Superman: Last Son of Krypton
komiksy
Rebe

Ostatni Syn Kryptona Pierwotnie opublikowano w zeszytach ACTION COMICS #844-846, 851, ACTION COMICS ANNUAL #11 i SUPERMAN ANNUAL #13, grudzień 2006 roku - lipiec 2008 roku. Superman z niedowierzaniem odkrywa, że w Metropolis wylądował pojazd z Kryptona. W jego wnętrzu znaleziony zostaje kryptonijski chłopiec, dysponujący takimi mocami jak Superman. Człowiek ze Stali postanawia chronić dziecko...

Ostatni Syn Kryptona

Superman z niedowierzaniem odkrywa, że w Metropolis wylądował pojazd z Kryptona. W jego wnętrzu znaleziony zostaje kryptonijski chłopiec, dysponujący takimi mocami jak Superman. Człowiek ze Stali postanawia chronić dziecko i wychować je, ale władze są zaniepokojone. Nikt nie potrafi odpowiedzieć na pytanie, skąd wzięła się ta potężna istota.

Zeszyt SUPERMAN #1
Pierwsze wydanie w lipcu 1939 roku.

Pierwszy zeszyt serii o Supermanie zawiera rozbudowaną opowieść o jego początkach i ukazuje, jak Clark został dziennikarzem.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: Własne

Wkp | 2017-01-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 27 stycznia 2017

NOWY SYN KRYPTONA

Dwunasty tom kolekcji WKKDC zabiera nas w bardzo sentymentalną podróż do świata Supermana. Z jednej strony otrzymujemy ciekawą opowieść, w której pod opiekę Człowieka ze stali trafia dziecko o identycznych mocach, najwyraźniej pochodzące z Kryptona, z drugiej nad fabułą współpracował twórca kinowych adaptacji przygód naszego herosa, nasycając ją odwołaniami do drugiego filmu. Do tego dochodzą dodatki – przedruki genezy powstania bohatera z czerwonym „S” na piersi pochodzące zarówno z „Action Comics #1” jak również „Superman #1”. Czyli to, co miłośnicy komiksów lubią najbardziej.

Całość recenzji na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2017/01/27/superman-ostatni-syn-kryptona-geoff-johns-richard-donner-kurt-busiek-fabian-nicieza-jerry-siegel-adam-kubert-renato-guedes-i-joe-shuster/

Dorian_LC | 2017-02-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy, 2017
Przeczytana: 14 lutego 2017

CZŁOWIEK ZE STALI

9,5

Superman: Ostatni Syn Kryptona, to zbiór wydawany w latach 2006-2008, a fabułę stworzyli Geoff Johns scenarzysta komiksowy (m.in. cykl "Batman", czy "Green Lantern"), a także telewizyjny (m.in. "Smallville" 2001-2011) oraz reżyser Richard Donner (m.in."Lethal Weapon/Zabójcza broń" 1987r., "Assassins/Zabójcy" 1995r., czy "Conspiracy Theory/Teoria spisku" 1997r.).

Powrót do korzeni. Wydanie poprzedza geneza Człowieka ze Stali przedstawiająca zasadnicze różnice pomiędzy Kryptonijczykiem, a przeciętnym człowiekiem.
Znakomite połączenie codzienności z sciene-fiction. Superman w odróżnieniu od innych superbohaterów nie staje się herosem, on nim jest, a Clark Kent to ludzkie alter-ego, dzięki któremu może ukrywać swoją prawdziwą tożsamość. Fabuła to trzymająca równy poziom przeplatanka codziennych wyborów z ciężarem bycia przybyszem z innej planety: odwiedziny u przybranych rodziców w Kansas/walka z Bizarro w Metropolis, spacer z ukochaną i planowanie...

Rebe | 2017-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2017

Mimo iż nie jestem wielkim fanem "Harcerzyka" to komiks uważam za godny polecenia. To poruszająca historia opowiadająca o pochodzeniu Człowieka ze Stali, jego stosunku do człowieczeństwa i o tym co czyni go bohaterem. Rysunki natomiast każdemu powinny przypaść do gustu.

Ulubiony dialog:
Clark: Gdzie dokumenty? Batman wszystko rozpisał.
Christopher: Batman?
Lois: To ktoś, kogo nie poznasz do szesnastego roku życia.
Clark: Batman jest najlepszy w podrabianiu dokumentów.Dla Wonder Woman stworzył tajną tożsamość,w którą uwierzył nawet departament do spraw metaludzi.
Christopher:Wonder Woman?
Lois: Nie poznasz jej przed osiemnastką.
:D

AliEns00 | 2017-02-07
Przeczytana: 01 lutego 2017

Pierwszy album skupiający się jedynie na Człowiek ze Stali w kolekcji WKKDC. Mimo uznanych nazwisk odpowiadających za powstanie tej historii, odczułem spory zawód.
Połączenie sił topowego twórcy ze stajni DC oraz reżysera klasycznych filmów o Supermanie miało przynieść interesujący efekt. Wprawdzie czuć klimat filmów Donnera, zwłaszcza w prologu, to niestety opowieść o pojawieniu się młodego Kryptończyka została poprowadzona po łebkach i rozwija się zbyt szybko, co nie pozwala się zaangażować, a tym bardziej uwierzyć w reakcje i uczucia Supka. Podobnie dzieje się ze Strefą Widmo, której wątek zostaje przedstawiony w zasadzie na dwóch stronach a Clark wydostaje się z niej niczym z przypadkowego zamknięcia w kiosku z gazetami.
Warstwa wizualna jest na średnim poziomie, niezłe tła na których bardzo kontrastowo przedstawieni są bohaterowie, narysowani często w niechlujny sposób. Adam zawsze był tym słabszym z braci, jednak wiele jego prac prezentuje się zdecydowanie korzystniej.
Całość...

Piotr | 2017-03-11
Na półkach: Przeczytane, Komiksy, WKKDC

W końcu po dwunastu tomach kolekcji mamy komiks z Supermanem. Wiecie - pierwszego superbohatera DC i ikony całego ich komiksowego uniwersum. Wstyd, że nawet Green Arrow dostał swój komiks wcześniej.

Przechodząc jednak do samego albumu, główny komiks - "Ostatni syn Kryptona" jest bardzo typową i prostą historią superbohaterską ale poprowadzoną bardzo dobrze. Nie ma nielogiczności w fabule, dostajemy wszystko co moglibyśmy oczekiwać i ogólnie - dobrze się to czyta. Można się jedyny doczepić, że niektóre historie są wprowadzone bardzo szybko i nie mamy dłuższych opisów np. Strefy Widmo czy Zoda. Byłoby to ciekawe, ale jest to tylko czepianie się. Do fabuły tego komiksu nie jest to konieczne, a braki nie są w ogóle zauważalne.

Całość zdobią piękne rysunki. W szczególności dobrze wypadają tła. Jedyne do czego mogę się doczepić w warstwie estetycznej to fakt, że komiks dosyć często rozciąga rysunki na dwie strony. Dopóki się do tego nie przyzwyczaiłem - gubiłem się w kolejności kadrów....

Johnny_Malini | 2017-03-25
Przeczytana: 21 marca 2017

Komiks dobrze narysowany, gruba i ostra kreska, ale wygląda to w porządku. Jedynie na niektórych planszach widać spory kontrast pomiędzy postaciami a dość realistycznym tłem, co wygląda trochę sztucznie, jakby zostały tam one wklejone. Ale tak bardzo to nie przeszkadza.

Historia również wypada nieźle, o dziwo, bo nigdy jakoś Supermana nie lubiłem. Począwszy od kontrowersyjnego stroju i fryzury z loczkiem, poprzez te jego wszystkie nadludzkie moce, przez które wydawał się zbyt idealny, niezniszczalny, podczas gdy inni tak łatwo nie mieli.
Nie mówię, że po jednym komiksie zmieniłem zdanie, ale jest lepiej niż się spodziewałem.
Superman ma te swoje moce, ale też musi mierzyć się z podobnymi sobie przeciwnikami, co nie wydaje się już takie niesprawiedliwe.
Jest też po części człowiekiem, i ta historia to właśnie pokazuje: poczucie samotności, pragnienie rodziny, przyjaźń, troska o bliskich.

Pomysł ze strefą widmo tez dobrze wypada, zwłaszcza że zmienia się tam styl graficzny, i to na...

The_5nake | 2017-03-25
Przeczytana: 24 marca 2017

Ostatni syn Kryptona?

Nigdy nie byłem wielkim i oddanym fanem Supermana, gdybym miał wybierać stronę to zdecydowanie byłbym w drużynie Batmana. 'Ostatni Syn Kryptona' to jednak zdecydowanie jedna z najlepszych historii o Człowieku ze stali jaką przyszło mi poznać.

Pod opiekę Lois i Clarka Kentów trafia chłopiec, który włada takimi samymi mocami co Superman. Lois i Clark, którzy ze względu na różnice genetyczne nie mogą mieć własnych dzieci, biorą chłopaka pod opiekę.
Okazuje się, że Christopher jest synem Generała Zoda i został spłodzony w strefie widmo.

Historia pełna sentymentalnych odniesień do pierwszych filmów z Supermanem, wzruszające wątki poruszające temat rodzicielstwa i po raz kolejny poświęcenie swojego dobra dla innych. Rewelacyjna historia nawet dla czytelników, którzy nie kibicują Supermanowi.

Joyofcomunism | 2017-03-20
Przeczytana: marzec 2017

Ciekawa "wariacja" filmu Superman II. Geoff Johns jak zwykle dał radę scenariuszowo a Kubert graficznie. Nie jestem fanem człowieka ze stali jednak ten album śmiało mogę dołączyć do tych które mi się podobały.

Marcin Drożyński | 2017-05-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 20 maja 2017

Generalnie bardzo dobra historia z naprawdę świetnymi ilustracjami. Prawdziwą gratką jest zatrudnienie Richarda Donnera jako współscenarzysty. Miło przeczytać unowocześnienioną wersję kinowego Supermana 2.

Piotr Rezler | 2018-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2018