Models: Attract Women Through Honesty

Models: Attract Women Through Honesty
poradniki
angielski
mts

Models is a book on becoming an attractive man based not on tricks, tactics, games or techniques, but on self-development. Its truths are backed by decades of psychological research. Its focus is on the emotional process of seduction rather than agonizing over logical steps. Its goal is to create powerful connections with women instead of trying to impress them. It’s the most mature and...

Its truths are backed by decades of psychological research.

It’s the most mature and honest guide on how a man can attract women without faking behavior, without lying and without emulating others.

Stop acting like an attractive man and BE an attractive man.

źródło opisu: https://markmanson.net/books/models

źródło okładki: https://markmanson.net/books/models

mts | 2017-03-31
Przeczytana: 31 marca 2017

Najlepsza książka dla mężczyzn dotycząca relacji jaką czytałem. Znajdziemy tu zarówno teoretyczne koncepty, jak i praktyczne porady. Dobrze napisana, dojrzała i użyteczna.

Rafx | 2017-10-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Relacje