Karol

Klub Filmowy im. Jolanty Słobodzian przedstawia tom "80s Again!". Monografia pod redakcją Anety Jabłońskiej i Mariusza Korycińskiego zbiera artykuły naukowe opisujące wybrane zjawiska w kulturze i społeczeństwie lat 80. XX wieku, a szczególnie ich niezwykłe przenikanie się: polityki z komiksem, kina z techniką i muzyką, prawdy z fikcją, kultury popularnej i awangardy. Publikacja inauguruje serię wydawniczą „Z Wehikułem”, w ramach której będą ukazywać się książki poświęcone kolejnym dekadom XX wieku.

źródło opisu: Wydawnictwo Polonistyki UW 2017

źródło okładki: zdjęcie autorskie