Akcja adaptacja. Jak pomóc dziecku i sobie w zaprzyjaźnieniu się z przedszkolem

Okładka książki Akcja adaptacja. Jak pomóc dziecku i sobie w zaprzyjaźnieniu się z przedszkolem Agnieszka Stein
Agnieszka Stein Wydawnictwo: Mamania poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Mamania
2017-01-01
2017-01-01
poradnik rodzicielstwo wychowanie poradnik dla rodziców dzieci

Okładka książki #sexedpl. Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu. Przewodnik dla rodziców Barbara Baran, Alicja Długołęcka, Małgorzata Iwanek, Iza Jąderek, Michał Pozdał, Anja Rubik, Agnieszka Stein
#sexedpl. Dora... Barbara Baran, Alic...
Okładka książki Zbudujmy sobie wioskę. O tym, jak wspierać rodziców w opiekowaniu się sobą Małgorzata Stańczyk, Agnieszka Stein
Zbudujmy sobie... Małgorzata Stańczyk...

Bardzo przydatna książka. Podnosi wiele zagadnień związanych z gotowością dziecka na pójście do przedszkola oraz decyzją do jakiego przedszkola je wysłać. Omawia różne aspekty, na które warto zwrócić uwagę bez nadmiernego idealizowania. Pomogła mi poukładać sobie niektóre rzeczy w głowie, szczególnie, to jakie potrzeby mają dzieci przedszkole i czego można od nich oczekiwać. Polecam, nie tylko przed posłaniem dziecka do placówki, ale też później.

Świetna książka zarówno dla rodziców, jak i nauczycieli. Rodzice, którzy posyłają swoje dziecko do przedszkola dowiedzą się jak dokonać dobrego wyboru i jak radzić sobie z ewentualnymi trudnościami z adaptacją oraz innymi zachowaniami dziecka. Nauczyciele natomiast mają sporo wskazówek jak współpracować z rodzicami, jak reagować na trudności dzieci i jak pracować aby ten etap przedszkolny był przyjemny dla wszystkich.

Zwróciła mi uwagę na pewne aspekty, o których sama bym nie pomyślała.

Zwróciła mi uwagę na pewne aspekty, o których sama bym nie pomyślała.

Ta książka jest bardzo pomocna by zrozumieć funkcjonowanie dziecka oraz by ułatwić komunikację z nim. Polecam

Bardzo dobry poradnik dla rodziców przedszkolaków i dzieci, które dopiero planujemy przekazać pod opiekę placówki. Porusza wiele wątpliwości trapiących rodziców na tym etapie wychowania dzieci, to też niezłe studium dla nauczycieli, którzy mogą obiektywnie spojrzeć na obawy, z jakimi mierzą się opiekunowie ich podopiecznych.

Książki pani Agnieszki to skrabnica wartościowej wiedzy. Totalnie do mnie przemawia. Co więcej miałam wrażenie, że czytam o przedszkolu, do którego idzie moje dziecko. Mieszane grupy wiekowe, swobodna zabawa, czas spędzany na dworze w różnych warunkach atmosferycznych, najważniejsze rzeczy z wyprawki to ubrania na zmianę i kremy z filtrem lub na wiatr czy kalosze, adaptacja przebiegająca w różnym czasie tzn. Dzieci przychodzą wciąż i wciąż, nie ma że wszystkie zaczynaja w jednym czasie. Zrozumialam i mam nadzieję, że za jakiś czas ta wiedza zostanie spożytkowana.

Oceniam bardzo dobrze, co w kategorii poradników jest rzadko spotykaną oceną ;) Wspierająca książka, porusza baaaardzo wiele zagadnień przedszkolnych o których istnieniu nawet nie myślałam. Polecam rodzicom którzy oddają pierwsze dziecko do placówki. Książka napisana z empatią, przyjemnym językiem. Jak to książki Agnieszki ;)

Pani Agnieszka Stein formułuje zdania mądrze, a zarazem prosto i treściwie.
Bardzo wartościowa książka.
Jakby ktoś odgadywał myśli i wątpliwości z mojej głowy.
Bardzo się cieszę, że ją przeczytałam, pomogła mi.

Pani Agnieszka Stein formułuje zdania mądrze, a zarazem prosto i treściwie.
Bardzo wartościowa książka.
Jakby ktoś odgadywał myśli i wątpliwości z mojej głowy.
Bardzo się cieszę, że ją przeczytałam, pomogła mi.

Świetna. Napisana przystępnym językiem, nie szkaluje nikogo, ani niczego, ale pokazuje jakie są plusy lub minusy konkretnych rozwiązań. Polecam przeczytać ją kilka miesięcy wcześniej przed planowanym rozpoczęciem przygody ze żłobkiem, czy przedszkolem. Książka bardzo pomogła mi przemyśleć sobie, czego oczekuję od placówki, a co jest dla mnie mniej ważne. Dzięki niej stworzyłam też listę pytań, które zadawałam przy rozmowach z przedstawicielami żłobka.

Warto przeczytać, zarówno będąc rodzicem, jak i pracownikiem placówki. Uwaga nakierowana na dziecko i jego potrzeby. Układa pewne rzeczy w głowie, rozprawia się z mitami i przekonaniami nt dzieci u progu przedszkola.

• Dziecko
  • Poradniki