Córki Dzieci Boga

Wydawnictwo: Amber
Not Without My Sister
Sekta, ucieczka, anoreksja, depresja
Agnieszka

Wstrząsająca autobiografia Juliany Buhring, autorki Drogi, którą jadę, i jej sióstr opisujących koszmar życia w sekcie W samej Anglii 400 000 sprzedanych egzemplarzy! 5 tygodni na 1. miejscu „Sunday Timesa”! Bite, gwałcone, głodzone, indoktrynowane, zmuszane do niewolniczej pracy, żebrania, prostytucji. Tak wyglądało ich dzieciństwo i młodość w okrutnej sekcie Dzieci Boga. Trzy siostry...

W samej Anglii 400 000 sprzedanych egzemplarzy!
5 tygodni na 1. miejscu „Sunday Timesa”!

Trzy siostry przeszły przez piekło. Udało im się uciec i zbudować życie. A Juliana jest pierwszą i jedyną kobietą, która samotnie objechała świat na rowerze – autorką Drogi, którą jadę.
Dziewczyny znikąd i niczyje. Bez dzieciństwa, domu, rodziny. Przenoszone z kraju do kraju, z kontynentu na kontynent...

Celeste, Juliana i Kristina urodziły się i wychowały w nieludzkiej religijnej sekcie Dzieci Boga. Całe ich życie było podporządkowane bezwzględnym prawom przywódcy – proroka. On decydował o ich losach, chcąc doprowadzić do całkowitej destrukcji osobowości. Okrutnie karał każdy przejaw buntu. Ich codzienność to niewolnicza praca, żebranie na ulicach. Miały zaledwie po kilka lat, gdy były zmuszane do prostytucji, udziału w orgiach i molestowane przez mężczyzn, którzy mogliby być ich dziadkami.
Wszystko w imię miłości do Chrystusa...
Jak zdołały wyrwać się z tego piekła? I zachować własne ja, godność, wiarę i nadzieję.
Opisały to wszystko w szokującej autobiografii, jak przeżyły i jak uciekły. I tragiczne konsekwencje zniewolenia: od anoreksji, przez depresję, narkomanię, po samobójstwa. I jak uczyły się żyć na nowo – dzięki wspólnej sile i odwadze.
W 2007 roku CELESTE JONES, KRISTINA JONES i JULIANA BUHRING napisały szokującą autobiografię Córki Dzieci Boga. Książka stała się międzynarodowym bestsellerem przetłumaczonym na 11 języków. W samej Anglii sprzedano 400 000 egzemplarzy. Przez 5 tygodni była na 1. miejscu „Sunday Timesa”.
Każda z sióstr wyzwoliła się z koszmaru przeszłości. Celeste skończyła psychologię. Kristina wyszła za mąż, ma dzieci. Juliana jest słynną kolarką długodystansową. W 2012 samotnie objechała świat na rowerze jako najszybsza kobieta. Swój wyczyn – rekord Guinnessa – opisała w inspirującym dzienniku podróży Droga, którą jadę.
Celeste, Juliana i Kristina założyły fundację, która pomaga byłym Dzieciom Boga na całym świecie. Aktywnie walczą, by winni krzywdy tysięcy dzieci stanęli przed sądem.

źródło opisu: Wydawnictwo Amber

źródło okładki: Wydawnictwo Amber

betina360 | 2017-03-01
Przeczytana: 01 marca 2017

Juliana Kristina i Celeste urodzily sie i wychowaly w sekcie Dzieci Boga. Ich zycie bylo bardzo ciezkie podporzadkowane bezwzglednym prawom okrutnego proroka. Mialy po kilka lat gdy byly zmuszane do udzialu w orgiach i molestowane przez doroslych mezczyzn mogacych byc ich dziadkami. A wszystko to w imie milosci do Chrystusa. Musialy zdobyc w sobie sile by uwolnic sie od prania mozgu i wmawiania im ze sobie nie poradza poza sekta. Ksiazka szokuje ze mozna tak manipulowac umyslami doroslych ludzi a ci skazuja na to swoje dzieci.

Julia92 | 2017-07-15

Czytając miałam wrażenie, że jest to fikcja zapisana przez autorki. Nie wierzyłam, że takie rzeczy mogły się dziać. Kiedy przypominałam sobie, że są to spisane wspomnienia autorek przechodził mnie dreszcz. Książka dla osób z mocnymi nerwami, niezwykle smutna, przygnębiająca.

Inka | 2017-03-26
Przeczytana: 26 marca 2017

Ta książka to opowieść trzech sióstr wychowywanych w sekcie. Trudno uwierzyć w to, że ktokolwiek dobrowolnie podda się wymysłom jakiegoś guru czy innego proroka i niczym w grze komputerowej pozwoli sterować swoim życiem. Ta książka to pełna bólu, żalu próba poniekąd pogodzenia się z przeszłością jak również próba pokazania osobom z "systemu" z czym wiąże się przynależność do grup religijnych o mocno wątpliwych zasadach. Przede wszystkim niepojęte jest to, że rodzice tych kobiet (a wtedy dziewczynek) tak ślepo wierzyli w "swoje przekonania", że gdy tylko działo się coś złego odwracali głowę i jakby "nie widzieli i nie słyszeli". Bardzo poruszająca historia. W przeciwieństwie do historii Tehminy Durrani czy Marisy Merico, których dramaty były w dużej mierze ich "zasługą". Siostry Jones - Buhring do pewnego momentu kompletnie nie miały wpływu na swoje życie i to chyba w tej historii smuci najbardziej. Że ludzie (mama i tata), którzy w założeniu powinni je chronić i dbać o ich komfort...

Pati | 2016-12-25
Przeczytana: 24 grudnia 2016

Książka jest przerażająca. Smutne, bolesne fakty o odebranym dzieciństwie i praniu mózgów jakim poddano te kobiety w dzieciństwie. Aż serce się kraja :(

xmosiaa | 2017-11-08
Małgorzata Czerniak | 2017-10-23