Odcięci

2016-11-08
Barbara Tarnas
literatura niemiecka Barbara Tarnas thriller psychologiczny

Oficjalne recenzje i

Kiedy ofiara staje się oprawcą

Link do recenzji

500 270 59

Kolejna książka Fitzka na koncie, tym razem jednak rozczarowanie. Z każdym dziełem Autor coraz bardziej odlatuje w surrealizm. W Odciętych cały szkielet fabularny jest abstrakcyjny, przez co nie angażuje czytelnika. Czytasz to jak film klasy B, gdzie realizm i motywy bohaterów są tylko tłem dla zwrotów akcji i wszędobylskich zaskakujek.
Problem polega na tym, że choćby...

Po namowach pana z biblioteki, zdecydowałam się wypożyczyć ten "fenomen", który miał mnie wciągnąć od pierwszych przeczytanych stron i wywrzeć duże wrażenie po przeczytaniu całości. Czy tak się jednak stało ? Czy książka, która była tak polecana faktycznie jest tak niesamowita ?

Jestem fanką thrillerów, powieści akcji, kryminałów. Toteż po tylu pozytywnych opiniach...

Czytanie takich książek należy traktować na pół poważnie. Czysta rozrywka. I z taką nadzieją przystąpiłem do lektury.
Niestety w połowie rozpoczyna się festiwal głupoty i niedorzeczności.
Ale przy dokonaniach Mroza to i tak wysoki poziom

Świetny i mocny thriller który zapada w pamięć niczym ostrze noża sekcyjnego w zwłoki. Książka raczej dla ludzi o mocnych nerwach. Autor pokazuje w niej jak wiele zła dzieje się z powodu słabego systemu karno sadowniczego.

To już kolejna pozycja Fitzka, którą poznałam i po raz kolejny się nie zawiodłam. Rewelacyjny, ale i przerażający thriller, od którego nie sposób się oderwać. To chyba jedna z lepszych tego typu książek. Mamy bardzo, ale to bardzo złożoną fabułę, dużo pozornie niepowiązanych wątków i bohaterów, których byśmy się nie spodziewali. Jeśli szukasz czegoś, co Cię wciśnie w fotel,...

Rewelacyjna, jak wszystkie książki Titzeka. Polecam.

Średnia

1. Zaskoczenie- tu zawsze można liczyć na autora.
2. Drastyczność- nie chce się wierzyć, że dochodzi do tak brutalnych i przerażających czynów, a system sądownictwa jest taki łagodny.
3. Skłonność do uogólnień- wysuwa się wniosek, że niesprawiedliwe wyroki to norma, ale uogólnienia pociągają za sobą niebezpieczeństwa, koniecznie trzeba brać na nie poprawkę.
4....

Nie zawiodłam się. Książkę czyta się jednym tchem. Nic nie jest takie jakie się wydaje na pierwszy rzut oka - jak zawsze.

Taki o, zwykły kryminał, nic specjalnego, aczkolwiek czytało się całkiem nieźle, szybko - pochłonięta w jeden wieczór.
Plus za to, że do końca została utrzymana niepewność co do pewnych kwestii i ostatecznie wszystko zostało wyjaśnione.