Dobry Glina. Książęta dziadowsy

Wydawnictwo: Storytel Original
historyczna

Był czas, gdy nazwanie policjanta gliną stanowiło najwyższy komplement. Wszystko z sympatii do Augustyna Glińskiego, twórcy pierwszego w Polsce wydziału kryminalno-śledczego, legendy Księstwa Warszawskiego. Inspirowany faktami serial audio, realizowany w ramach projektu Storytel Original, przenosi nas do Warszawy początku XIX wieku, rządzonej przez Francuzów, gdy kryminologia jeszcze raczkowała, a światem żebraków i złodziejaszków rządzili Książęta dziadowscy. Gliński i jego niezwykły oddział zmierzą się z intrygą sięgającą najwyższych szczebli władzy, a zacznie się od zamachu na francuską księżną. Audiobook Andrzeja W. Sawickiego czyta Andrzej Chyra.

źródło opisu: https://www.storytel.pl/books/94921-Dobry-glina-S1E1

źródło okładki: https://www.storytel.pl/books/94921-Dobry-glina-S1E1