Śpiąca Królewna

Cykl: Kuferek Bajek
Wydawnictwo: Wilga
Kamil

Śliczna księżniczka Aurora zapada w głęboki sen wskutek rzuconej przez wiedźmę klątwy. Przepowiednia głosi, że tylko pocałunek młodego księcia Filipa może odwrócić czar

źródło opisu: wikipedia.pl

miś | 2017-07-21

Po pierwsze w grimmowskiej wersji królewna nazywana jest Różyczką a nie Aurorą. To tak dla jasności.
Jeśli zaś chodzi o samą baśń, to jest powszechnie znana i lubiana. Nie zauważyłam wielkich różnic między wersją disneyowską a wersją Braci.
Podobała mi się, ale nie zachwyciła mnie. Może dlatego, że tak bardzo została rozpowszechniona. Wolę te mniej znane baśniowe opowieści lub te, które wyraźnie odbiegają od wersji spopularyzowanej, tutaj dobrym przykładem jest chociażby "Kopciuszek".

6/10 dobra

Fairka | 2018-01-07