Klucz

Iza Iwan Wydawnictwo: Ridero kryminał, sensacja, thriller
Ridero
2017-03-10
2017-03-10

Przyznam, że książka ta mnie zaskoczyła i to bardzo pozytywnie. Po pierwsze pióro autorki jest po prostu świetne, zdecydowanie jest ono przyjemne w odbiorze, co pozwala na łatwe zagłębienie się w lekturze. Fabuła zaciekawia do tego stopnia, że książkę można przeczytać w ciągu kilku godzin. Nie jest jakość mocno skomplikowana, choć bywały w niej takie momenty gdzie dałam się wpuścić w maliny. Główni bohaterowie skonstruowani bardzo dobrze, zwłaszcza postać mecenasa Madejskiego, która zdecydowanie wyróżnia się na tle innych postaci. Autorka dużą uwagę poświęca właśnie jego postaci, przez co mam wrażenie inni bohaterowie wydają się być dodatkiem. Julia za to intuicyjnie od początku wydawała mi się osobą niewinną w sprawie o zarzucane jej morderstwo. Mimo wszystko od początku książki do samego jej końca wypadała blado przy mecenasie Madejskim ale upływem stron relacja między Julią a Arturem przerodziła się w naprawdę ciekawy wątek.

Wybór adwokata nie wydaje się być przypadkowy. Mecenas Artur Madejski dopiero co wygrał głośny, medialny proces. Julia Brańska natomiast musi ukrywać się wraz ze swoją córeczką, po tym jak rozesłany został za nią list gończy. W jej garażu znaleziono ciało byłego męża Julii, dowody wydają się być oczywiste. Kto inny zatem mógłby podjąć się skutecznej obrony?
Świetna, przemyślana w najdrobniejszych szczegółach fabuła. Autorka stopniowo ujawnia nam fakty, ale również skutecznie manipuluje informacjami, by swojego czytelnika zwieść na manowce. A zakończenie? No cóż, wbija w fotel... tego się kompletnie nie spodziewałam...
Podobały mi się kreacje bohaterów. Artur Madejski jest człowiekiem niemal idealnym, ale w takim pozytywnym tego słowa znaczeniu. Również Julia, od pierwszej chwili wzbudza sympatię.
Książka wciąga niesamowicie. To genialny debiut i bardzo dobry kryminał!

Świetna,...

Artur Madejski, po wygraniu głośnej, medialnej sprawy, staje się bardzo rozchwytywanym i rozpoznawalnym adwokatem. Pewnie dlatego to właśnie jego wybiera do swojej obrony Julia Brańska. Kobieta jest oskarżona o zabójstwo byłego męża. Dowody dość mocno ją obciążają, świadkowie również wskazują na jej winę. Na domiar złego Julia nie ma zamiaru stawić się przed wymiarem sprawiedliwości. Razem ze swoją córeczką ukrywa się w małym domku w Bieszczadach. Artur początkowo sceptyczny, postanawia podjąć się jej obrony. W świetle coraz to nowych informacji oraz faktów przedstawianych przez Julię, adwokat coraz bardziej przekonuje się o niewinności swojej klientki. Czy Madejski zdoła dowieźć niewinności Julii i znaleźć prawdziwego sprawcę tego okrutnego morderstwa?

I co myślicie? Ciekawa historia? Zdecydowanie tak! A jeśli dodamy do tego niesztampowe zakończenie, to przepis na naprawdę udaną książkę gotowy!
Autorka miała bardzo fajny pomysł na fabułę, którą zgrabnie i w przemyślany sposób poprowadziła. Książkę czyta się szybko, a styl autorki jest bardzo przyjemny. Główna bohaterka jest bardzo ciekawą postacią i od początku wzbudza sympatię czytelnika. Jedyny drobny minusik, o jakim chciałabym wspomnieć, to trochę zbyt melancholijne przemyślenia adwokata, które na początku odrobinę mnie denerwowały. Może dlatego, że ów bohater nie wpisywał się w mój obraz mężczyzny idealnego 🙈 aczkolwiek gdyby przyszło mi szukać prawnika, to ten z książki byłby idealny.

Podsumowując, "Klucz" to książka, którą mogę Wam z czystym sumieniem polecić. Ciekawa fabuła, interesujące postacie, a zakończenie... No gwarantuję, że nie odgadniecie co tam się nawyprawiało :)

Klucz to kryminał autorki Izy Iwan, w którym główny bohater Artur Madejski doznaje metamorfozy życia codziennego. Poznaje klientkę Julię, pod której urokiem daje się omotać
i doprowadzić do mętliku i wielkiego zamieszania. O mały włos, a straciłby na swojej reputacji. Mamy pokazany obraz zakochanego adwokata, który nie myśli logicznie, jeśli chodzi o rozwikłanie tajemniczej śmierci męża Julii. Artur będzie narażony na wielkie niebezpieczeństwa. Czy uda mu się wyjść cało z opresji? Czy jego przyjaciel Dawid mu pomoże?Poznajemy kobietę, która jest niezłą manipulantką i owija sobie mężczyzn wokół palca. To wyrachowana, inteligentna, piękna i seksowna piękność, która realizuje swoje zadania krok po kroku. Ten kryminał nie porwał mnie. Brakowało mi w nim tajemnic
i zagadek. Fabuła wydaje się oczywista. Wiele uwagi skupiono na życiu osobistym
i zawodowym mecenasa. Skupiono się na refleksjach adwokata. Powinno być więcej tajemnic i zagadek związanych z zabójstwem męża Julii. Przede wszystkim brakowało mi
w tym kryminale napięcia i zagadkowej fabuły, która stanowiłaby rozwiązanie tajemniczych
i owianych zgrozą zagadek.

Kamilla Kalinowska

🖍 Mecenas Artur Madejski wznosi się na wyżyny sławy, ostatnio jest wszędzie rozpoznawalny, e- maile z propozycjami nowych spraw spływają strumieniami. Jedna z tych wiadomości przykuwa jego uwagę. To Julia..piszę do niego o pomoc.
Mecenas się wacha ale jest tak zaintrygowany,że bierze tą sprawę. Jego wizerunek jest zagrożony ponieważ nazbyt spoufala się z klientką. Julia ukrywa się wraz z córką w małym domku. Uciekła zaraz po tym jak w jej garażu zostały odkryte zwłoki jej byłego męża. Czy Julia go zabiła? A może to Sylwia partnerka jej ex,czycha na majątek i jej małą córeczkę?
Książkę czytałam z ogromnym zaciekawieniem.
Cały czas się w niej coś dzieje I czytelnik się nie nudzi. Podobalo mi się nietypowe zamiłowanie Julii do mechaniki;) Artur mocno się zaangażował w odkrycie mordercy a piękne oczy młodej kobiety przysłoniły mu cały świat. Autorka doskonale zbudowała intrygę i sprytnie manipuluje czytelnikiem. Bohaterowie są bardzo realistycznie wykreowani. " KLUCZ " do doskonały budujący napiecie kryminał. Otoczenie gór i Bieszczad dodało tajemniczości i złowrogiej atmosfery. Z jednej strony sielanka, a z drugiej czai się zło . Genialna opowieść, zagadka morderstwa z wątkiem miłosnym. Jeśli chodzi o zakończenie ,to w życiu bym się takiego nie spodziewała. To zrobiło na mnie wrażenie i byłam na 100% usatysfakcjonowana.Bardzo polecam przeczytać tą historię 🔥🔥🔥

Dziękuję autorce za specjalny wydruk książki.
Normalnie możecie ją przeczytać jako e-book❤️

Fajna książka. Przeczytałam w jeden dzień. Zakończenie niespodziewane.

Fajna książka. Przeczytałam w jeden dzień. Zakończenie niespodziewane.

Dzisiaj zabieram was w literacką podróż w Bieszczady. Sama bardzo lubię góry, jednak w te okolice jeszcze nie dojechałam. Za to ukryła się tam bohaterka książki „klucz”, oskarżona o zabójstwo.

W garażu Julii zostają odnalezione zwłoki mężczyzny, który zginął od jednego uderzenia w głowę. Podejrzana staje się właśnie kobieta. Razem z córką ucieka w Bieszczady. O pomoc w udowodnieniu swojej niewinności prosi Mecenasa Artura Madejskiego, który zasłynął niedawno w medialnej sprawie. Czy uda mu się wybronić swoją klientkę?

To moje pierwsze spotkanie z piórem Izy Iwan. Moja niezawodna @milbookove bardzo ją polecała i to zdecydowanie skusiło mnie do przeczytania tej pozycji.

Autorka ma bardzo przyjemne pióro. Przy poznawaniu nowych autorów mam zawsze problem z tym, że będę czytać wypracowanie na polski. Tutaj tego nie było. Już od pierwszej strony zostałam zaciekawiona na tyle, że nie chciałam odłożyć lektury na bok. Jednak zabrałam się za nią na tyle późno, że sen wygrał. Kolejnego dnia nie mogłam przejść obojętnie obok tego tytułu i dokończyłam czytanie i wiecie co? Nie tego się spodziewałam.

To, że Julka była niewinna, założyłam już od początku. Po pewnej rozmowie telefonicznej miałam swojego podejrzanego. Zaczęłam doszukiwać się różnych ukrytych intencji i wierzcie mi, były takie. Wszystkie znaki na niebie wskazywały na tę osobę. I tutaj kolejne zaskoczenie. Iza sprytnie robi wodę z mózgu swojemu czytelnikowi, manipuluje faktami, żeby później rzucić bombę. Czy spodziewałam się takiego czegoś? Nie! Nawet przez moment nie przeszło mi to przez myśl. Jak dla mnie jest to ogromny plus. Doceniam autorów, którzy potrafią wyprowadzić mnie w las, a to zdarza się niezwykle rzadko.

Warto zwrócić także uwagę na relację, jaka rozwinęła się pomiędzy Arturem a Julką. Jest ciekawie, bez zbędnych fajerwerek, jednak jest na tyle przyciągająco, że im kibicowałam.

Ogromnie polecam!

Bardzo dobra książka .Nieoczekiwane zakończenie

Bardzo dobra książka .Nieoczekiwane zakończenie

Swietna ksiazka, nie mozna sie oderwac, przeczytałam jednym tchem. Goraco polecam!

Książka krótka, na jeden wieczór, ale bardzo dobrze się czytało. Ciekawa i zaskakująca.

• Ebooki
  • Thriller/sensacja/kryminał