Wspomnienia mego życia i pracy

Wydawnictwo: Klinika Języka
Marcin

Ksiądz Wacław Bliziński był postacią niezwykłą. Postawiony wobec wyzwań nie tylko misyjnych, ale także ekonomicznych, stworzył z podupadającej wioski Lisków niedaleko Kalisza, ośrodek spółdzielczości i oświaty, emanujący na całe województwo i na cały kraj. Dziś dzieło księdza Blizińskiego jest całkowicie zapomniane. Pamiętają o nim w Liskowie, ale w Polsce nikt nie wie kim był i jak działał ten człowiek. Napisany jego ręką tom wspomnień, poprzedzony jest wstępem kardynała Stefana Wyszyńskiego.

źródło opisu: http://coryllus.pl/products-page/books/wspomnienia-mego-zycia-i-pracy/

źródło okładki: http://coryllus.pl/products-page/books/wspomnienia-mego-zycia-i-pracy/

rotmistrz | 2017-10-29
Przeczytana: 29 października 2017