Smoki

Wydawnictwo: WAM

Smoki, najpotężniejsze stworzenia na naszej planecie. Te mityczne istoty od wieków były inspiracją dla wszystkich kultur na świecie. W kulturze zachodniej były ucieleśnieniem zła. W krajach azjatyckich przeciwnie: tak dawniej jak i dziś smok symbolizował szczęście i pomyślność. Andreas Gößling zebrał opowieści, legendy i mity z całego świata, by zabrać czytelnika w fascynującą podróż po tajemniczych kulturach. Poznajemy 18 opowieści z Europy, Azji i Ameryki, i to nie tylko tak popularne historie jak Sigurda czy Beowulfa, ale i legendy mniej znane. Tłum. zatorski Tadeusz Okładka: miękka, Rok wydania: 2008,

Nemerle | 2013-03-25
Przeczytana: 25 marca 2013

Ciekawy zbiór opowiadań - szkoda tylko, że tak skróconych. Nie do końca podoba mi się też niezwykle wolna interpretacja autora w ich opowiadaniu "na nowo". Sam dobór mógłby być zdecydowanie trafniejszy - źródeł mitologicznych, dt tego tematu, jest naprawdę sporo. Jeśli chodzi o stronę czysto techniczną - fatalna korekta. Interpunkcja żyła własnycm życiem, kpiąc sobie z wszelakich zasad. Światło ( między wierszami ) różne na zasadzie "jak się trafi".

| 2015-11-24
Krummi | 2014-04-06