Odcięci

kryminał, sensacja, thriller
Barbara Tarnas
literatura niemiecka Barbara Tarnas thriller psychologiczny

Oficjalne recenzje i

Kiedy ofiara staje się oprawcą

[ 14 ] Link do recenzji

Mroczne krwiste opisy.
Polecam wszystkim którzy lubią takie klimaty
Książkę przeczytałam w ekspresowym czasie. Jest też małe ale.. może liczyłam na więcej.

Mocna, wciągająca fabuła i mrożące krew w żyłach opisy. Ale nie to jest tutaj najważniejsze.... System.... Ten niesprawiedliwy system.... Jak daleko może posunąć się człowiek, który stracił wszystko i ma poczucia, że system go zdradził. Czy naprawdę większą zbrodnią jest oszustwo podatkowe niż gwałcenie i znęcanie się nad dzieckiem?
Obraz zwraca uwagę na problem...

Pierwsza połowa książki zapowiadała się optymistycznie, natomiast potem coś jakoś się rozjechało. Ostatecznie, mogę powiedzieć że książka jest dobra, ale nie powala

Ogólnie nie moje klimaty, ale dostałam ją od koleżanki, która stwierdziła, że koniecznie muszę przeczytać :) Książka momentami bardzo wciąga, ale tak jak wspomniałam nie są to moje klimaty i nie przepadam za kryminałami. Podobało mi się to, że w pewnym sensie zakończyła się happy endem.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dobra. Mocna. Akcja zwarta i szybka jak w dobrym filmie. Tylko zakończenie jakieś takie... Autor bardzo chciał zawrzeć w treści przekaz i to faktycznie mu się udało, aż do ostatniej strony. Ale nie zepsuło to odbioru całości, czyli bardzo dobrego psychologicznego kawałka thrilleru :)

Fitzka uwielbiam za to, że w jego książkach nie ma miejsca na nudę. Czyta się je w dwa wieczory i nie sposób się od nich oderwać. Tak też było i w tym przypadku. Bardzo dobry thriller medyczny. Polecam.

Kolejne spotkanie z Fitzkiem, tym razem w duecie i to chyba jedna z lepszych jego książek.
Świetna fabuła, akcja dobrze skonstruowana, nie nudzi. Dużo medycznych ciekawostek i faktycznie można się poczuć jakby samemu trzymało się skalpel.
Zdecydowanie godna polecenia.

Świetnie napisany thriller. Trzyma w napięciu od samego początku. Ojciec, który musi zmierzyć się z przeszłością, aby uratować córkę i malarka, który odcięta na opuszczonej wyspie musi mu w tym pomóc.

Nie jestem fanką tego rodzaju thrillerów - bardzo drobiazgowe przedstawienie różnego rodzaju fizjologicznych szczegółów typu: sekcja zwłok, czy obrażenia ofiar, ale w przypadku tego autora broni go bardzo dobrze skonstruowana akcja i duże umiejętności literackie. Nie można się oderwać (jeżeli już opanujemy odruchy obrzydzenia).

Pozycja godna polecenia, jednak po wybitnym Pasażerze 23.... Pozostaje niedosyt...

Dyskusje

1 130