Pourazowe uszkodzenia zębów - red. Urszula Kaczmarek

Wydawnictwo: Urban & Partner
zdrowie, medycyna

Pierwsza edycja tego podręcznika odniosła niezwykły sukces. Drugie wydanie zostało poszerzone o informacje dotyczące najnowszych metod leczenia urazów zębów, zwłaszcza w nagłych i ciężkich przypadkach. Unikatową cechą książki jest elektroniczna wizualizacja modelu zęba przedstawiająca całościowy obraz zęba po urazie. Opisy przypadków są krótkie i poparte kolorowymi ilustracjami oraz zdjęciami RTG.

denudatio_pulpae | 2015-08-09

Kompendium wiedzy o urazach zębów, które zawsze się zapodziewa w momencie, w którym wpada do gabinetu roztrzęsione dziecko z roztrzęsionym rodzicem i zębem w pudełku. Bo postępowanie w takich przypadkach zależy od tak wielu czynników, że czasem trzeba posiłkować się teorią.

Pamiętajcie! Jeżeli w waszej obecności dojdzie do wybicia zęba stałego należy go jak najszybciej umieścić ponownie w zębodole (za wzór należy przyjąć ząb obok) i udać się niezwłocznie do lekarza dentysty. Jeżeli ząb się zabrudził należy wypłukać go w mleku, ślinie, wodzie (kilka sekund). Nie należy dotykać korzenia! Jeżeli boicie się sami umieścić ząb w zębodole - ząb w trakcie drogi do gabinetu należy przechowywać w środowisku wilgotnym - ślinie, mleku. NIGDY na sucho!!
I oby ta wiedza nigdy się Wam nie przydała :)

Aghama | 2013-10-26
Na półkach