Koloryty Azji

Wydawnictwo: Akot - Andrzej Kotnowski
albumy
malena

Album Andrzeja Kotnowskiego przypomina nam, że Azja to kolebka wszystkich wielkich religii świata ukształtowanych przez najstarsze cywilizacje ludzkości. To z tego kontynentu wywodzą się trzy religie Agrahamowe: judaizm, chrześcijaństwo i islam. To tu od 6 000 lat kształtowały się wierzenia hinduistyczne, a 2 600 lat temu zaczął swe nauki Budda. Tu powstały religie dalekiego Wschodu: chiński taoizm, konfucjanizm i japoński szintoizm.

Zaproponowaną nam podróż fotograficzną rozpoczynamy od najbliższego nam kręgu judeochrześcijańskiego. Kolejne zdjęcia dotycząca krajów islamu: Jemenu, Iranu, Uzbekistanu i Pakistaniu, Podążając dalej na wschód historycznym Jedwabnym Szlakiem, docieramy do obszarów kultury hinduistycznej i buddyjskiej. W Chinach oglądamy m.in. klasztory buddyjskie a w Indonezji spotykamy wyznawców buddyzmu i hinduizmu. Na koniec docieramy do Japonii.

Niecodzienny poziom fotografii, ciekawa dygresyjno-opisowa poezja, bardzo wysoki poziom edytorski pozwalają rekomendować album czytelnikowi zainteresowanemu odległymi krajami i kulturami.

źródło opisu: Wydawnictwo Akot, 2009

źródło okładki: Wydawnictwo Akot, 2009