Charakternik

Okładka książki Charakternik
Jacek Piekara Wydawnictwo: Fabryka Słów fantasy, science fiction
384 str. 6 godz. 24 min.
Kategoria:
fantasy, science fiction
Wydawnictwo:
Fabryka Słów
Data wydania:
2009-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2009-01-01
Liczba stron:
384
Czas czytania
6 godz. 24 min.
Język:
polski
ISBN:
9788375740226
Tagi:
fantastyka polska fantastyka jacek komuda XVII wiek szlachta polska

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki A.D.XIII, tom 1 Ewa Białołęcka, Tomasz Bochiński, Rafał Dębski, Krzysztof Kochański, Jacek Komuda, Maja Lidia Kossakowska, Magdalena Kozak, Jacek Piekara, Adam Przechrzta, Mirosława Sędzikowska, Marcin Wroński
Ocena 6,1
A.D.XIII, tom 1 Ewa Białołęcka, Tom...
Okładka książki Małodobry Kamil C. Alster, Mateusz Bandurski, Eugeniusz Dębski, Jarosław Grzędowicz, Tomasz Kołodziejczak, Jacek Komuda, Maja Lidia Kossakowska, Jacek Piekara, Andrzej Pilipiuk, Hubert Spandowski, Szczepan Twardoch
Ocena 6,4
Małodobry Kamil C. Alster, Ma...
Okładka książki Niech żyje Polska. Hura! Tom 2 Tomasz Bochiński, Krzysztof Kochański, Joanna Kułakowska, Jacek Piekara, Andrzej Pilipiuk, Jerzy Rzymowski, Piotr Schmidtke, Artur Szrejter, Katarzyna Anna Urbanowicz, Łukasz Wiśniewski
Ocena 6,3
Niech żyje Pol... Tomasz Bochiński, K...

Oceny

Średnia ocen
6,2 / 10
2227 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
67
36

Na półkach:

Zachęcił mnie szczególnie komentarz na jej odwrocie, bodajże napisany przez słynnego twórcę fantastyki szlacheckiej Jacka Komudę, niestety nie jestem w stanie przywołać go teraz z pamięci, a książki nie mam pod ręką.

Wracając do opinii, autor przenosi nas do czasów w którym za szczyt mody uchodził długi wąs i ozdobny kontusz, a karczmy pełne były otyłych krzykaczy. W tym właśnie okresie przyszło podróżować po świecie głównym bohaterom, Panom Myszkowskiemu i Szczurowickiemu. Dwóm tajemniczym szlachcicom. Jeden z nich cichy i bezwzględny, drugi zaś gadatliwy i wiecznie kryjący się za plecami towarzysza – to połączenie idealnie oddaje prawdę powiedzenia „przeciwności się przyciągają”.

O samym pochodzeniu bohaterów nie wiemy zbyt wiele, pojawiają się w jednej z przydrożnych karczm, gdzie wypytują o pewnego jegomościa – tam też poznają trzeciego bohatera powieści, Pana Żytowieckiego. Można śmiało powiedzieć że przez kolejne strony książki śledzimy przygody całej trójki.

Największym plusem powieści jest język w jakim została napisana – charakterystyczny dla tej epoki, pełen łacińskich zwrotów i moralizacji. Liczne dialogi również stoją na wysokim poziomie, a „ukryta” wśród gąszczu słów ideologia autora w żaden sposób nie psuje odbioru. Pan Piekara nie tylko obrazuje nam Polskę po śmierci Jana III Sobieskiego, ale przenosi nas tam z całym naszym dobytkiem. Jesteśmy świadkami brutalności, pogardy dla zasad moralnych i rzeszy innych grzechów.

Dodatkowym atutem są objaśnienia autora zawarte na ostatnich stronach, razem ze słowniczkiem łacińskich zwrotów.

To by było na tyle jeśli chodzi o plusy, książce brakuje przede wszystkim …. „duszy”. Bohaterowie są płytcy, a ich charakter można opisać wyżej wymienionymi cechami (których de facto było „po dwie na głowę”). Przygoda która zapowiadała się interesująco jest lekkim niewypałem, a jej streszczenie nie zajęłoby nam więcej niż kilka minut.

Jestem ciekaw jak w porównaniu z Myszkowskim wypadnie Mordimer, którego mam zamiar wkrótce „poznać”.

[wcześniej opublikowano na: http://maestermaks.wordpress.com/]

Zachęcił mnie szczególnie komentarz na jej odwrocie, bodajże napisany przez słynnego twórcę fantastyki szlacheckiej Jacka Komudę, niestety nie jestem w stanie przywołać go teraz z pamięci, a książki nie mam pod ręką.

Wracając do opinii, autor przenosi nas do czasów w którym za szczyt mody uchodził długi wąs i ozdobny kontusz, a karczmy pełne były otyłych krzykaczy. W tym...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    2 995
  • Chcę przeczytać
    920
  • Posiadam
    768
  • Fantastyka
    78
  • Ulubione
    46
  • Fantasy
    30
  • Teraz czytam
    28
  • Chcę w prezencie
    25
  • Mistrzowie Polskiej Fantastyki
    16
  • Audiobook
    16

Cytaty

Więcej
Jacek Piekara Charakternik Zobacz więcej
Jacek Piekara Charakternik Zobacz więcej
Jacek Piekara Charakternik Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także