Stomatologia dziecięca

Wydawnictwo: Urban & Partner
zdrowie, medycyna

Podręcznik zawiera aktualną wiedzę na temat diagnostyki i leczenia stomatologicznego dzieci. Przedstawiono nowoczesne metody leczenia chorób miazgi zarówno zębów mlecznych, jak i stałych, z niedokończonym rozwojem. Dużą uwagę zwrócono na metody diagnostyki wczesnych stadiów próchnicy oraz zasad profilaktyki chorób jamy ustnej. Książka zawiera również zasady postępowania z dziećmi obciążonymi chorobami ogólnoustrojowymi oraz wrodzonymi wadami zgryzu. Podręcznik jest bogato ilustrowany, zawiera schematy postępowań, tabele i ryciny. Kierowany jest do studentów stomatologii, jak również do lekarzy praktyków.

Książka sama w sobie nie jest taka zła, ale zawarte w niej informacje nie zawsze są możliwe do zastosowania w polskich realiach. Leki, które są niedostępne w kraju, procedury czasem diametralnie różne od tych stosowanych przez polskich pedodontów - to główne wady tego podręcznika. Dużo wiedzy testowej, za mało przydatnych w praktyce informacji. Obecny egzamin końcowy w zakresie stomatologii dziecięcej to "kopiuj wklej" z tego podręcznika, bardzo upierdliwa praktyka.

Magda N | 2012-10-21
Na półkach