Identyfikacja

Okładka książki Identyfikacja Michael Tsokos
Okładka książki Identyfikacja
Michael Tsokos Wydawnictwo: Amber Cykl: Fred Abel (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Fred Abel (tom 2)
Zersetzt
Amber
2017-04-04
2017-04-04
Viktor Grotowicz
literatura niemiecka seryjny zabójca strach śledztwo thriller zabójstwo zagadka kryminalna zagrożenie

Okładka książki Odcięci Sebastian Fitzek, Michael Tsokos
Odcięci Sebastian Fitzek, M...
Okładka książki Abgeschnitten Sebastian Fitzek, Michael Tsokos
Abgeschnitten Sebastian Fitzek, M...

Męska Kathy Reichs

O Boże ale mnie umęczyła ta książka..... Autor z całą pewnością doszedł do wniosku że im więcej przemocy, wulgaryzmu i niesamowitych zwrotów akcji tym książka będzie bardziej super........ a no nie. Zdecydowanie NIE. Początek jeszcze całkiem, całkiem..... ale im dalej tym gorzej. Akcja jak dla mnie absurdalna....... taki James Bond w mocnej psychodeli. Brrr....nie podobało mi się.

O rany, to jedna z tych książek, które w rzeczywistości mrożą krew w żyłach. Tutaj autor połączył kilka wątków, więc jest ciekawie i różnorodnie. Bohater udaje się do Naddniestrza, gdzie ma przeprowadzić sekcję zwłok dwóch zaginionych mężczyzn. Musi odpowiedzieć, czy to rzeczywiście resztki ich ciał. Zostaje uwikłany w polityczne rozgrywki i by przeżyć musi uciekać. Z trudem udaje mu się ocaleć. Jednocześnie w tym samym czasie ktoś porywa i morduje młode kobiety. Choć bohater jest w Naddniestrzu, ta sprawa nie daje mu spokoju.

W efekcie jesteśmy świadkami morderstw, tortur i paskudnych sytuacji. Miałam takie momenty, że musiałam przestawać czytać. Niektóre sceny były dla mnie już zbyt mocne. Tutaj nie ma tabu, są za to bardzo konkretne i brutalne opisy. To thriller z krwi i kości, polecam.

Książka , historia w niej zawarta nie wciągnęła mnie. Heroiczne wyczyny bohatera brzmiały tak realnie jak wyczyny Jackie Chana w filmach. Połączenie dwóch różnych spraw fajnie gdyby tylko zabieg ten był dobrze zrobiony. Rozwiązanie sprawy dziewczyny w mojej ocenie bardzo żle poprowadzone, bo od czapy mówiąc kolokwialnie.

Niezwykle polecam wszystkim! Doskonała seria :)

Niezwykle polecam wszystkim! Doskonała seria :)

Do połowy jest naprawdę świetnie, wiązane wątki zapowiadają bardzo wiele.... a na końcu jakby zabrakło cierpliwości. Zakończenie po prostu rozczarowuje, przede wszystkim brakiem jakiegokolwiek połączenia z tak dobrze rysowaną historią. Poczucie machnięvia końcówki "na szybko" zdjęło jedną gwiazdkę z mojej oceny.

Zdecydowanie i jedynie 4/10.
Autor ogromną dawką okrucieństwa, stara się przykryć niedostatki głównego bohatera (jego przesuperowość, która wbrew pozorom utrudnia jego polubienie).

Raczej nie dla mnie.

Zdecydowanie i jedynie 4/10.

Raczej nie dla mnie.

Miejscami drastyczne, ale trzyma w napięciu. Opartą na faktach powieść czyta się jak książkę przygodową.

Tak intrygująco się zaczęło! A potem tylko absurd, irytacja i głębokie rozczarowanie.

Wypożyczyć, zdać, zapomnieć.. 3 miechy męczyłam...

Wypożyczyć, zdać, zapomnieć.. 3 miechy męczyłam...

Książka opowiada trzy różne historie. Tortury, gwałty, nastraszanie psychiczne oraz fizyczne to książka nie dla osób o słabych nerwach.
Historie opowiadane na faktach ale zakończenia historii trochę moim zdaniem naciągane. Ktoś kto wierzy w przeczucie intuicje itd to na pewno się spodoba mi niekoniecznie.

• Thriller/sensacja/kryminał
  • Michael Tsokos