rozwińzwiń

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Kiedy ofiara staje się oprawcą

680 276 59

Trzymająca w napięciu, wciągająca, nie mogłam się od niej oderwać. Przeczytałam niemal jednym tchem. Bardzo dobra książka, ale nie bez „ale”. W pewnym momencie przestała być aż tak zaskakująca.

Niemiecki autor, znany z tego,
że lubi epatować okrucieństwem. Tym razem ponoć dwaj autorzy, ale drugi to raczej konsultant z dziedziny medycyny sądowej. Daję aż 4 gwiazdki, bo Fitzek ma specyficzne poczucie humoru, a w jego opowieściach pobrzmiewają echa niemieckiego ekspresjonizmu. Niestety również niemieckiego sadyzmu. To drugie moje podejście do tej prozy, równie nieudane, co pierwsze.

Niemiecki autor, znany z tego,

– Znalazłaś? – usłyszała głos mężczyzny, który był jakby zdecydowanie bliżej. Oddalony od niej o jeden skok.
Od tej chwili wszystko potoczyło się błyskawicznie.
Fiona zignorowała lateksowe rękawiczki, jej własne muszą wystarczyć.
Potem sięgnęła pod siedzenie. Pistolet był dokładnie tam, gdzie powiedział Sandro. Naładowany i odbezpieczony.
Podniosła lufę, zmrużyła prawe oko i strzeliła mężczyźnie w twarz.

Od tej chwili wszystko potoczyło się błyskawicznie.
Fiona zignorowała lateksowe rękawiczki, jej własne muszą wystarczyć.
Podniosła lufę, zmrużyła prawe oko...

Thriller psychologiczny po którym miałam zwatpic czy kiedykolwiek czytałam dobra książkę w tym gatunku? Myślę, że ktoś to napisał tylko i wyłącznie, aby przykuć uwagę czytelnika. Dawno nie czytałam tak nudnej książki, w której akcja przeciągała się w nieskończoność. Momentami wręcz była nudna. Takie lanie wody o niczym. Jedyny plus to realistyczne opisy ciał, ich rozkładu itp., ale resztę można przekartkować bo i tak się nie zgubisz. Nie polecam.

Fitzek jak zwykle rzuca nas na głęboką wodę. Fabuła jest zagmatwana, jednak z każdą kolejną stroną, zaczyna się to łączyć w całość. W porównaniu do innych książek tego autora, w tym przypadku nie miałem wielkiego zaskoczenia na ostatnich stronach, ponieważ można je było wcześniej wywnioskować.
Na pewno nie jest to thriller dla każdego, ponieważ jest mało realny. Mimo to osoby, które spotkały się już wcześniej z twórczością Fitzka nie powinny być rozczarowane.

Nie zgadzam się z większością opinii i tak wysoką średnią. Fabuła jest momentami po prostu głupia, postacie słabo rozwinięte (poza ojcem). Dużo jest naciąganych sytuacji, dziwnych zwrotów akcji (niezbyt zaskakujących, swoją drogą jest ich zbyt wiele). Pomysł na książkę przewijał się już dziesiątki (jak nie setki) razy. Duże rozczarowanie.

"Odcięci" autorstwa Sebastiana Fitzka i Michaela Tsokosa to psychologiczny thriller, który obiecuje wciągającą i mrożącą krew w żyłach historię.

"Odcięci" to opowieść o serii makabrycznych morderstw, które przerażają mieszkańców Berlina. Główny bohater, Paul Herzfeld, jest patologiem, który odkrywa w zwłokach jednej z ofiar listę telefonów ukrytych w jej ciele. Paul zdaje sobie sprawę, że jest to wiadomość od mordercy i zaczyna ścigać go, z pomocą młodej reporterki.

Autorzy starają się stworzyć mroczny i intrygujący thriller, który skupia się na napięciu i szokujących zwrotach akcji. Opisy morderstw są obrazowe i niekiedy przerażające, co może przyciągnąć uwagę miłośników tego gatunku literatury.

Niestety, pomimo obiecującej koncepcji, "Odcięci" nie spełnia w pełni swojego potencjału. Fabuła często sprawia wrażenie przekombinowanej i zbyt skomplikowanej, co utrudnia czytelnikowi pełne zrozumienie wydarzeń. Postacie są słabo rozwinięte i trudno się z nimi identyfikować, co wpływa na emocjonalne zaangażowanie czytelnika.

Ponadto, niektóre wątki mogą wydawać się nierealistyczne lub niekonsekwentne, co prowadzi do pewnego rozczarowania. Ostatecznie, pomimo niektórych zaskakujących momentów i scen akcji, "Odcięci" nie trzymają czytelnika w pełnym napięciu przez całą lekturę.

Podsumowując, "Odcięci" to thriller z interesującym pomysłem, ale wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Mimo obecności napięcia i pewnych momentów szoku fabuła i postacie nie są wystarczająco rozwinięte, a niektóre wątki są trudne do uwierzenia. Oceniam tę książkę na 3/10 i polecam ją głównie fanom gatunku, którzy są w stanie zignorować pewne niedociągnięcia i skupić się na atmosferze grozy.

Bardzo przyjemna lektura na zimowe/jesienne dni.
Nie ma zbędnego przeciągania wątków czy rozwlekłych opisów przyrody, które czasem się pojawiają w lekturach tego gatunku.

Polecam.

Warto poświęcić jej czas.

Bardzo przyjemna lektura na zimowe/jesienne dni.

Polecam.

Warto poświęcić jej czas.

Bardzo dobra książka. Trzymająca w napięciu, czyta się jednym tchem. Polecam.

Bardzo dobra książka. Trzymająca w napięciu, czyta się jednym tchem. Polecam.

Polecam. Naprawdę warto

Polecam. Naprawdę warto