016-06-23
Przeczytana: 24 czerwca 2016