Superman: The Death of Superman
superman, doomsday
komiksy
MuMin84

Historia, która przykuła uwagę dziennikarzy, a jej wpływ na czytelników i świat komiksu jest odczuwalny do dziś. Śmierć Supermana odpowiada o walce z monstrum, które ze względu na swoje czyny szybko zyskuje pseudonim Doomsday. Kiedy tajemnicza istota pokonuje Ligę Sprawiedliwości, Superman musi stanąć do najcięższej walki, aby ochronić ukochane Metropolis.

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: Własne

Dorian_LC | 2017-10-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy, 2017
Przeczytana: 19 października 2017

DOOMSDAY!

6,5

Superman: Śmierć Supermana, zbiór komiksów wydawanych na przełomie 1992/1993 roku, autorstwa Amerykańskich pisarzy komiksów: Dana Jurgensa (m.in.: "Aquaman", "Batman", czy "JLA"), Jerry'ego Ordway'a (m.in.: "Green Lantern", "Shazam", "Wonder Woman"), Rogera Sterna (m.in.: "The Amazing Spider-Man", "The Avengers", czy "Captain America") oraz Louise Somonson (m.in. powieść "Batman: Rycerz z Gotham City").

"Śmierć Supermana" to opowieść o lojalności, oddaniu, przyjaźni... wszystkich wartości, za które warto oddać życie. Tym bardziej, jeśli robi się to w starciu z bezkompromisowym, czystym złem. Fabuła jest niczym lawina śniegu i choć z góry wiadomo, jaki będzie jej finał, to i tak nie można oderwać od niej oczu.

Superman ma wachlarz imponujących wrogów, z tego (Lex Luthor) i nie z tego świata (Generał Zod). Tymczasem poległ w walce z Doomsday'em; monstrum stanowiącym nieudany eksperyment naukowy z Kryptona, więzionym przez tysiąclecia, utożsamiającym nienawiść,...

The_5nake | 2017-09-04
Przeczytana: 04 września 2017

Klasyk nad klasyki, najbardziej znana historia z Supermanem (poza originem oczywiście). Treść i pomysł był tak rewolucyjny i szokujący, że poczta amerykańska wydała nawet serię limitowanych znaczków pocztowych, które miały uczcić ten zeszyt. A jak jest z odbiorem 'Śmierci Supermana'? Szału nie ma, ale znać trzeba.
Przez większą część komiksu Doomsday, który nie wiadomo skąd się wziął, czym jest i czego chce, chodzi od miasta do miasta i niszczy wszystko na swojej drodze. Liga sprawiedliwych, która notabene składa się tutaj z mało znanych członków (nie ma Batmana, Flasha czy Wonder Woman) zostaje po drodze całkowicie rozbita i cała nadzieja w Człowieku ze stali. Walka kończy się pokonaniem potwora i śmiercią głównego bohatera.
Fabuła komiksu jest debilnie prosta, postaci pojawiające się w historii są nieznane dla mniej oczytanych czytelników. Dla mnie największym minusem są poboczne i całkowicie zbędne wątki, które do tego nie są wyjaśnione.
Dla fanów komiksów jest to pozycja...

Joyofcomunism | 2017-10-23
Przeczytana: 22 października 2017

Klasyczna już historia z supermanem w roli głównej. Mocny klimat komiksów z lat dziewięćdziesiątych który wg. mnie niestety nie jest ponadczasowy. Niektóre panele pozostają jednak kultowe. Minusem historii jest moment w którym kończy się album. Oczywiście tytuł daje to do zrozumienia jednak historia mogła by mieć nieco bardziej optymistyczny finał rozciągając się trochę na późniejsze wydarzenia wydarzenia

Piotr | 2017-07-25
Na półkach: Przeczytane, Komiksy, WKKDC

Prawdopodobnie najbardziej znana historia z Supermanem. Klasyk nad klasyki. Historia tak ważna, że nawet informowano o niej w telewizji. Jeden z tych komiksów, których wstyd nie znać.

Od razu trzeba zaznaczyć, że to nie jest bardzo skomplikowana historia. Przez 90% komiksu Doomsday niczym Hulk niszczy wszystko na swojej drodze, kopie tyłki Lidze Sprawiedliwości, bije się z Supermanem a na koniec go zabija. To dosłownie wszystko. Komiks się kończy pokonaniem stwora i śmiercią Supermana. Umiera i... komiks się urywa (mam nadzieję, że ten jakże niespodziewany spoiler mi darujecie). Można więc powiedzieć, że historia jest wręcz durna bo całość to jedna wielka i długa bitwa. Ale za to jaka widowiskowa! To coś co aż się prosi o adaptację filmową (nie, nie taką jak w Batman v Superman. Bardzo nie).

Komiks ma bolączki. Oprócz tego, że jest do bólu prosty, brak tu nam kontekstu dla niektórych postaci i wydarzeń. Nie wiadomo o co chodzi z podziemnymi stworami bo są dokończeniem wątku z...

Nightwolf | 2017-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2017