Subtelnie mówię F**k! Sprzeczna z logiką metoda na szczęśliwe życie

Okładka książki Subtelnie mówię F**k! Sprzeczna z logiką metoda na szczęśliwe życie Mark Manson
Mark Manson Wydawnictwo: Helion, Sensus nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
The Subtle Art of Not Giving a F*ck: A Counterintuitive Approach to Living a Good Life
Helion, Sensus
2018-02-28
2018-02-28
Data 1. wydania:
2013-09-13
Leszek Sielicki
poradnik psychologia rozwój osobisty szczęście

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Okładka książki Will Mark Manson, Will Smith
Ocena 7,5
Will Mark Manson, Will S...

Mogą Cię zainteresować

Dobra książka coachingowa - wiele wnikliwych przemyśleń wartych zgłębienia. Mimo że nie przepadam za tym gatunkiem, wyniosłam z niej kilka wartościowych przemyśleń.

Czytałem angielskie wydanie, banalny język, wręcz typowo amerykańskie podejście do tematu. Dla mnie był to zbiór banałów, takie odświeżenie pewnych koncepcji. Główną zaletą tej książki jest to, że autor wspomina w niej inna książkę, "The Denial of Death" Ernesta Beckera, która każdemu polecam jako następną lekturę, wchodząc bardziej w filozoficzne i psychologiczne aspekty podejścia do życia i śmierci.

Obowiązkowa.
Nie spodziewałem się, że ta książka będzie aż tak mądra.
Prowokatywny tytuł idealnie wciąga, a treść, też często w ujęciu prowokatywnym - trudno było się przyczepić do czegokolwiek, a lubię się przyczepiać bo od 25 lat wynajduję różne bzdury w branży rozwoju osobistego.
Na pewno do nie wrócę i super, bo wiele jest w niej treści, z którymi się zgadzam i utożsamiam.

Obowiązkowa.
Nie spodziewałem się, że ta książka będzie aż tak mądra.

Trochę za długa, ale fajne wprowadzenie w rozważania na temat własnego życia. Dużo przykładów z życia.
Jedyne nad czym ubolewam to odniesienia jedynie do rozumu (zrozum, że to jest złe i tak nie rób).

Wydaje mi się, że jest to poradnik jakich pewnie wiele na rynku. Ten akurat do mnie trafił. Mogłoby to być trochę lepiej ułożone/usystematyzowane. Były momenty nudy ale ogólnie jest to raczej ten z tych krótszych poradników. Więc jest to dobrze skondensowane w większości. Problem z poradnikami jest taki, że ciężko jest już coś nowego wymyślić. Idee w tej książce też nie są super odkrywcze. Zresztą autor ciągle powołuje się na innych. Więc jest to taka bardziej przypominajka, żeby się nie zagubić w życiu. Fajnie napisana, są przykłady z życia autora. Jak ktoś szuka poradnika albo ma jakiś kryzys życiowy to dobra pozycja. Jak nie to niekoniecznie.

Lekki poradnik z działu psychologii napisany przez nie-psychologa, ciekawe historie poparte własnym doświadczeniem. Propozycje i tezy autora są dla mnie trafne i mogą otwierać głowę na czerpanie radości z życia, bycie bardziej świadomym oraz przyjmowanie szczerości i krytyki w swoją stronę :)
Polecam

Polecam

Tytuł powinien brzmieć:
"Subtelna sztuka nie dawania dupy: Kontrintuicyjne podejście do dobrego życia".
No ale tłumacz lub wydawca bał się wulgaryzmów...

Tytuł powinien brzmieć:
"Subtelna sztuka nie dawania dupy: Kontrintuicyjne podejście do dobrego życia".
No ale tłumacz lub wydawca bał się wulgaryzmów...

Jak na standardy ksiażki poradnikowo-rozwojowego to wygląda bardzo dobrze. Prosto z mostu, poparte konkretnymi przykładami z życia i dobrymi puentami, które potrafią zapaść w pamięć i zostać na dłużej.

Minus za tytuł i ogólne tłumaczenie... mam wrażenie że tą książkę dużo lepiej się czyta po angielsku

Pierwszy raz natrafiłem na taki sposób prowadzenia narracji, jestem młody i to do mnie trafiło, dobrze przekazana wiedza 10/10

Z odkrywczych myśli tej książki:
1. W życiu zawsze będą problemy (jeśli usunie się obecne, pojawią się nowe). Kluczem jest posiadanie dobrych problemów - takich które jak się rozwiąże to życie staje się lepsze.
2. Roszczeniowość może się objawiać w skrajnościach, a nie tylko w postawie "Mi się należy", np. Nie biorę w ogóle za nic odpowiedzialności jest postawą roszczeniową - ale i "biorę odpowiedzialność za wszystko" może taką być.

Poza tym książkę fajnie się czyta, rady są raczej sensowne a przykłady i historie, które przytacza Mansom są ciekawe i dobrze ilustrują co autor chce przekazać.

Czasem brakuje głębi, tj. autor zadaje celne, trudne pytanie, ale odpowiedź którą daje jest mało przekonująca. Jest to spójne z tonem książki, ale miejscami oczekiwałem więcej niż wzruszenia ramionami i powiedzenia "No tak już jest, stary".

Z odkrywczych myśli tej książki:

1 394
    1 375
  • Audiobook
  • Audiobooki
  • 2019
  • Psychologia
  • 2021

Mark Manson Subtelnie mówię F**k! Sprzeczna z logiką metoda na szczęśliwe życie Zobacz więcej